Презентація уроку " Дільники і кратні. Ознаки подільності. НСК і НСК."

Про матеріал
Урок -узагальнення знань у 6 класі з теми « Дільники і кратні. Ознаки подільності. НСД і НСК.» присвячений Дню козацтва. Під час уроку учні не тільки повторюють навчальний матеріал з теми, але і знайомляться з матеріалами про козаків. Зміст уроку передбачає фронтальне повторення матеріалу, самостійну роботу, вправу на логічні ланцюжки, математичний диктант з використанням застосунку Wordwall, розв’язування задач і вправ для заповнення пропущених чисел в інформації про козацькі чайки. В кінці уроку вчитель закликає учнів взяти на озброєння найкращі риси запорізьких козаків: силу волі, наполегливість у досягненні цілі, працьовитість, кмітливість. Саме це треба, щоб досягти успіху.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Ознаки подільності. Дільники і кратні натурального числа.узагальнюючий урок

Номер слайду 2

Козаки – це вільні люди. Козаки безстрашні всюди. Козаки – борці за волю,За народні щастя й долю. Козак – це людина чесна і смілива. Найдорожче йому – Батьківщина!

Номер слайду 3

Девіз уроку Я знаю, що козак не тільки силу, але й розум має

Номер слайду 4

ПОВТОРЮЄМО 1. Назвати всі дільники числа 242. Назвати числа, кратні числу 4, які менші за 253. Чи правильно, що кожне натуральне число має безліч дільників?4. Чи правильно, що кожне число має безліч кратних5. Назвіть число, яке має тільки два дільники. Як називаються такі числа?6. Назвати найменше просте число7. Ознаки подільності на 2, 5, 10, 3 і 9

Номер слайду 5

Коли з’явилися перші згадки про козаків. Серед поданих чисел знайдіть число, яке не ділиться ні на 2, ні на 5, ні на 10, ні на 3, Серед даних чисел знайдіть число, яке не ділиться ні на2, ні на3, ні на 5, ні на 10, ні на 9. 1234; 2305; 1023; 3515; 5020; 1489; 1341  

Номер слайду 6

Дійсно перші згадки про козаків з’явилися у 1489 році. Є думка, що слово «Січ» походить від слова «сікти». Січ — то була простора площа на острові Хортиця.  Довкола стояли побудовані хатки, так звані коші, або курені. Хто хотів стати козаком, мав наперед служити три роки в старого козака за джуру (помічника). Джура робив усяку роботу й носив за козака другу рушницю й потрібні йому клунки.  Козаки вбиралися просто: в грубу сорочку, в кирею. За широким поясом носили пістолі й люльку. Їли сушену рибу й печене м’ясо та юшку з рибою.  Жінок на Січі не було, і ніхто не міг мати на Січі жінку, навіть сам отаман.

Номер слайду 7

Козацька зброя

Номер слайду 8

Зі зброєю в козаків були окремі стосунки. Свою зброю вони дуже шанували та оздоблювали її дорогоцінними металами. Шабля була сакральним символом козака. Вони називали її «ненька - рідненька» або «шаблюка - сестриця. Козаки дуже майстерно володіли шаблею та вважали шаблю «чесною зброєю». Булава — холодна зброя  Кулясте потовщення на кінці палиці, символ влади кошового отамана) Рушниці (від слова "рука"), інакше самопали або мушкети, козаки використовували найрізноманітніших видів, але всі вони мали довгі стволи і коштовні ложа, оздоблені сріблом з насічкою та черню. Як одностайно свідчать сучасники, козаки вправлялися з рушницями з великою майстерністю, вони стріляли з них на досить велику відстань і дуже влучно. 

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Записати всі дільники отриманого числа і знайти їх суму

Номер слайду 11

Дистанційний математичний диктантhttps://wordwall.net/uk/resource/34971585

Номер слайду 12

ПЕРЕВІР

Номер слайду 13

Фізкультхвилинка. PROBASS ∆ HARDI - КОЗАКИ ЙДУТЬ Посилання на канал: https://www.youtube.com/c/DJPro. BASS, посилання на оригінальний

Номер слайду 14

Козацькі чайки Однією з важливих переваг козаків, окрім сили, зброї та неперевершеної бойової майстерності були хитрість та не аби яка кмітливість. Практично завжди запорожці непомітно підкрадалися до своїх ворогів, та заставали їх зненацька, забезпечуючи собі тим самим більше шансів на перемогу. Для цього вони використовували човни, які називалися чайки.

Номер слайду 15

Козацькі чайки

Номер слайду 16

Вправа " Дивись -не помились" Слово “чайка” походить від тюркського “чаік-чаік”, що значить човен, дубок. Їх було спущено на воду у ____ столітті. Вони були, як правило, понад ____ м завдовжки й до ____ м завширшки. У чайці вміщалося до ______ осіб з усім військовим спорядженням.

Номер слайду 17

1. Щоб дізнатися, коли чайки були спущені на воду , знайди число, яке буде мати такі дільники: 1; 2; 4; 8; 162. Щоб знайти довжину чайки, знайдіть НСД ( 60; 45)3. Щоб знайти ширину чайки, треба визначити на яке число діляться всі подані нижче числа 1280; 45675; 1000; 689325; 56704. Щоб дізнатися скільки осіб разом зі спорядженням вміщалися в човен, треба знайти НСК чисел 12 і 20 Щоб заповнити пропуски, треба дати відповіді на поставлені запитання

Номер слайду 18

Слово “чайка” походить від тюркського “чаік-чаік”, що значить човен, дубок. Їх було спущено на воду у ХVІ столітті. Вони були, як правило, понад 15 м завдовжки й до 5 м завширшки. У чайці вміщалося до 60 осіб з усім військовим спорядженням.

Номер слайду 19

Довжина кроку козака Хоми 60 см, а козака Петра - 80см. Яку найменшу відстань вони мають пройти, щоб кожний зробив цілу кількість кроків? ЗАДАЧА

Номер слайду 20

Наша вільна Україна,Наше щастя і наш рай!Чи на світі є країна. Ще миліша за наш край?І в щасливі, й злі години. Ми для неї живемо,На Вкраїні, для Вкраїни. Будем жити й помремо…

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Ви-майбутнє України

Номер слайду 23

 Пам’ятайте, ви — майбутнє України. Тож своїми знаннями, працею, здобутками повинні підносити її культуру. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю так, як заповідав великий Тарас, бережіть волю і незалежність нашої держави. Візьми собі на озброєння найкращі риси запорізьких козаків: силу волі, наполегливість у досягненні цілі,  працьовитість, кмітливість і ти, обов’язково, досягнеш успіху.

Номер слайду 24

Домашнє завдання https://justclass.com.ua/hw/1d5e6ef9

Номер слайду 25

Використані ресурсиhttps://ippo.kubg.edu.ua/content/22045https://mala.storinka.org/https://vseosvita.ua/library/embed/01002ncn-68df.docx.htmlhttps://uk.wikipedia.org/wiki/ibrary.tnpu.edu.ua/https://osvita.ua/school/literature/s/74426/http://prosvit.in.ua/history/zbroya-zaporizki-cossacks.html. Картинки із інтернету

pptx
Додано
1 листопада
Переглядів
90
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку