Телемюзикл
Сьогодні на нас чекає зустріч із телевізійним мюзиклом та казкою про Мері Поппінс, яку знають майже всі діти.
1 - Мері Поппінс – героїня казкових повістей дитячої письменниці Памели Треверс
Книжки про Мері Поппінс набули широкої популярності в світі. Няня Памели Треверс – дуже охайна молода жінка з прекрасними манерами, все її майно – це парасолька і велика сумка.
Няня творить дива з нічого: зі звичайних речей у звичайних умовах. Своїх вихованців сім’ї Бенкс – хлопчика Майкла та дівчинку Джейн – Мері Поппінс навчила бачити казкове у звичайних речах та не боятися перемін. Мері пересувається оригінально – за вітром, який називає «вітром змін».
Ім’я Мері стало загальним. Ним почали називати хороших нянь і виховательок, конкурси вихователів , дитячі розважальні комплекси, марки одягу тощо.
За книгами П. Треверс було знято багато фільмів, два з яких за жанром мюзикли. Перший було знято в 1964 році американським режисером Робертом Стівенсоном на студії Волта Діснея. Композитором американського фільму «Мері Поппінс» став Ірвін Костел
У 1983 році вийшов фільм радянського режисера Леоніда Квініхідзе «Мері Поппінс, до побачення» із Наталею Андрейченко у головній ролі. Композитор – Максим Дунаєвський.
2 - Н. Андрейченко
3 - М. Дунаєвський ДАВАЙТЕ ПОСЛУХАЄМО!!!!!!!!!!!!!!!!
4 - М. Дунаєвський . музика до фільму «Мері Поппінс, до побачення»: «Леді досконалість»
5 - М. Дунаєвський . музика до фільму «Мері Поппінс, до побачення»:«33 корови»
6 - М. Дунаєвський . музика до фільму «Мері Поппінс, до побачення» «Вітер змін»,
• Розкажіть про своє враження від пісень мюзиклу
• Визначте характер та музичні образи творів
• Охарактеризуйте засоби виразності творів
• Які особливості жанру мюзиклу було помітно у творах?
Телемюзикл – фільм, в якому основну роль відіграють музика , спів і танці, при цьому вони об’єднані загальним , не надто складним , зазвичай з комедійними елементами сюжетом.
Мюзикли перейшли з театру в кіно із зародженням звукового кіно. Розквіт мюзиклу як кіножанру відбувся в США на межі 1930-1940-х років. Класика цього періоду – голлівудський мюзикл «Серенада Сонячної долини» (1941), яка завоювала шалену популярність.
Найвідоміші світові телемюзикли: «Звуки музики», «Айболіт-66», «Попелюшка», «Спляча красуня», «Аліса в Країні Чудес», «Карнавальна ніч», «Пригоди Буратіно», «Острів Скарбів», «Пригоди Вінні-Пуха» та інші.
Останнім часом в Україні стали популярними музичні телемюзикли до святкування Нового Року за мотивами відомих казок та фільмів. Наприклад, «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Червона шапочка і всі, всі, всі», «За двома зайцями», «Сорочинський ярмарок» та інші.
РОБИМО РОЗМИНКУ
Співаємо
• Розкажіть про особливості телемюзиклу • Чим він відрізняється від мюзиклу в театрі?
• Назвіть телемюзикли, які ви знаєте?
• Яку роль виконує музика в телемюзиклах?
Підготувала:
Стародуб Маргарита Юріївна