Презентація "Створення освітнього середовища для дітей з порушеннями аутичного спектру в умовах спеціального закладу"

Про матеріал
Основна мета спеціальної та інклюзивної освіти полягає у взаємодії всіх учасників освітнього процесу заради забезпечення таких умов, які сприятимуть всебічному розвитку, соціалізації та самореалізації дитини з ООП з урахуванням її особливостей. Психолого-педагогічний супровід дітей зпорушеннями аутичного спектру повинен здійснюватися у закладі комплексно та включати такі основні аспекти: − Корекційно-розвиткова спрямованість освітнього процесу; − Чіткий розподіл обов’язків між членами команди психолого-педагогічного супроводу; . − Соціалізація та адаптація дитини в умовах спеціального або інклюзивного навчання; − Залучення батьків чи законних представників до освітнього процесу та всебічна співпраця з ними.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Створення освітнього середовища для дітей з порушеннями аутичного спектру в умовах спеціального навчального закладу підготувала:вчитель-дефектолог ГОЛУБ Тетяна

Номер слайду 2

«Знедолена природою дитина не повинна знати, що вона малоздібна, що в неї слабкий розум, слабкі сили. Виховання такої дитини повинно бути в сто разів ніжнішим , чуйнішим, дбайливішим» В. О. Сухомлинський

Номер слайду 3

Одним із пріоритетних напрямків спеціальної школи в освітньо -корекційної роботі з дітьми з особливими освітніми потребами є :розкриття потенційних можливостей та здібностей здобувачів освіти;впровадження особистісно-орієнтованого навчання;використання сучасних технологій ;здійснення компенсаторно-реабілітаційного впливу на когнітивний розвиток учнів.

Номер слайду 4

За останні роки у спеціальних закладах спостерігається тенденція до збільшення кількості учнів, що поєднують в собі декілька психофізичних порушень. Це діти з порушеннями аутичного спектру.

Номер слайду 5

Будь-яку дитину з аутизмом можна привчити до порядку, організованості, адаптувати в дитячому колективі й сприяти її послідовному розвитку. Але для цього процес введення дитини з порушенням аутичного спектру в освітній простір має бути продуманим і підготовленим.

Номер слайду 6

Одним із орієнтирів корекційно-реабілітаційної роботи є грамотна організація процесу супроводу освіти таких учнів, яка має спиратися на особливі потреби кожної дитини. Це передусім:психолого-педагогічний супровід дитини в освітньому середовищі;відповідні засоби та прийоми підтримки і впливу, які нормалізують психофізичний стан;особливі умови середовища, що сприяють зменшенню дестабілізаційних чинників.

Номер слайду 7

Робота з такими учнями включає: створення емоційно-комфортної атмосфери;розвиток мовлення, комунікативних здібностей, навичок самообслуговування, соціальної взаємодії;розвиток зорово-моторної координації, рухової активності, когнітивних процесів.

Номер слайду 8

Напрямки корекційно-розвиткової роботи допомога дитині адаптуватися до новогосоціального середовища; вироблення навичок спілкування,навчання новим способам взаємодії з іншимидітьми, дорослими;розвиток вміння помічати і реагувати на зовнішнізміни середовища;корекція негативних протестних реакцій, які частосупроводжують поведінку;підвищення якості життя та функціональноїнезалежності дитини з аутичними проявами.

Номер слайду 9

До моделі супроводу дитини з проявами аутизму входять. Вчилелі –дефектологи. ВихователіВчитель-логопед. Практичний психолог. МедикиІнструктор з ЛФКБатьки

Номер слайду 10

Система корекційної роботи передбачає комплексну реабілітацію кожної дитини затакими напрямками: Педагогічна. Психологічна. Логопедична. Фізкультурно-лікувальна. Медична. Соціально-побутова

Номер слайду 11

Педагогічні та медичні працівники закладу освіти під час освітнього-корекційного процесу здійснюють системні спостереження за такими учнями. Висновки таких спостережень узагальнюються на засіданнях шкільного ППК, вносяться відповідні корективи в систему подальшої корекційно-реабілітаційної роботи.

Номер слайду 12

Психологічна корекція полягає у залученні дітей з аутичними проявами до індивідуальної та спільної діяльності. : Методи і прийоми впливу. Казкотерапія. Пісочна терапіяІзотерапія. Кінезіологічні вправи. Лялькотерапія. Сюжетні та предметні зображення

Номер слайду 13

Логопедична корекція для дітей з порушеннями аутичного спектру є дуже важливою. Під час занять з дітьми логопед застосовує методи і прийоми: логопедичний масаж рук, мімічної, жувальної мускулатури;вправи на розвиток правильного дихання та артикуляційного апарату;прийоми елементів ейдетики, адаптовані мнемотаблиці;зорові знакові символи, піктограми;мовленнєві картки, де є малюнки, що дозволяють висловити бажання або думки:нейродинамічні вправи; візуальна підтримка.

Номер слайду 14

До корекційно-розвивальної роботи з дітьми аутичного розладу входить також залучення їх до участі у позакласних заходах, гурткової роботи, до суспільно- корисної праці.

Номер слайду 15

Педагоги створюють найпродуктивніші умови освітнього процесу для дітей з аутичними проявами. Методи та прийоми, які застосовуються підбираються до кожної дитини індивідуально, враховуючи її можливості, рівень розвитку і рівень соціальної адаптації.

Номер слайду 16

Батьки – партнери освітнього процесу. Форми взаємодії з батьками: Круглі столи. Батьківські збори. КонсультаціїСпільне проведення святкових та виховних заходів. Обмін інформацією про здобувача освіти

Номер слайду 17

Результати здійсненої корекційно-педагогічноїроботи з дітьми з розладами спектра аутизму. Зменшення аутичних проявів. Встановлення більш тісної взаємодії між дитиною та педагогами. Зростання інтересу до оточення, прихільності близьких. Зменшення негативізму та агресивних проявівпокращення засвоєння соціально-побутових навичок

Номер слайду 18

Висновки Слід відмітити, що корекційно- реабілітаційна робота з даною групою дітей не дає миттєвих результатів. Це довгий кропіткий процес, але досвід роботи показує, що непереривна та натхненна командна співпраця фахівців та батьків учнів дає позивні результати і діти знаходять своє місце у житті.

pptx
Додано
18 грудня 2023
Переглядів
145
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку