Презентація містить інформацію про типи уроків та їх структуру,складається з 36 слайдів .Презентацію можна використати при підготовці до педагогічної ради,семінару тощо.
Структура уроку - це сукупність,послідовність та логічний зв’язок елементів,які становлять його модель. Кожен урок має свою структуру, яка зумовлюється його навчально-виховною метою. В моделі уроку виділяють макроструктуру(етапи конкретного уроку)і мікроструктуру(методичні компоненти кожного етапу)
Урок формування вмінь та навичок Мета :закріплення і усвідомлення раніше засвоєного матеріалу і формування нових знань,навичок та вмінь. Структура: 1 організаційний момент; 2 перевірка домашнього завдання і актуалізація опорних знань та їх коригування; 3 повідомлення теми,мети і завдань уроку й мотивація навчальної діяльності школярів; 4 вивчення нового матеріалу(вступні вправи) 5 первинне застосування нових знань (пробні вправи); 6 самостійне застосування учнями знань; 7 творче перенесення знань у нові ситуації; 8 підсумок уроку і домашнє завдання.
Урок засвоєння нових знань Мета:оволодіння учнями новими навичками, матеріалом та новими способами діяльності. 1.Організаційний момент 2.Підготовка до сприйняття матеріалу або актуалізація опорних знань ,умінь,уявлень. 3.Мотивація навчальної діяльності 4.Оголошення теми,мети,завдань уроку. 5.Вивчення нового матеріалу(первинне засвоєння) 6.Осмислення нових знань,умінь. 7.Закріплення ,систематизація та узагальнення. 8.Контрольно-коригувальний етап. 9Підбиття підсумків уроку. 10.Інструктаж щодо виконання домашнього завдання.
Урок застосування знань,умінь і навичок Структура таких уроків складається з етапів: 1 Перевірка домашнього завдання,коригування опорних знань, умінь ,навичок; 2 повідомлення теми та мети уроку і мотивація навчальної діяльності школярів; 3 загальнтй інструктаж,усвідомлення учнями алгоритму дій; 4 самостійне виконання учнями завдань під контролем і з допомогою учителя; 5 звіт учнів про роботу і теоретичне обґрунтування отриманих результатів; 6 підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання .
Урок узагальнення і систематизації знань: 1 повідомлення теми і мети уроку та мотивація навчання школярів; 2 відтворення та узагальнення понять; 3 узагальнення та ситематизація основних теоретичних положень і відповідних ідей науки; 4 підсумки уроку й повідомлення домашнього завдання.
Урок перевірки і корекції знань,умінь і навичок 1 повідомлення теми,мети і завдання уроку,мотивація навчання школярів; 2 перевірка знання учнями фактичного матеріалу й основних понять; 3 перевірка глибини осмислення учнями знань і ступеня їх узагальнення; 4 застосування учнями знань у стандартних та змінених умовах; 5 збирання виконаних робіт, їх перевірка, аналіз і оцінка; 6 підсумки уроку й повідомлення домашнього завдання.
Формулювання мети і завдань уроку. Мета уроку має бути: освітня-домогтися міцного засвоєння знань,формування практичних умінь і навичок з конкретного навчального матеріалу; розвиваюча-розвивати мовлення,пам’ять,увагу,уяву мислення,спостережливість,активність і самостійність учнів,прищепити їм способи пізнавальної діяльності; виховна-сприяти формуванню наукового світогляду,моральних,естетичних та інших якостей особистості кожного школяра,вихованню колективу класу.
4. Підготовка учнів до активного й усвідомленого засвоєння навчального матеріалу Організувати і спрямувати навчально-пізнавальну діяльність учнів до досягнення основної мети (мотивація, актуалізація раніше засвоєних знань та вмінь, їх об'єктивізація). Активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів .
5. Засвоєння нового матеріалу Дати учням конкретне уявлення про елементи предметно-наукових (терміни, поняття, правила, закони, теорії, факти тощо) і допоміжних (філософські, методологічні, історико-наукові, міжнаукові, міжпредметні) знань. Виробити відповідні вміння інтелектуального і практичного характеру. Закріпити в системі спеціально організованої діяльності інтелектуального і практичного характеру ті знання і вміння, які необхідні для самостійної роботи над новим матеріалом.
Структура уроку іноземної мови Частина Компоненти Час уроку уроку l Початок уроку 1 Організаційний момент 2 хв. 2 Мовленнєва/фонетична зарядка 3хв ll Основна частина уроку 35 хв. 1 Подача нового матеріалу 2 Тренування у мовленні 3 Практика у мовленні 4 Систематизація вивченого 5 Контроль навичок та вмінь - поточний - рубіжний, підсумковий ІІІ. Кінець уроку 1 Пояснення домашнього завдання 2 Підсумки уроку. Оцінювання учнів 2хв. 3хв.
Чого не знаємо про... Що знаємо про... Що нового дізналися Що знали Урок з елементами колективної роботи зі складання банку даних (здвоєний урок). Ідея уроку.Звернення до вже вивчених знань про явище чи об’єкт,самостійна робота учнів з книжкою. План уроу 1.Постановка вчителем мети уроку. 2.Заповнення таблиці: 3.Робота учнів у групах з літературою.Кожна група готує відповідь на одне із запитань правої колонки. 4.Прослуховування готових відповідей.Учні заповнюють у зошиті й на дошці таблицю: 5.Аналіз таблиці.Формулювання висновків.
Для сучасного уроку характерними ознаками є: гуманітарний потенціал і гуманізація навчання; варіативність і гнучкість структури уроку; спрямованість уроку на особистість учня; системний підхід до архітектури уроку та процесу навчання; спрямованість уроку на головне-генералізацію навчання; повне засвоєння нового матеріалу на уроці; оптимізація форм роботи на уроці; економія часу в шкільному навчанні.
Вимоги до сучасного уроку Визначення завдань уроків через діалог з класом, мотиваційне забезпечення навчального процесу на уроці. Урізноманітнення джерел інформації і засобів навчання щодо підготовки і проведення уроку. Реалізація прийомів співпраці, співтворчості вчителя і учня на уроці. Всі види учнівської діяльності повинні бути направлені на розвиток мислення, активності, самостійності.