5 жовтня о 18:00Вебінар: Використання дитячого фольклору на уроках іноземної мови

Презентація "Телебачення. Музичні відеокліпи"

Про матеріал
Що таке музичний відеокліп, види, як виникли кліпи, розвиток, поява на телебаченні та інтернеті.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Музичні відеокліпи. Вчителя «Мистецтва» Михайлової В. В.

Номер слайду 2

Музичний відеокліпкороткий кіно- або відеофрагмент (відеокліп), що супроводжує музичну композицію. Як правило, існує в кіно- або відеоформаті, але бувають і анімаційні музичні кліпи, при виробництві яких використовується анімація.

Номер слайду 3

Види кліпів. Анімаційні кліпи. Постановочні кліпи. Студійні кліпи. Концертні кліпи. Художні кліпи

Номер слайду 4

Кліп відображає стилістику музики, нерідко ілюструє пісню, іноді показує зовнішні дані артиста з найбільш вигідних ракурсів.

Номер слайду 5

З історії виникнення. Визначити «перший» кліп неможливо, так як відеозаписи під музику з'явилися з винаходом звукового кіно в 1920-30-х роках. До того знімалися короткометражні стрічки, спеціально синхронізовані для виконання під музику. Більшість кліпів того періоду – це просто запис виступу артистів, окремі кліпи виконувалися аналогічно до сучасних: використовувався монтаж, зйомка з декількох камер, доступні в той час спеціальні ефекти іноді навіть був присутній сюжет. Оскільки ці відео демонструвалися в кінотеатрах, то основним форматом був не кліп на одну пісню, а міні-фільм з декількох пісень. Першим кліпом в СРСР називають ролик на пісню «Пароплав» Леоніда Утьосова (1939 р.). Анімаційні музичні відео з'явилися в той же період. Студія Волта Діснея випустила цілу серію короткометражних мультфільмів «Silly Symphonies», цілком покладених на класичну музику.

Номер слайду 6

Поява кліпів на телебаченніУ 1964 році на BBC почав виходити щотижневий хіт-парад Top of the Pops. Щоб не приїжджати щотижня на зйомки, багато груп записували яскраві відео, що збільшували шанси на успіх у хіт-параді. The Beatles з роликами для Strawberry Fields Forever, Rain, Paperback Writer і Penny Lane були законодавцями мод в 1960-ті. Кліпи для Top of the Pops знімали The Kinks (Dead End Sreet, 1966), Девід Боуї (Space Oddity, 1969), Small Faces та інші групи і виконавці 1960-х. У 1970-і до них приєдналися Queen, Black Sabbath. Шведська група ABBA після перемоги на конкурсі Євробачення почала активно знімати відеокліпи для просування своїх альбомів і синглів по всьому світу. З шаленого успіху кліпу гурту Queen на пісню «Bohemian Rhapsody» (1975), багато відраховують початок розквіту музичних відео на ТБ. З тих пір кліпи стали постійним атрибутом рок- і поп-виконавців.

Номер слайду 7

В 1981 році відкрився канал MTV і незабаром культура відеокліпів зробила великий крок вперед. І для виконавців поп-музики стає важливо знімати якісні та оригінальні відеокліпи, як і виступати наживо. Настала ера дорогих, якісних кліпів із складною режисурою і великою масовкою. Наприклад, деякі кліпи Майкла Джексона (Remember the Time, Black or White, Thriller) коштували по 1-2 мільйони доларів і в них знімалися голлівудські зірки на зразок Едді Мерфі. Все частіше в кліпах застосовуються спецефекти з арсеналу кіно, такі як комп'ютерна графіка. В епоху розквіту відеокліпів з'явився феномен «віртуальних груп» — музичних проектів, що не виступають наживо і доносять свою музику до глядача тільки в аудіозаписах і відеокліпах. При цьому виконавці могли навіть не з'являтися в кліпах або робити їх чисто анімаційними. Наприклад, віртуальна група Gorillaz прославилася своїми анімаційними кліпами, в яких з'являються вигадані персонажі — «члени групи». Електронний проект Crazy Frog існує виключно у вигляді кліпів.

Номер слайду 8

Кліпи в інтернетіНовим словом в історії відеокліпів стала поява інтернет-трансляції на таких сервісах, як You. Tube, Vevo, Google Video тощо. Оскільки у них відсутній формат, який визначається редакцією, споживачеві стали доступні кліпи будь-яких виконавців — популярних, андеграундних і навіть початківців любителів. Такі виконавці, як Джастін Бібер, Остін Махон, Loituma, добилися популярності саме завдяки кліпами в Інтернеті. Крім того, завдяки широко поширеним програмами відеомонтажу (Windows Movie Maker, Pinnacle Studio тощо), зараз практично будь-яка людина може монтувати музичні кліпи і публікувати їх в інтернеті.

Номер слайду 9

Дякую за увагу!

pptx
До підручника
Мистецтво 9 клас (Масол Л.М.)
Додано
10 квітня
Переглядів
599
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку