Презентація підсумкового уроку геометрії для 11 класу на тему:
" Геометричні тіла ". В ході уроку учні повторюють види геометричних тіл,
іх зображення та деякі властивості.
Геометричні тіла. Підсумковий урок. Підготувала вчитель Новгород – Сіверської гімназії №1 ім. Б. Майстренка. Ворушило Олена Петрівна.
Номер слайду 2
“ Кожен повинен уміти мислити послідовно, судити переконливо, намагатися спростовувати неправильні висновки ” Є. Кельман
Номер слайду 3
Мета уроку:узагальнити і систематизувати знання про геометричні фігури ;сформувати вміння зображувати фігури, знаходити їх елементи та пов`язати матеріал з повсякденним життям;сприяти розвитку просторової уяви та логічного мислення.
Номер слайду 4
Геометричні тіла Многогранники Тіла обертання призми конуси піраміди циліндри правильні куля многогранники
Номер слайду 5
Тор — геометричне тіло, що утворюється обертанням кола навколо осі, котра лежить у одній площині з колом, але не перетинає йога. Форма тора зовні нагадує бублик.
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Зображення просторових фігур
Номер слайду 8
З давніх часів люди намагалися об`ємні тіла зобразити на площині так, щоб їх відразу можна було відлічити від плоских, щоб відчувалась глибина простору. Була розроблена теорія перспективи. Картина венгерського художника Віктора Вазареллі - “ Вивчення перспективи “– тому приклад.
Номер слайду 9
На картині видно, як лінії, що входять в глибину, сходяться в одній точці, а фігура, що знаходиться далі від нас ,зображується у вигляді фігури менших розмірів.
Номер слайду 10
Перспектива-не єдиний спосіб зображення просторових фігур на площині. Зараз сучасним є напрямок зображення 3-d малюнків на асфальті. За допомогою конфігурації ліній та зміні тону кольорів художники намагаються зобразити просторові тіла на асфальті , стіні .
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
При вивченні геометрії для полегшення сприйняття простору застосовують властивості паралельного проектування та домовились зображувати невидимі лінії – штриховими, а видимі-суцільними. В геометрії важливо вміти дивитися і бачити, помічати різні особливості фігур, робити висновки із помічених особливостей. Ці уміння , які разом можна назвати “ геометричним зором ”, необхідно постійно розвивати і тренувати.
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Які фігури зображені на малюнку?Які малюнки можуть відповідати одному і тому ж тілу?
Номер слайду 17
Задача В основі піраміди лежить прямокутний трикутник із гіпотенузою, яка дорівнює 24 см Знайдіть висоту піраміди, якщо кожне її бічне ребро дорівнює 13 см
Номер слайду 18
Знайти закономірність чисел 4 6 8 8 6 12 6 8 … 20 … 30 … 20 30 З чим можна пов`яз ати дану закономірність?
Номер слайду 19
Номер слайду 20
Розв'язати задачіВивести формулу для визначення діагоналі куба. Як виміряти діагональ куба за допомогою лінійки.