Визначення конкретних навчальних стратегій і підходів до навчання дитини з особливими освітніми потребами, дати усім дітям можливість повноцінного соціального життя, активного включення в життєдіяльність однолітків.
Сучасні педагогічні підходи та методи в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами у ЗНЗ підготувала: Оксана Костенко вчитель початкових класів 2022р.
Номер слайду 2
Основна метавизначення конкретних навчальних стратегій і підходів до навчання дитини з особливими освітніми потребами; дати усім дітям можливість повноцінного соціального життя, активного включення в життєдіяльність однолітків
Номер слайду 3
Знедолена природою дитина не повинна знати, що у неї слабкий розум, слабкі сили. Виховання такої дитини має бути у сто разів ніжнішим, чуйнішим, дбайливішим. Особлива дитина. В. О. Сухомлинський
Номер слайду 4
Методика проведення уроків для дітей з особливими освітніми потребами. Основною формою організації навчальної діяльності у загальноосвітній школі є урок. Але у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами урок має певні особливості. Урок має бути не лише послідовним процесом академічних дій учня і учителя, але й дидактичною структурою. Структура уроку включає в себе три частини:
Номер слайду 5
І. Вступна частина
Номер слайду 6
ІІ. Основна частина
Номер слайду 7
ІІІ. Заключна частина Як правило, на кінець уроку у дітей з особливими освітніми потребами наступає перевтома. В одних дітей це проявляється підвищеною збудливістю в інших виникає пасивність, апатія. Це негативно впливає на поведінку дітей. Тому, щоб цього уникнути слід проводити роботу, яка б нормалізувала психофізичний стан дитини. Для цього можна використовувати такі засоби як прослуховування заспокійливої музики, перегляд картин, малюнків, проведення ігор-релаксації. Слід також враховувати і те, що діти із психофізичними вадами при одноманітних видах діяльності швидко стомлюються, тому необхідно запроваджувати різні види інтегративних уроків. На одному уроці можна практикувати вивчення двох – трьох предметів. Але на кожному уроці новий матеріал вивчається лише з одного предмета, решта – повторюється, поглиблюється, закріплюється.