Презентація та відео до уроку №19 у 5 класі. Тема ,,Хорова музика,,

Про матеріал
Презентація та відео до уроку №19 у 5 класі. Тема ,,Хорова музика,, Відео або аудіо матеріал вчитель може додавати на власний розсуд.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ХОРОВА МУЗИКА5 клас урок 19

Номер слайду 2

ХОР -це колектив співаків, які ра-зом виконують вокальний твір із інструментальним супроводом чи без нього.

Номер слайду 3

A CAPELLA - а капела–спів безінструментальногосупроводу. ХОРМЕЙСТЕР-керівник і диригент хору.

Номер слайду 4

Одноголосся - унісон. Багатоголосся – два, три, чотириголосся.

Номер слайду 5

ЧОЛОВІЧИЙ ХОР

Номер слайду 6

ЖІНОЧИЙ ХОР

Номер слайду 7

ДИТЯЧИЙ ХОР

Номер слайду 8

Хор хлопчиків та юнаків

Номер слайду 9

МІШАНИЙ ХОР

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Перегляд файлу

5 клас

Урок 19

Тема : Хорова музика.

Мета: навчальна – поширити знання учнів про хоровий спів, познайомити з творчість композитора Дж.Гершвіна;

розвивальна – розвивати вокальні здібності, уяву, увагу;

виховна – виховувати культуру слухача, повагу до хорової музики.

Ключові терміни: вокальна музика; концерт; інтонація; соло; ансамбль; хор; діапазон; тембр; речитатів; «унісон», «а капела».

Музичні твори для сприйняття: Слухання Сергій Рахманінов, «Вокаліз» у виконанні дитячого хору. Джордж Гершвін, «Clapyourhands» у виконанні дитячого хору; «Рідна мова» Б.Гірський, П.Осадчук.

 

ХІД  УРОКУ

  1. Організаційний момент.

2.Актуалізація опорних знань.

Поясніть значення понять : вокальна музика; концерт; інтонація; соло; ансамбль; хор; діапазон; тембр; речитатів.

3. Мотивація навчальної діяльності.

Вступ

У концертних залах, філармоніях мо почути прекрасний хоровий спіжЗ А як народжуються ці чарівні звуки? Пряг сумісному співі створюються красиві звук* поєднання різних тембрів. У хоровій музищі яка є наймасовішим видом музичного мистецтва, гармонійно збагачують одрдг; одного голоси різної висоти.

Пригадайте, як називаються високі жіночі і дитячі голоси, а як чоловічі.

Хор — це колектив співаків, які разом виконують який-небудь вокальний твір із інструментальним  супроводом чи без нього.

Хорове мистецтво зародилося ще в театрі Стародавньої Греції  де хор був головною діючою особою вистави: він коментував у що відбувається на сцені. З часом хоровий спів став самостійним  видом музичної культури.

Хор може співати а капелла (без інструментального супроводу, та з акомпанементом. Керівник і диригент хору називається хормейстер (хоровий майстер).

У давнину хорова музика виконувалася переважно в унісон (одноголосно). Впродовж тривалого часу хорове мистецтво удосконалювалося, сьогодні ми чуємо і одноголосні, і багатоголосні хорові твори (дво-, три-, чотириголосні тощо). Сьогодні у співаків є можливість співати навіть у віртуальному хорі. Найбільший хоровий колектив у світі нині об'єднує більше 2 тисяч осіб із же 60 країн. У перспективі — ще масштабний проект: планується, що віртуальний хор співатиме під акомпанемент віртуального оркестру.

МУЗИЧНИЙ КАЛЕЙДОСКОП

У деяких містах України, Прибалтики існують спеціальні території, які називають «співочими полями». На них збираються хорові колективи, що утворюють єдиний великий хор із тисяч виконавців.

Пригадайте, що таке вокаліз.

Вокаліз у перекладі з італійської означає звучний, співучий. Це може бути окремий вокальний твір, що виконується без слів.

Інше значення цього слова — спеціально написана вправа для співу окремих голосних звуків, що застосовується для розвитку виразності голосу і віртуозної техніки співака.

Пригадайте «Вокаліз» С. Рахманінова. який ви слухали на попере уроках. Який характер цього твору, у чому його особливість. Послухайте цей твір увиконанні дитячого хору. Що змінилося?

Слухання Сергій Рахманінов, «Вокаліз» у виконанні дитячого хору. Джордж Гершвін, «Clapyourhands» у виконанні дитячого хору

  • Хто виконує твори?
  • Які голоси звучать?
  • Як хористи прикрасили свій спів?

Джордж Гершвін (1898—1937)— американський композитор. Він  народився в районі Бруклін у Нью-Йорці. Справжнє ім'я та прізвище композитора — Яків Гершович. Його батько емігрував до Америки з Одеси.

 Джордж був другою дитиною у сім'ї. Батьки купили фортепіано  для занять його старшого брата. Яке ж було здивування батьків, коли  молодший брат за короткий час досяг настільки великого успіху, що  залишив брата далеко позаду. На превелику радість братів було вирішено, що музикувати на фортепіано буде Джордж.

Уже із 17 років Джордж починає працювати піаністом- популяризатором в одному з видавництв. Поступово до нього приходить успіх. Він привертає увагу продюсерів Бродвею. Його музику включають де мюзиклів, оперет. Увесь цей час композитор працює зі своїм братом який пише всі тексти для його творів. Твори композитора мали великий  успіх серед публіки та виконавців, багато з них використовувалися для  фільмів.

-Поясніть значення слів «унісон», «а капела».

-Поміркуйте, де можна почути хорову музику.

-Роздивіться афіші фестивалів хорового мистецтва.

-Чи хотіли б взяти участь у такому фестивалі?

Здоров'язбережувальні вправи.

Вокально-хорова робота.

Робота над піснею «Рідна мова» Б.Гірського, П.Осадчука.

Підсумок уроку.

Завдання за бажанням. Прослухайте твори у виконанні хорових колективів.

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Шкіренко Лариса Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
zip
Додано
3 лютого 2019
Переглядів
4621
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку