Тема уроку «КВІТНИ, МОВО СОЛОВ’ЇНА»

Про матеріал
Мета: поглибити знання учнів відомостями про рідну мову; показати її красу і багатство, розкрити її необхідність у житті людини; закріпити вивчені букви, звукові значення вивчених букв; удосконалити вміння складати речення за поданою схемою, будувати звукову модель слова; розвивати бажання вивчати українську мову; виховувати любов і повагу до рідного слова; сприяти розвиткові творчих здібностей дітей; берегти свою національну культуру.
Перегляд файлу

Тема уроку «КВІТНИ, МОВО СОЛОВ’ЇНА»

Мета: поглибити знання учнів відомостями про рідну мову; показати її красу і багатство, розкрити її необхідність у житті людини; закріпити вивчені букви, звукові значення вивчених букв; удосконалити вміння складати речення за поданою схемою, будувати звукову модель слова; розвивати бажання вивчати українську мову; виховувати любов і повагу до рідного слова; сприяти розвиткові творчих здібностей дітей; берегти свою національну культуру.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Вступна частина.

1. Організація класу.

Добрий день, малече, щира,

Хай живеться вам у мирі.

Хай луна дитячий сміх!

Почнемо урок для всіх!

2. Повідомлення теми уроку

 - Сьогодні, 9 листопада, ми відзначаємо День української писемності та мови.

 Тож, сьогоднішня зустріч – це ще одна сходинка до взаєморозуміння, до мовного єднання до якого ми всі так прагнемо. На уроці ми поглибимо знання відомостями про рідну мову, закріпимо вивчений матеріал

ІІ. Основна частина

1. Вступна бесіда

 - Багата і милозвучна наша рідна українська мова. Вона – найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія нашого народу, його душа, культура.

 Спробуйте уявити один день свого життя без мови: ось ви прокинулись, мовчки одягаєтесь, снідаєте, йдете до школи. А що тут? Мовчазні друзі походжають широкими коридорами – ніхто ні з ким не спілкується, не розповідає про свої пригоди. Стоїть тиша.

 Лунає дзвоник. Ви тихенько заходите до класу, сідаєте за парту. А що далі? Чи змогли б ми за таких обставин отримати освіту, відчути себе часткою суспільства? Вважаю, що ні.

 Отже, мова – найважливіший засіб спілкування. Життя без неї уявити неможливо, це найбільше і найдорожче добро кожного народу.

2. Асоціативний кущ «Яка українська мова?»

 - Що ви уявляєте, коли чуєте слово «мова».

 - Яка наша мова?

 Доберіть слова-ознаки. Вам допоможуть ілюстрації.

(рідна, співуча, ніжна, державна)

3.Слухання пісні «Українська мова»

 - Послухайте пісню про нашу мову

 - Яка наша мова у пісні? (барвінкова, пустотлива, дзвінка, грайлива, мелодійна, легка, сонячна, проста, веселково-ніжна,

морозно-сніжна, лебедина, калинова, дивна, загадкова, лагідна, святкова,

4. Конкурсна програма

4.1. «Поєднай букви»

 - Ми чуємо різні звуки. Вони бувають приємні для людини і не дуже. Все це немовні звуки. А людська мова складається з мовних звуків, які ми можемо промовляти і записувати буквами. Звуки складаються в слова, а слова в речення, і ми чуємо мову людини, розуміємо її. За допомогою мови люди спілкуються між собою, передають інформацію, розуміють один одного, творять поезію, складають казки.

 - Ми вже з вами вивчили деякі літери українського алфавіту.

 - Алфавіт -букви, які розміщенні у певній послідовності.

  •  Тому зараз пограємо в цікаву гру «Поєднай букви»

Ви повинні поєднати велику та маленьку букви

 Я вам буду показувати велику друковану, а ви серед букв, які у вас на картках показужете маленьку друковану букву

Починаємо 

  • Назвіть букви, які ми вивчили
  • Скільки букв ми вивчили? (6)
  • Це букви дають голосний чи приголосний звук?
  • Як ми їх позначаємо на звуковій схемі?

4.2. «Відгадування загадок»

 - Наступне завдання « Відгадування загадок»

   Буркотливий,  вайлуватий,

   Ходить  лісом  дід  кудлатий.

   Одягнувся  в  кожушину,

   Мед  шукає  і  ожину.

   Любить  літом  полювати,

   А  зимою  в  лігві  спати. (Ведмідь)

  • Поділіть слово ведмідь на склади

   

   Прийшла кума із довгим віником.

   На бесіду із нашим півником,

   Схопила півня на обід.

   Та й замела мітлою слід. (Лисиця)

  • Скільки складів має слово лисиця?

 

   Має вуса, пишний хвіст.

   І погану ось звичку:

   Спершу добре він поїсть,

   Потім вмиє личко. (Кіт)

  • Складіть речення за поданою схемою

  Кішка з кошенятами гуляє.

  Кішка біля куща сидить.

  Кішка на траві сидить.

Сіра, мала, хвостата,

Котику не дає спати. (Миші)

  • Побудуйте звукову модель слова
  • Скільки складів?
  • Який склад під наголосом?
  • Перший звук М- приголосний- позначаємо –
  • Другий И-голосний-О
  • Ш-приголосний-
  • А-голосний О

- Назвіть одним словом – хто це? (тварини)

4.3. «Чарівна торбинка»

 - У мене є чарівна торбинка, а у ній знаходяться різноманітні предмети. Вам потрібно буде по черзі за презентацією діставати ці предмети і називати у них перший звук

Руханка

 -Ми трішки втомилися, тож відпочиньмо і зробимо фізкультхвилинку

4.4. «Доповни вірш»

 

Ходить лісом їжачок,

В нього шубка з … (колючок)

 

По дорозі жук повзе,

На спині листок … (везе)

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

 1.Підсумок заняття

 - Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут корінець роду українського, що сягає сивої давнини.

 - І ми з дитинства навчаємось мови. Але вона постійно розвивається і вдосконалюється. Тож будьте допитливими, цікавтесь, досліджуйте ці зміни. Любіть і бережіть мову.

  Українські діти

  Всім говорять сміло:

  Свій народ любити —

  То велике діло.

  Лиш по-українськи

  Любо говорити,

  І по-українськи

  Господа молити.

  Треба й чужі мови

  Старанно вивчати,

  Та з усіх найбільше

  Рідну шанувати.

2. Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

 Що нового ви сьогодні дізнались?

  Що найбільше вас вразило чи здивувало під час уроку?

 Продовжте речення. Тепер я знаю, що…

3. Рефлексія.

 - Відповідну квітку оберіть Зустріч нашу оцініть!

У мене все вийшло!

Було важко

Нічого не зрозумів

docx
Додано
13 листопада 2022
Переглядів
224
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку