Презентація "Верхівня і Бальзак" (за мотивами анімаційного серіалу "Моя країна - Україна"

Про матеріал

Урок з циклу розробок "Моя країна - Україна" за мотивами однойменного анімаційного серіалу авторства Сашка Лірника. Може бути використаний як на уроках географії та історії рідного краю, також на краєзнавчих позакласних заходах, виховних. Розповідь про село Верхівню на Житомирщині, де якийсь час жив відомий французький письменник Оноре де Бальзак

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Верхівня і БальзакІсторія кохання у листах. Урок з циклу розробки «Моя країна – Україна». Розроблений за мотивами однойменного мультсеріалу авторства Сашка Лірника

Номер слайду 2

Моя країна - Україна«Моя країна Україна» — український анімаційний народний казково-пізнавальний серіал. Виконаний переважно в техніці пластилінової анімації. Серія 14. Верхівняhttps://youtu.be/1o-KR--9 YUM?si=z. JT9x. JQo. V32is. Zs. K

Номер слайду 3

Палац Ганських. Село Верхівня розташовне на північний схід від Ружина, що на Житомирщині Центр сільської ради. Кількість населення – близько 1 тисячі осіб. Вперше у письмових документах зустрічається під 1600 роком. Село відоме тим, що тут у маєтку місцевих поміщиків Ганських кілька років прожив Оноре де Бальзак.

Номер слайду 4

У Верхівні стоїть палац Евеліни Ганської, який збудував у 1780-х роках відомий архітектор Блеріо. У ньому кілька років прожив Оноре де Бальзак.Історія дружби Бальзака і Ганської почалася з листування. Вражена талантом письменника Евеліна написала йому два листи за підписом Іноземка. Другий лист приголомшив Бальзака.

Номер слайду 5

Маленький ЛУВР

Номер слайду 6

Флігель у палаці Ганських. Третій лист Евеліна вже підписала справжнім своїм ім’ям. Після цього почалося листування яке тривало понад 16 років. Оноре завалював Евеліну листами, в яких неодноразово освічувався у палкому коханні. Евеліна була одружена з дуже заможним польським магнатом Вацлавом Ганським, що був старшим на 22 роки. Вона народила йому семеро дітей. Хоча вижила лише одна донька. Красуня нудилася в своєму розкішному палаці й мріяла про щось більше. Перша зустріч Ганської із Бальзаком відбулася 1833 року у Швейцарії. Під час другої зустрічі вони домовились, що по смерті старого Ганського одружаться.

Номер слайду 7

У 1842 році помер старий Ганський. Евеліна стала вільною. Багатюща вдова – ось ідеальна дружина для Бальзака. Але Евеліна тривалий час відмовляла письменнику. Хоча вони зустрічались і навіть мали дитину, яка, на жаль, народилася мертвою.1847 року Бальзак приїхав у Верхівню. Свою подорож він описав у «Листі про Київ». В цьому творі дісталось і дорогам, і п’яницям-селянам, і, особливо, євреям. Маєток Ганських Бальзаку дуже сподобався. Але Евеліна знову відмовила Оноре. Ні з чим Бальзак повернувся до Парижа. Тут його здоров’я сильно похитнулося. 1848 року письменник вже дуже хворий знову приїхав у Верхівню, де прожив до березня 1850 року.

Номер слайду 8

У палаці для Бальзака були створені суперумови. Так розкішно він ніколи не жив. Кімнати палацу ще й досі пам’ятають великого письменника. Пам’ятає його і затишний парк, яким хворий Бальзак прогулювався із спеціальною паличкою. У березні 1850 року Оноре де Бальзак та Евеліна Ганська все ж таки одружились. Після цього письменник прожив лише п’ять місяців.

Номер слайду 9

Капличка, що збереглася у парку, тривалий час служила родовою усипальнею Ганських. Зараз у ній православна церква.

Номер слайду 10

Якщо ви думаєте, що маєток Ганських, це усе, чим вас може здивувати Верхівня – ви дуже помиляєтесь. І мало хто із туристів бачить усі цікавинки цього красивенного села. А тут ще є водяний млин, земська школа та елеватор Ганських.

Номер слайду 11

Земська школа

Номер слайду 12

елеватор

Номер слайду 13

Приємного переглядуhttps://youtu.be/1o-KR--9 YUM?si=z. JT9x. JQo. V32is. Zs. KЖиви, Україно, живи для краси,Для сили, для правди, для волі!.. Шуми, Україно, як рідні ліси,Як вітер в широкому полі. О. Олесь

pptx
Додано
27 грудня 2024
Переглядів
38
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку