Презентація "Україна та Інтернет"

Про матеріал
Дорогі учні,я хочу вам подарувати цей навчальний проект з інформатики.У кінці 7-го класу вам по програмі потрібно буде робити навчальні проекти.Вам не буде потреби робити його самостійно ,ви його завантажте та киньте вашому вчителю. Щасливої оцінки
Зміст слайдів
Номер слайду 1

На сьогоднішній день інтернет став однією з найважливіших складових життя людини. Природно, він не настільки важливий, як вода або продукти харчування, однак його відсутність призведе до інформаційного колапсу по всій планеті і фактично відкине людство на століття назад. Давай розберемо, що таке інтернет і чому він такий важливий в нашому житті.

Номер слайду 2

Що таке ІнтернетІнтерне́т (від англ. Internet) — всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж.

Номер слайду 3

Інтернет в УкраїніЯк розвивався інтернет в Україні впродовж 26 років незалежностіІсторія українського інтернету починається ще до офіційного проголошення незалежності нашої країни. На честь 26-ї річниці незалежності давайте подивимося, як розвивався український сегмент інтернету, що став незалежним раніше за державу.

Номер слайду 4

1990-і1990-іПід час перевороту 1991-го року в Москві КДБ взяв під контроль всі лінії зв’язку, окрім інтернету. Причина проста — працівники служби безпеки тієї країни просто не знали про його існування, — розказує Янковський. Варто також додати, що купити домашній комп’ютер могли собі дозволити одиниці. Весна 1991 року — компанія «Технософт», створена Янковським і колегами, офіційно набуває статусу Інтернет Сервіс Провайдера (ISP). Після Києва до інтернету під’єднується Харків, а до кінця 1991 року вузол ts.kiev.ua обслуговував користувачів вже не тільки столиці, а й багатьох інших міст України. Перша швидкість інтернету була смішною для сучасних користувачів — всього 2,5 кб/сек. Це в 20,000 разів менше сучасної середньої швидкості українського інтернету, що складає 50 мбіт/сек. Восени 1991 року розпочинаються переговори про виділення Україні власної доменної зони. На той час єдиним доменом колишнього Радянського Союзу був *.su. Він і досі використовується, але вважається російським доменом.1 грудня 1992 року Джонатан Постел з Адміністрації адресного простору мережі інтернет делегує домен першого рівня українським фахівцям Ігорю Свиридову й Олегові Волощуку. Адміністрування нового домену *.ua відбувалося на громадських засадах. Нині домен адмініструє компанія «Хостмайстер». Цей день вважається днем народження уанету. До 1993 року в інтернеті були хіба що новини, чати і електронна пошта, перший український сайт з’явився 1996-1997 року.1995 — відкрито реєстрацію доменів у зонах COM. UA, GOV. UA, NET. UA.1 грудня 1996 — відкрито реєстрацію «коротких» двобуквенних географічних доменних зон (km.ua для Хмельницького, dp.ua для Дніпропетровська тощо).12 листопада 1998 року — у Харкові відбулося офіційне відкриття української пошукової системи МЕТА. Згодом, 2005 року, МЕТА запустила нові функції і стала пошуковою системою з найбільшою кількістю сервісів. Шукає інформацію лише на українських сайтах або тих, що стосуються України. 2006 року система переходить на новий дизайн.1999 року запущено першу версію порталу Ukr.net.

Номер слайду 5

2000-і2000 рік — відкрита реєстрація електронної пошти Freemail.ukr.net. На даний момент пошта ukr.net — один із найпопулярніших поштових сервісів в Україні. Станом на березень 2017 року сервіс налічував 4,4 млн користувачів. Хоча ukr.net і є суто українським та одним із перших почав надавати послуги електронної пошти, але україномовна версія з’явилася лише 2007 року. Листопад 2000 року — створення Інтернет-асоціації України. Вона сприяє розвитку українського сегменту всесвітньої мережі, а також коригує законодавчу та нормативну базу держави у тих сферах, що стосуються захисту членів асоціації. А це інтернет-провайдери, електронні та традиційні засоби інформації та інші установи.23 жовтня 2001 — зареєстровано перше приватне доменне ім’я другого рівня — business.ua.18 лютого 2004 — створено 30.000-й приватний домен в домені .ua.2006 року кількість користувачів інтернету в Україні перевищила 4 млн.12 липня 2006 — створено 200.000-й приватний домен третього рівня в домені .ua.2007 рік — запущено перший український торент-трекер «Hurtom». Він існує і донині, окрім, власне, торенту на сайті згодом запустився форум. На серпень 2017-го на трекері було зареєстровано більше 900.000 користувачів. 2007-й рік вважається початком інтернет-буму в Україні.2007 року доступ до інтернету був у 20% українців, а 2012-го — вже у 50%. Жовтень 2008 року — кількість користувачів українського інтернету перевищила 10 мільйонів і на кінець жовтня склала 10.164.517 унікальних користувачів на місяць. Майже 60% українських користувачів інтернету знаходились у Києві.

Номер слайду 6

2010-і1 березня 2011 року — Україна отримала кириличну доменну зону . УКР. Міжнародна корпорація з надання інтернет-адрес схвалила прохання представників України і влітку 2011 року з’явились перші домени в цій зоні.2014-го року під час Революції гідності український інтернет розкрив себе як організаційна мережа. Саме у Фейсбуку та на форумах люди організовували групи взаємодопомоги, швидкого реагування на дії «влади», швидку передачу новин тощо. Відтоді безліч груп продовжили своє існування і сьогодні допомагають армії, дітям, протидіють корупції або вирішують проблеми внутрішньо переміщених осіб.2016 рік — за даними Інтернет-Асоціації України покриття інтернету в Україні перевищило 60%. Дослідження було проведено на всій території України, окрім окупованого Криму. Виявилось, що понад третина користувачів — це українці віком від 15 до 29 років.

Номер слайду 7

20172017 Травень 2017-го — в Україні, на четвертому році війни, було заблоковано доступ до найбільших російських онлайн-сервісів, підконтрольних Кремлю. Під санкціями опинилися Яндекс, мейлру, Однокласники, maps.me тощо.27 червня 2017 року — Україна зазнала найбільшої хакерської атаки за всю історію держави. Тисячі державних та комерційних установ України атаковано вірусом, що називався «Petya. A». Липень 2017 року — за підсумками липня 2017 року в домені *.ua кількість реєстрацій склала 558 тисяч. Показник зріс всього на 0,6% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Кінець серпня 2017-го — кількість українських користувачів інтернету склала 21,8 млн, з них налічувалось 5,6 млн користувачів Facebook, який вперше обігнав ВКонтактє за кількістю користувачів з України. Загальне проникнення інтернету склало 49% — у половини населення вже є доступ до мережі. За цим показником наша держава знаходиться на передостанньому місці в ЄС, обігнавши лише Молдову. При цьому інтернет в Україні — один з найдешевших у світі, середня вартість доступу не перевищує 100 грн. 60% українців мають доступ до інтернету з дому, а 14% користуються ним лише з мобільного телефону. Влітку 2017-го російські сайти втратили більше половини української аудиторії і поступилися лідерством українським та іншим іноземним сервісам.

Номер слайду 8

Розвиток інтернету в Україні

Номер слайду 9

Посилання:https://uk.wikipedia.org/wiki/Інтернетhttps://tokar.ua/read/19365

pptx
Додав(-ла)
Середюк Павло
Пов’язані теми
Інформатика, Інші матеріали
Додано
5 липня 2020
Переглядів
1450
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку