Презентація виховної години "В чеканні неможливої любові..."

Про матеріал
Матеріал може бути використано для проведення виховних годин в навчальних закладах, вивчення життя та творчості великого українця Т.Г. Шевченка, сприяє культурному розвитку підлітків, має виховне та естетичне значення.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

В чеканнінеможливоїлюбові…Презентацію підготувала викладач анатомії та фізіології Т. В. СЕРЕДА

Номер слайду 2

Благословен той день і час,Коли прослалась килимами. Земля, яку сходив Тарас. Малими босими ногами,Земля, яку скропив Тарас. Дрібними росами-сльозами. Не було йому щастя в житті, – В нього буде інше,Посмертне щастя – слава…

Номер слайду 3

В один з весняних світлих днів, 9 березня 1814 року, в селі Моринцях Київської губернії народився маленький хлопчик Тарасик, який своїм вогняним, нескореним життям змінив майбутню долю цілої країни…

Номер слайду 4

“В похилій хаті край села,Над ставом чистим і прозорим. Життя Тарасику дала. Кріпачка-мати, вбита горем ...”“…Синові Тарасику з мого хазяйства нічого не треба: він буде неабияким чоловіком: з його буде або щось дуже добре, або велике ледащо, для нього моє наслідство нічого не буде значить, або нічого не допоможе…”

Номер слайду 5

В 9 років малий хлопчина лишився матері. А коли Тарасові виповнилося 12 років, не стало й батька. Так хлопець лишився круглою сиротою…

Номер слайду 6

І. Їжакевич “Мені тринадцятий минало”

Номер слайду 7

Катерина постійно була поряд із ним, навіть коли інші відверталися від Тараса…Вона замінила йому матір. Її доля , як і життя Тараса, була занадто важкою. Тож не дивно, що поет охрестив свою першу велику поему іменем коханої сестри…

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Україна – це знесилені, виснажені важкою працею, голодні люди, що йдуть на панщину, німі та чорні від безпросвітного горя…Україна – це тихі води і ясні зорі, вишневі садки, білі хатинки, безкінечні лани золотої пшениці, прозорі як сльоза криниці.

Номер слайду 10

Україна – гірка протяжна пісня жалю і смутку, краси і недолі…Один з найкращих куплетів цієї пісні належить видатному в усі часи по всіх країнах її вогняному поетові.

Номер слайду 11

Тепер просто не можливо уявити, що сталося б з Тарасом, з його художнім талантом, з геніальним поетичним даром, якби доля не подарувала йому зустрічі з великими людьми…

Номер слайду 12

Відпускна Тараса Шевченка

Номер слайду 13

Княжна Варвара Миколаївна Репніна-Волконська

Номер слайду 14

Багато років поспіль, будучи за тисячі кілометрів від Батьківщини, на чужині, і в холодному Петербурзі, і в казематі, і на заслані в казахських степах, не раз згадував Шевченко рідну землю – таку далеку і таку бажану…

Номер слайду 15

Доля не подарувала Шевченкові ні сімейного щастя, ні родинного тепла, ні взаємного кохання. Не збулася й остання мрія поета – невеличка власна хатина. А він був звичайною людиною, він мав звичайні бажання: бути щасливим чоловіком і батьком у власній оселі над Дніпром. Та не судилося…

Номер слайду 16

Оксана Коваленко – перше кохання юного Тараса

Номер слайду 17

Ганна Закревська Оксана Коваленко – перше кохання юного Тараса. На своєму життєвому шляху Шевченкові траплялися чудові, красиві, розумні жінки, які могли б розділити його самотність, та теж не склалося… На жаль, вірною дружиною йому на все життя стала самотність…

Номер слайду 18

«Він був сином мужика – і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком – і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком – вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим. Доля переслідувала його в житті, скільки лиш могла, та вона не зуміла перетворити золота його душі на ржу, ані його любові до людей на ненависть і погорду, а віри в Бога на зневіру і песимізм. Доля не шкодувала йому страждань, але й не пожаліла втіх, що били із здорового джерела життя. Ось такий був і є для нас, українців, Тарас Шевченко». І. Франко

Номер слайду 19

Дякую за увагу!

pptx
Пов’язані теми
Педагогіка, Виховна робота
Додано
30 березня 2019
Переглядів
623
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку