В Британії незаміжні дівчата 14 лютого встають до сходу сонця, стають біля вікна і дивляться на чоловіків. Згідно з повір'ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є їх суженим. Дивно, але це повір'я жваве досі - правда, багато хто його дотримується жартома, щоб підняти собі настрій, і тільки. Популярними подарунками на Валентинів день в Англії вважаються солодощі у вигляді сердечок, м'які іграшки, особливо улюблені в Британії плюшеві ведмедики Teddy, і незмінні листівки-валентинки.
У Франції 14 лютого можна назвати датою заручин, адже дуже багато чоловіків роблять пропозицію своїй обраниці саме в цей день. А тому захоплені сплески радості в ресторані, які виникають один за іншим мало кого здивують. Звичайно, обручка є найбажанішим подарунком в цей день, але основними є природно квіти (червоні троянди), цукерки і листівки у формі серця. У всіх валентинках обов'язково є вітальні рядочки. Французи стали першими, хто почав випускати листівки з такими віршами. Також всі пари неодмінно дарують один одному ангелів купідончиків, які вважаються символом любові і тепла.
Уряд був змушений заборонити одну з традицій святкування цього дня. Самотні чоловіки і жінки збиралися в стоячих один навпроти одного будинках і перегукувались в пошуках пари. Чоловіки, які не були задоволені парою, що їм дісталася, могли піти на пошуки іншої. А жінки, які не змогли знайти собі пару, збиралися разом і спалювали фотографії чоловіків.
День Святого Валентина в Німеччині почали відзначати після другої світової війни і не так вже й давно це свято почало носити характер свята закоханих. Адже німці вважають Валентина покровителем усіх душевно хворих людей, до яких вони відносять і закоханих. Незважаючи на романтичний настрій людей сьогодні, також, як і раніше на вулицях можна зустріти яскраво прикрашені будинки різними червоними стрічками, бантами, повітряними кулями. Якщо такий будинок зустрівся, то зі стовідсотковою впевненістю можна стверджувати, що це лікарня для людей з психічними розладами.
В Японії День святого Валентина нерозривно пов'язаний з шоколадом і традицією "гірі чоко" (giri choco). Японки масово дарують шоколад своїм друзям і начальникам чоловічої статі. Нерідкі випадки, коли напередодні цього дня одна жінка купує 20 коробок шоколаду. У цей день і напередодні реалізується більше половини всіх цукерок, що продаються в Японії щорічно.
В Італії, звідки, згідно з легендою, бере свій початок День святого Валентина, цей день називали Днем Весни і Любові. Всі урочистості проводились на свіжому повітрі - закохані гуляли цілий день, не перестаючи зізнаватися в любові. У Турині, наприклад, наречений і наречена оголошували всім про свої заручини саме в День Всіх Закоханих – ця старовинна традиція збереглася і до цього дня. За кілька днів до свята італійські магазини прикрашаються величезною кількістю всіляких цукерок. Власне, і дарувати закоханим прийнято солодкі цукерки - вважається, чим більше цукерок подарують, тим міцніше буде їх любов.
У 7 день 7-го місяця китайського місячного календаря китайці відзначають Цісіцзе (Qixi Festival) або Ніч сімок. Традиція свята бере свій початок з романтичної легенди про пастуха Нюлане (Niulang) і ткалі Чжин (Zhinü). Їх любов не отримала благослове-ння, і закохані були заслані на проти-лежні берега Срібної річки (символ Чумацького Шляху). Один раз на рік зграя сорок утворює міст через річку, що дозволяє закоханим побути один день разом.
Щоб цей день запам'ятався надовго, австралійці святкують його якомога яскравіше. Тут проводять тижневі карнавали музики і аматорські театральні фестивалі. Наймасштабніші – у Аделаїді, Перті і Сіднеї. Урочистості завжди закінчуються культурними заходами, на якому демонструють етнічне мистецтво Австралії і ремісничі вироби, влаштовують веселе запальне шоу і проводять спортивні змагання.
Раніше закохані американки і американці дарували один одному марципани, які були досить цінним подарунком, оскільки марципан містив цукор, який стоїв тоді дуже дорого. З початку 19 століття почалося широке використання цукрових буряків, і заповзятливі американці налагодили виробництво карамелі. За традицією з Днем святого Валентина вітають не тільки тих друзів і подруг, з ким знаходяться в романтичних стосунках.
На відміну від більшості інших європейських країн, у Фінляндії 14 лютого відзначають не День закоханих, а День друзів – Ystävänpäivä. Прийшов він у Суомі у 1980-х, а календарним святом став у 1996-му. Цей день фіни вітають не лише коханих, а й друзів. Він є другим святом після Різдва за кількістю проданих листівок. Також у Фінляндії традиційно обдаровують близьких шоколадом та квітами, а символом Дня друзів, як і у багатьох інших країнах, є серце.
День святого Валентина користується великою популярністю в Україні: 84% опитаних українців вказали, що відзначають це свято. Зробити подарунок своїй другій половинці збираються 88% анкетованих, що на 4% більше тих, хто взагалі хоче святкувати День всіх закоханих. Мабуть, попри свої погляди, українці вважають, що все одно в цей день варто приділити увагу коханій людині й зробити подарунок.
День святого Валентина – свято, до якого можна ставитися по-різному. Адже це й справді загадкове свято зі своєю давньою, заплутаною історією, своїми традиціями і правилами, яких багато хто намагається дотримуватися. У першу чергу – закохані, кому, власне, і присвячений цей день. День святого Валентина, зокрема, в Україні не є офіційним святом чи вихідним днем. Зараз його святкують і у сімейному колі, і студентство, і всі ті, хто вірить і/або шукає справжню любов.