ВАСИЛЬ ГОЛОБОРОДЬКО– представник Київської школи поезії
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Перші добірки В. Голобородька, зокрема цикл “Золоті глечики груш”, сприймалися як неординарна подія: незвичні для тогочасного віршування аспекти відновлення анімістичних уявлень, “натурфілософська діалектика”, “стихія доброго бога перевтілень і перероджень”.
Номер слайду 4
Василь Голобородько – поет трагідійного світосприймання – досить скептично ставиться до видимості, яка видається за справжнє та сутнє в попри зримість реалій обертається “задзеркаллям”, не лишаючи по собі ані сліду.
Номер слайду 5
В. Голобородько усвідомлює себе спадкоємцем українських письменників, які обрали собі на свій страх і ризик тернистий шлях свого народу. Молитва про нездійснене”Побачення з Косинкою”“Калина об Різдві”“Криваві солов’ї” “По слідах”“Шукачі могил”
Номер слайду 6
…З жахом наближаємося до прикиданої землею ями, виповненої вапном: де могили наших поетів?(“Шукачі могил”)
Номер слайду 7
ЗБІРКИ“Зелен день”Ікар на метеликових крилах”“Калина об Різдві”“Летюче віконце”“Соловейків теремок”“Буквар для метеликів”“Серп і молоко”“Політ на журавлі”“Слова у вишиваних сорочках”“Стежка солодких півників”“Творення вулію”“Киця Бандера”
Номер слайду 8
РИСИ ПОЕТИКИпоет представляє казкову течію;багатство фольклорної символіки та народної обрядовості;наявність ірреального плану зображення;притримане сюрреалістичне світобачення, в основі якого сновидні візії.
Номер слайду 9
Значна частина поезій присвячена проблемам трагічного буття людини, митця за тоталітаризму:“Без пісні”“Без імені”“Живі і мертві”“Хоч раз”
Номер слайду 10
В. Рубан називає В. Голобородька “найпомітнішим представником Київської школи”