Як виникла географія?Географію вважають наукою стародавньою, оскільки виникла вона понад 2,5 тис. років тому. У давні часи люди не вміли пояснювати явища природи, а тим більше — зв’язки між ними. Не розуміючи явищ, люди поклонялися різним богам. Кожний з них відав своїм «царством»: небом, лісами, морями. Матір’ю всіх богів, яка породила небо, море і гори, стародавні греки вважали богиню Землі — Гею. Слово географія утворене від імені богині Землі Геї («ге») і слова «графо» — пишу. Отже, «географія» у перекладі з грецької означає землеопис.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Нині географія — це наука, яка вивчає і пояснює розподіл явищ у просторі — на Землі, материках, у певній країні чи місцевості.що вивчає сучасна географія?
Номер слайду 5
Отже географія - це наука про Землю, її природу, населення та його господарську діяльність, про взаємодію людей і природи.
Номер слайду 6
джерела географічної інформації:
Номер слайду 7
Значення географічних знань: Сучасна людина потребує географічних знань про місця земної поверхні (гори, моря, річки, міста, країни, материки) та їх розташування на карті. Вона має знати про природні ресурси, клімат, води, ґрунти, рослинність і тваринний світ, стихійні лиха, населення, культуру, релігію, господарство в своїй країні, інших державах, в усьому світі.
Номер слайду 8
Значення географічних знань: Географія роз’яснює, як краще використовувати багатства природи, що робити, щоб природа не збідніла, щоб не зникли ліси, не обміліли річки, не втратили родючості ґрунти. Вона розвиває екологічне мислення людини, формує дбайливе ставлення до нашої унікальної планети.