Вид – сукупність подібних за будовою особин, що схрещуються між собою та дають плідне потомство. К. Лінней
Номер слайду 3
ТРАКТУВАННЯ ВИДУ ГЕНЕТИКАМИ: Особини одного виду формують спільний генофонд. У якому містяться унікальні алельні гени, що відрізняють цей вид від інших. Види захищені від проникнення генів чужорідного виду.
Номер слайду 4
“ВИДИ РЕАЛЬНО ІСНУЮТЬ У ВИГЛЯДІ СУКУПНОСТІ ОСОБИН” Ч. ДАРВІН Основні властивості виду: Кожен вид більш-менш чітко відокремлений від інших. Кожен вид має певні властивості та ареал. Внаслідок еволюції види змінюються, будь-якому з них передує ланцюжок предкових форм (філогенетичний ряд).
Номер слайду 5
Вид – сукупність популяцій особин, подібних між собою за будовою, функціями, місцем у біогеоценозі, що населяють певну частину біосфери, вільно схрещуються між собою в природі, дають плідне потомство і не гібридизуються з іншими видами.
Номер слайду 6
Критерії виду генетичний морфологічний фізіологічний біохімічний географічний екологічний еволюційний
Номер слайду 7
ДЕЯКІ ВИЗНАЧЕННЯ ВИДУ (ЗА БІОЛОГІЧНИМ АСПЕКТОМ, ПОКЛАДЕНИМ В ОСНОВУ ВИЗНАЧЕННЯ) Розмноження Екологія Генетика Еволюція Група особин, здатних схрещуватися між собою і давати плідне потомство. Група особин, що займає одну і ту ж екологічну нішу, два різні види ніколи не можуть займати одну екологічну нішу. Група особин, дуже подібних по каріотипу. Група особин, для яких характерний єдиний в своєму роді набір структурних і функціональних ознак.
Номер слайду 8
ВИДОУТВОРЕННЯ – ЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПРОЦЕС ВИНИКНЕННЯ НОВИХ ВИДІВ. МАЄ НЕОБОРОТНИЙ ХАРАКТЕР. Географічне видоутворення. Основний видоутворюючий фактор – географічні умови або перешкоди (географічна ізоляція) Екологічне видоутворення Відбувається в результаті появи різних форм екологічної ізоляції. Схрещування між особинами споріднених видів Поліплоїдія