Презентація "Толерантність у сучасному світі"

Про матеріал
Познайомити, нагадати поняття толерантності, як трактується слово "толерантність" у інших країнах, виконання тесту "На скільки я толерантний".
Зміст слайдів
Номер слайду 1

«Толерантність у сучасному світі» Класний керівник: Н.П.Утюж Виводівська гімназія

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Сучасна культурна людина - це не тільки освічена людина, але людина, що володіє почуттям самоповаги, яку шанують оточуючі. Толерантність вважається ознакою високого духовного та інтелектуального розвитку індивідуума, групи, суспільства в цілому. - Що на вашу думку означає слово толерантність?

Номер слайду 4

в іспанській мові воно означає здатність визнавати відмінні від своїх власних ідеї або думки; у французькій мові - відношення, при якому допускається, що інші можуть думати чи діяти інакше, ніж ти сам; у англійській мові - готовність бути терпимим, поблажливим; у китайській мові - бути великодушним по відношенню до інших ; в арабській мові - прощення, поблажливість, м'якість, милосердя, співчуття, прихильність, терпіння, прихильність до інших; в українській мові - здатність терпіти щось або когось (бути витриманим, витривалим, стійким, вміти миритися з існуванням чогось, когось). Яке з визначень вам імпонує найбільше?

Номер слайду 5

-Чому, на ваш погляд, в різних країнах визначення різні? -Чому так актуальна толерантність в даний час?

Номер слайду 6

«Людина може обійтись без багатьох речей, але не без іншої людини», - сказав один учений. Толерантність – це мистецтво жити в світі несхожих людей та ідей. Толерантність – це терпимість до думок, поведінки та поглядів інших.

Номер слайду 7

Що таке інтолерантність? Протилежне поняття до толерантності – інтолерантність. Поділ людей на толерантних та інтолерантних є досить умовним. Кожна людина в своєму здійснює як толерантні, так й інтолерантні вчинки. Але здатність вести себе толерантно може стати особистісною рисою і зможе забезпечити успіх у спілкуванні. Толерантні люди більше знають про свої недоліки та переваги. Вони критичні відносно до себе і не прагнуть у всіх бідах звинувачувати інших. Толерантна людина не ділить світ на дві частини – чорне та біле; не робить акцент на розбіжностях між «своїм» та «чужим», тому готова вислухати та зрозуміти інші точки зору.

Номер слайду 8

Зараз Вам потрібно розподілити слова в II колонки, де в I - колонці - риси, притаманні толерантній особистості, у II - риси, притаманні інтолерантній особистості Терпіння, почуття гумору, нерозуміння, повага думки інших, ігнорування, егоїзм, доброзичливість, вміння володіти собою, нетерпимість, вираз зневаги, дратівливість, уміння слухати співрозмовника, байдужість, цинізм, розуміння і прийняття, чуйність, допитливість, гуманізм, невмотивована агресивність.

Номер слайду 9

Т – О – Л – Е – Р – А - Н - Т – Н – І – С – Т – Ь

Номер слайду 10

Т – товариський О – об’єктивний, особливий, оригінальний Л – лояльний, лагідний Е – енергійний, елегантний Р – розсудливий, рівний А - активний Н - надійний, найдорожчий Т – терплячий Н – незалежний, найдорожчий І – інтелігентний, ідейний С – співчутливий Т – тактовний Ь

Номер слайду 11

Притча «Все залежить від тебе» Колись давно в древньому Китаї жив дуже розумний, але дуже пихатий Ман­дарин (знатний вельможа). Весь день його складався з примірок багатого вбрання та розмов із підданими про свій розум… Так минали дні за днями, роки за роками… Аж ось пройшов по всій країні поголос, що не­подалік від кордону з’явився мудрець, розумніший за всіх на світі. Дійшла та звістка й до нашого Мандарина. Дуже розлютився він: хто може називати якогось ченця найрозумнішою людиною в світі?! Запросив вельможа мудреця до себе в па­лац, вирішивши обдурити його: «Я візьму в руки метелика, сховаю його за спиною  и запитаю, що в мене в руках — живе, чи мертве? Якщо чернець скаже, що живе — я роздушу метелика, а якщо скаже мертве — випущу його. .». І ось настав день зустрічі. В розкішному залі зібралося багато людей, всім хотілося послухати словесний поєдинок найрозум­ніших людей у світі. Мандарин сидів на високому троні, тримав за спиною метели­ка й з нетерпінням чекав приходу ченця. Аж ось двері відчинилися, до залу ввійшов невеликий худорлявий чоловік. Він підійшов до Мандарина, привітався й ска­зав, що готовий відповісти на будь-яке його запитання. І тоді, зло посміхаючись, Ман­дарин проказав: «Скажи-но мені, що я три­маю в руках — живе, чи мертве?» Мудрець трохи подумав, усміхнувся й відповів: «УСЕ В ТВОЇХ РУКАХ!».

