Презентація "Від козаків до кіборгів"

Про матеріал
В презентації в хронологічному порядку розповідається про здобутки та славні сторінки українського воїнства, починаючи від Скіфів і до наших часів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Від козаків до кіборгів. Українські воїни всіх часів. Якими вони були, за що, проти кого та як боролись

Номер слайду 2

Українці у всі часи та понад усе цінували свою свободу. І значною мірою через це воювати нам доводилось багато і часто. Доводиться і нині. Захищати себе від нападників і не допустити завоювання території. Хто б міг подумати, що брати до рук зброю українцям доведеться й у третьому тисячолітті.

Номер слайду 3

Які вони — українські воїни Х, ХVІІ, ХХІ століть? Змінювались обладунки, зброя, воєнні тактики та способи формування військ. Та незмінним залишився волелюбний дух, незламність і здатність до саможертовності, яка дивує увесь світ. Не раз ми воювали і боролись. Переможемо і цього разу. Бо славні справжні герої були завжди і не перевелися досі в Україні.

Номер слайду 4

Скіфські воїни. VІ -ІІІ ст. до н. е.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Дружинники Київської РусіІХ – ХІІІ століття

Номер слайду 7

Дружинники Київської РусіІХ – ХІІІ століття. У час існування Київської Русі військовому мистецтву надавалось особливого, великого значення. Воїни були добре тренованими та готовими у будь-який час іти в бій. Армія могутньої держави була оснащена всіма сучасними засобами для оборони та наступу. Основними ворогами Київської Русі, як відомо, були монголо-татари, раніше – половці та печеніги. Особливістю українських військ цього періоду було те, що воєнні формування складали окремі роди русичів.  Дружинники були не тільки воїнами, а й радниками князя. Велике значення тоді мало народне ополчення, яке, власне, і називали словом «воїни».

Номер слайду 8

Цікаво, що ще у давній період Русі існувала незвичайна традиція — «постриги». Хлопчики вже у віці 3-4 років ставали на шлях воїнів.  У давніх переказах українські воїни зображені як надзвичайно хоробрі і вірні своїй Батьківщині.  Разом із підлеглими у бій завжди ішов князь і також вступав у битву з ворогами. Основною зброєю того часу були короткі списи, мечі, луки і ножі-скрамасакси. Щодо обмундирування, то шоломи у русичів були гостроверхими, тіло і навіть обличчя захищала кольчужна сітка. А щити були дерев’яними. Спорядженню верхового коня теж надавалось великого значення. Характерним було те, що перед початком бою військо завжди молилось.

Номер слайду 9

Основною зброєю того часу були короткі списи, мечі, луки і ножі-скрамасакси. Щодо обмундирування, то шоломи у русичів були гостроверхими, тіло і навіть обличчя захищала кольчужна сітка. А щити були дерев’яними. Спорядженню верхового коня теж надавалось великого значення. Характерним було те, що перед початком бою військо завжди молилось.

Номер слайду 10

Князь СВЯТОСЛАВ ІГОРЕВИЧ

Номер слайду 11

Козаки. XV – XVIII століття

Номер слайду 12

Козаки були різними і боротьба їх була різноплановою: ці воїни захищали українські кордони від турецько-татарських завойовників і самі нападали на територію Османської імперії; вони служили гетьманам і були вільними; воювали у королівських військах і провадили національно-визвольну боротьбу. Та тим не менше, козаки навічно прославились як надзвичайно розумні, хитрі і вправні воїни. Вони були сильними і витривалими. Боронити християнську віру від невірних було їхньою ідеологією. Козаки. XV – XVIII століття

Номер слайду 13

Звання Із виникненням Запорізької Січі про козацтво почали говорити як про організоване військо з чіткою воєнною структурою. Верховним воєначальником був гетьман, далі йшли полковники, сотники і десятники.

Номер слайду 14

У XVII столітті їхню піхоту вважали найкращою в Європі.  Вміло стріляли з рушниць, мушкетів та володіли холодною зброєю. А ще характеризувались неабиякою спритністю та вмінням виходити зі, здавалося б, безвихідних ситуацій. Бо ж кажуть,  були серед них навіть характерники .

Номер слайду 15

Опришки. XVI – XIX століття

Номер слайду 16

Опришки були воїнами-повстанцями.  Вони боролись проти панського гніту: польської шляхти, австрійських та угорських панів, молдавських бояр.  Тих, хто поводився зверхньо та несправедливо із простими людьми. Таких вони грабували, нападаючи зненацька і знову тікаючи у свої засідки. Опришки діяли у довколишніх територіях Карпат: від Галичини до Закарпаття. Опришки. XVI – XIX століття

Номер слайду 17

Місце перебування опришків завжди трималося у найсуворішій таємниці  і ніхто з людей не міг видати її.  В опришках були вишколені бійці, загартовані фізично і стійкі морально.  Юнаки наполегливо вчились бойових прийомів у старших, опановували мистецтво володіння зброєю.

Номер слайду 18

Одягались опришки насправді просто, у сорочки та сукняні плащі. Зброя їхня змінювалась із розвитком техніки військової справи. Спершу стріляли з луків, далі – з рушниць і пістолів.  Та улюбленою їх зброєю були дуже гострі топірці – бартки. Бартку використовував і сам  очільник опришків – Олекса Довбуш .

