База даних (БД) — це значна кількість однорідних даних з конкретної предметної галузі, які зберігаються на комп'ютерних носіях. В реальному розумінні база даних – це набір записів і файлів, які організовані спеціальним чином.
Номер слайду 3
БД створюють, якщо є потреба регулярно опрацьовувати великі обсяги однорідної інформації: списки абітурієнтів, студентів з їхніми оцінками, співробітників підприємства чи фірми з анкетними даними, розклади руху різних видів транспорту, пропозиції товарів на ринку, облік матеріалів на складах тощо.
Номер слайду 4
Робота з БД має такі етапи: 1) створення структури БД; 2) введення даних; 3) редагування структури i даних; 4) відшукання інформації в БД; 5) оформлення звітів.
Номер слайду 5
створення структури БД;
Номер слайду 6
В Access база даних — це файл, який містить дані у вигляді однієї чи кількох таблиць. Окрім таблиць, у файлі БД можуть бути такі об'єкти: форми, запити, макроси, модулі, сторінки які розглядатимемо далі.
Номер слайду 7
· ТАБЛИЦЯ – об’єкт, який Ви визначаєте і використовуєте для зберігання даних. Таблиця – основа будь-якої бази даних;
Номер слайду 8
Елементи таблиці
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Базу даних в Access створюють у вигляді однієї чи декількох таблиць. Для цього після запуску програми треба виконати таку послідовність команд: Файл → Створити → На закладці Загальні вибрати Нова база даних → OK → Вибрати потрібну папку i надати файлу назву → Створити → Активізувати закладку Таблиці → Створити.
Номер слайду 12
1 За допомогою конструктора. Необхідно в розділі «Таблиці» структури БД, натиснути кнопку «Створити» і в додатковому вікні вибрати необхідний пункт «Конструктор».
Номер слайду 13
Номер слайду 14
2.Далі в конструкторі вказати «Ім'я поля» таблиці, «Тип даних» поля, за бажанням «Примітка»
Номер слайду 15
§ «Ім'я поля» таблиці - це просто назва стовпця, несе в собі інформаційний характер для користувача § «Тип даних» - вимагає серйозного підходу до свого вибору, так як він визначає тип інформації вноситься до поля таблиці.
Номер слайду 16
Для спрощення введення повторюваних даних використовуємо в «типі даних», пункт «Майстер підстановок»
Номер слайду 17
Наприклад
Номер слайду 18
Ще один «Метод підстановки» отримує дані з іншої таблиці. До «списку» створюється зв'язок на полі іншої таблиці і звідти беруться необхідні дані.
Номер слайду 19
Номер слайду 20
4 Для введення даних в створену таблицю, відкриваємо її подвійним клацанням і вносимо необхідну інформацію