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Розповідь - «Лебеді» Чи багато знаємо про лебедів? Вони голосно кричать і боляче щипаються. А ще вони клином летять на південь.  А чи знаєте, що лебідь вибирає собі пару на все життя? І якщо одна половинка гине, інша ніколи не створить собі нову пару і незабаром теж вмирає. Летівши клином, вони здатні долати відстань в 1,7 раз більше, ніж поодинці, оскільки зменшується опір повітря, і найскладніше тому, хто летить попереду. Якщо перший втомився, він вирушає в кінець зграї, і його негайно підміняють. І кожен з лебедів буває  в цій ролі. Якщо один з лебедів захворів або втомився і опускається нижче, ще двоє опускаються з ним і залишаються до тих пір, поки той не набереться досить сил. Ви чули, як кричать лебеді, коли клин пливе по горизонту? Це вони підбадьорюють того, що летить попереду, і точно знають, що їх також підбадьорюватимуть, коли вони опиняться на його місці.

Номер слайду 14

Бути терпимим в спорі і аргументувати свою думку. Бути гуманним і милосердним. Не ображати співбесідника

Номер слайду 15

Тест « Чи проявляєте ви толерантність?» (Вибери ту відповідь, яку ти вважаєш вірною) 1.  Для того, щоб не було війни. а)  нічого не можливо зробити, тому що війни будуть завжди б)  треба зрозуміти, з якої причини вони відбуваються 2.  В ліцеї розповідають про героїв, які проявили толерантність. а)  тобі це не цікаво б)  ти бажаєш більше дізнатись про них 3.  Ти протистоїш насильству. а)   насильством б)  приєднуєшся до інших людей, щоб сказати «Ні» 4.  Тебе зрадив товариш. а)  ти йому помстишся б)  ти будеш намагатися налагодити з ним відносини 5.  Коли говорять про дітей, що постраждали від війни. а)  ти почув і забув б)  співчуваєш і хотів би чимось допомогти 6.  Ти не згоден з кимсь. а)  ти не даси йому договорити б)  ти його дослухаєш 7.  На уроці ти вже відповідав а)  ти хочеш відповідати ще б)  ти даси змогу відповідати іншим 8.  Тобі пропонують листуватися з іноземцями а)  тобі це не цікаво, ти не хочеш ділитися з ними своїми мріями, своїми думками б)  тобі цікаво з ними листуватися, пізнавати про їх життя, їх мрії, ділитися своїми мріями

Номер слайду 16

Результат: Якщо в тебе майже одні «б». Ти проявляєш високу толерантність. Ти в майбутньому будеш громадянином мира, відповідальним, активним провідником миру у всьому світі. Розкажи друзям, як тобі це вдається. Якщо в тебе від 3 до 7 «б». Ти не дуже толерантний. Ти намагаєшся завжди нав’язати свої ідеї. Але ти допитливий, в тебе добра уява. Використовуй ці якості для боротьби з нетерпимістю. Якщо в тебе менше ніж 3 «б». Ти зовсім не толерантний. Якби ти був більшим оптимістом і тобі би подобалось вести дискусії, ти би став більш щасливим. Намагайся прикладати для цього більше зусиль.

Номер слайду 17

Рух за толерантність У світі поширюється рух за толерантність, бо вона є необхідною умовою миру і демократії. Наш український народ неодноразово виявляв свою терпимість до інакодумців, здатність до компромісу, вміння виходити із проблемних ситуацій. Толерантність не є вродженою рисою характеру, її потрібно виховувати в себе з дитинства. Ми вчимося толерантності, щоб врятувати світ. «Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші. Ось чому і   дружба, і допомога, і спілкування  були б неможливими, якби не існувало між нами    взаємної терпимості» Г.Гвіччардіні – італійський історик, філософ-гуманіст

Номер слайду 18

Наш клас Наш клас - це маленька родина. І хочеться, щоб в цій родині завжди панували доброта, повага, взаєморозуміння, не було б ні лайки, ні сварок.

Номер слайду 19

Бартер Я на свої долоні кладу свою любов до вас, розуміння, терпіння. Ви ж на свої долоні покладіть знання, уважність, повагу. А тепер давайте з вами зробимо обмін: я легенько здуваю до вас те, що лежить на моїх долонях, а ви здуваєте те, що лежить на ваших  долонях. Ось ми з вами здійснили бартер, а на скільки він успішний, покаже життя.

Номер слайду 20

Дякую за увагу !