Презентація для класних керівників сьомих-восьмих класів до Дня толерантності (16 листопада). Мета: допомогти учням з ҆ясувати сутність поняття толерантність; розвивати почуття колективізму, солідарності, вміння слухати.
Урок доброти «Квітка толерантності» Класний керівник 7-А кл. Руссу Є. Г.
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Ця Декларація розвиває принципи, які були сформульовані ще у 1948 році у Загальній декларації прав людини. Як заявлено в Декларації принципів толерантності (від лат. tolerantia — терпіння), «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру». Терпимість, означає повагу, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів вияву людської індивідуальності. Їй сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті та переконань.
Номер слайду 5
Населення Землі складається з представників різних культур, які сповідують різну релігію, мають різноманітні традиції. Кожна особистість індивідуальна, і насильство не повинне мати місце в житті людей. Невідповідність людини вигаданому ідеалу призводить до агресії, насильства, екстремізму. Така ситуація спостерігається в останні роки в усьому світі. Людство повинно навчитися поважати не тільки себе, але і свій народ зокрема, виступати проти будь-якого роду прояви дискримінації та усувати стереотипи, що склалися. Виявляючи терпимість, ми сприяємо припиненню воїн і розбіжностей.
Номер слайду 6
У повсякденному житті толерантність – це не бездіяльність, а активна життєва позиція, суть якої полягає не стільки в тому, щоб терпіти чужий спосіб життя, поведінку, звичаї, почуття, думки, ідеї або вірування, але охоче визнавати та приймати поведінку, переконання і погляди інших людей, які відрізняються від своїх власних.
Номер слайду 7
Толерантність (терпимість) означає, що кожен вільний дотримуватися своїх переконань і визнавати таке ж право за іншими. Так, люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, соціальним станом, мовою, статтю, поведінкою і цінностями. Цей перелік критеріїв відмінності можна продовжувати без кінця. Ми всі різні. Але ми всі рівні. Кожна людина має право жити в мирі та зберіганні своєї індивідуальності. А це означає, що бути толерантним не значить залишатися пасивним перед обличчям расизму, ксенофобії, гендерної або расової дискримінації,насильства тощо, або ж мовчати, коли люди стикаються із жорстоким ставленням.
Номер слайду 8
Впевнена, що толерантності потрібно вчитися і можна навчитися. Оскільки толерантність – це здатність людини, спільноти, держави чути і поважати думку інших, невороже зустрічати відмінне від своєї думки.
Номер слайду 9
Погодьтесь, толерантність – це привілей сильних і розумних, які не сумніваються у своїх здібностях просуватися на шляху до істини через діалог і різноманітність думок та позицій, які не боятися загубити власну індивідуальність, і які вміють поважити інших. Мир не можливий без терпимості, а розвиток та демократія неможливі без миру. Чи замислювалися ви коли-небудь над питаннями толерантності?Чи є терпимим ставлення до людей ознакою Вашої особистості?Чи відчуваєте Ви толерантне ставлення до себе з боку інших людей?Сьогодні варто замислитися над цим і зробити себе і світ хоч на краплину добріше та толерантніше.
Номер слайду 10
«Тепер, коли ми навчилися літати в повітрі, як птахи,плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного:навчитися жити на землі, як люди».(Б. Шоу)Саме цьому мистецтву – жити з людьми і серед людей присвячений День толерантності, який відзначають у всьому світі.