Номер слайду 19

Січові стрільціХХ століття (1914-1920 р.)

Номер слайду 20

Січові стрільці мали свої полки піхоти та артилерії, кінний полк. Військовий вишкіл у них називався муштрою. Та головною все ж була самодисципліна. Одягали стрільці характерні «мазепинки» та червоно-чорні стрічки на верхній одяг. Використовували кріси, багнети, гранати. Цікаво, що для  навчання військової справи спеціально було видано близько десятка україномовних підручників. Писали їх українці самостійно, часто й від руки. Січові стрільціХХ століття (1914-1920 р.)

Номер слайду 21

Січові стрільці ХХ століття (1914-1920 р.)Ідеологією січових стрільців була єдина і незалежна Україна зі всіма своїми територіями.  Вони відчайдушно боролись за волю України.

Номер слайду 22

Вояки УПА1942—1954 роки

Номер слайду 23

Перші загони УПА організував отаман Тарас Бульба-Боровець. Підпорядковуючись уряду Української Народної Республіки, Українська Повстанська Армія боролась проти радянських і німецьких військ. Протягом всього існування УПА німці намагались її знищити: це були масові акції, зокрема розстріли. Більшовики теж не відставали: влаштовували засідки та великі бої. Росіяни діяли підло: перевдягаючись у форму українців, нападали на місцеве населення, щоб посіяти ненависть до наших воїнів. Вояки УПА1942—1954 роки

Номер слайду 24

Армія не була регулярною, тому не мала постійної амуніції.  Нерідко одягали трофейну німецьку чи радянську. Та коли шили форму самостійно (вона була зеленою) – зображали на ній тризуб . Відомо, що пряжки виготовляли із відстріляних гарматних гільз. Медикаменти, їжу, побутові предмети, навіть зброю для вояків збирали самі селяни добровільно. Колишні вояки розповідають, що їм було заборонено щось вимагати від людей, та й потреби такої не було, ті самі віддавали, що могли. Солдатам доводилось переховуватись у лісах та хащах. Купались у річках, там і прали одяг. Вояки УПА1942—1954 роки

Номер слайду 25

У час, коли не було боїв, вдосконалювали свої навички. Розпорядок дня був чітко розпланований: підйом, молитва, руханка, умивання, сніданок, військові заняття і т.д

Номер слайду 26

Хоч солдати УПА не володіли достатнім запасом озброєння, вони все ж мали хорошу військову підготовку. Ці хлопці відзначались надзвичайно сильним патріотичним духом, вірою в ідею української соборності, аж до готовності самопожертви заради неї. У своїй присязі кожен з них обіцяв: « В цій боротьбі не пожалію ні крови, ні життя і буду битись до останнього віддиху і остаточної перемоги над усіма ворогами України ». Вояки УПА1942—1954 роки

Номер слайду 27

Самооборона, кіборги. Наш час

Номер слайду 28

На час здобуття Україною незалежності наша армія була однією з найбільших в Європі , до того ж, оснащена ядерною зброєю. Та практично за 10 років число військових скоротилося більш як на половину, у рази зменшилась кількість військової техніки та озброєння. Україна відмовилась від ядерної зброї, отримавши гарантії суверенітету і безпеки (від Росії зокрема) , вірячи у мирне майбутнє. І ось, коли Росія вже почала впроваджувати свій підступний план нападу на незалежну державу, Збройні сили України виявились не зовсім готовими до війни. Ніхто не сподівався нападу “дружньої” сусідки. Самооборона, «кіборги» , добровольці, ЗСУ. Наш час

Номер слайду 29

Та він стався. Саме у час, коли інша частина українського військового потенціалу була добре сформована і готова до всього. Це були добровольці. Ті, хто пройшов Майдан, хто захищав Крим, ті, хто розумів, що відбувається насправді. В Україні почали формуватись добровольчі батальйони. Вони укріпили сили військовослужбовців. Українці, як ніколи єдині в ідеї незалежності і цілісності держави, стали об’єднувати сили у допомозі армії. Крім техніки, зброї та обмундирування, які надає солдатам держава, всім потрібним забезпечують їх і волонтери. Люди шиють маскувальні сітки, бронежилети, купляють автомобілі і новітню техніку. Самооборона, «кіборги» , добровольці, ЗСУ.

Номер слайду 30

Українське військо сильне фізично, та головне – морально. Вони відчайдушні та незламні, наче кіборги. Кіборгами почали називати захисників Донецького аеропорту. За надзвичайну витривалість, сміливість та безстрашність. Адже вони, на великий подив усіх, перебуваючи у нерівних позиціях з російськими військовими, тримались до самого кінця, так і не здавши позицій ворогові. Ще одне слово, яким нарекли наших військових росіяни – “укропи” . Сучасні українські воїни – це знову ті, хто взявся за зброю, щоб захистити державу.

Номер слайду 31

Їх називають воїнами світла, бо вони світлі і воюють за правду. Вони сильні, як ніколи. Вони продовжують боротись, бо ми мусимо перемогти. 

pptx
Додано
3 вересня 2019
Переглядів
4246
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку