Презентацію "Вікторина" можна використати на узагальнюючих уроках в кінці 9 класу та на перших уроках повторення в 10 класі.
Також матеріал можна використати під час проведення предметних тижнів.
ПерсоналіїНімецький хімік, котрий вперше синтезував з неорганічних речовин органічну сполуку і тим самим завдав удару віталістичному вченню про так звану «життєву силу». Німецький хімік, лауреат Нобелівської премії, котрий вперше добув дипептид. Французький хімік, один із фундаторів хімії органічного синтезу,котрий вперше у світі добув жир.
Номер слайду 3
ПерсоналіїЕміль Герман Фішер. Фрідріх Велер. П’єр Ежен Марселен Бертло
Номер слайду 4
ПерсоналіїУкраїнський хімік. Досліджував електроліз розчинів неорганічних іа органічних сполук. Вивчав процес виробництва цукру з цукрового буряку. Український хімік. Вперше синтезував сечову кислоту. Висловив думку про амінокислотний склад білків. Французький хімік-органік, один із творців методу аналізу в органічній хімії. Довів, що жири - естери гліцеролу та вищих карбонових кислот.
Номер слайду 5
ПерсоналіїМішель Ежен ШеврельІван Якович Горбачевський. Микола Андрійович Бунге
Номер слайду 6
Одним словом«Болотний газ»Виноградний цукор. Деревний спирт
Номер слайду 7
Одним словом. Найсолодший цукор, у 1,7 разів солодший за сахарозу. Органічні речовини - основа нігтів, волосся, шерсті. Вуглеводень, що прискорює дозрівання плодів.
Номер слайду 8
АсоціаціїВалентність Карбону в органічних сполуках
Номер слайду 9
Птицю пізнати по пір’ю, людину - по мові, а речовину…В одному зі старовинних манускриптів є дані про те,що арабський алхімік, нагріваючи в реторті без доступу повітря деревину, одержав рідину, покуштував її та осліп.
Номер слайду 10
Поява в Європі цієї речовини пов’язана з ім’ям О. Македонського. Під час походу до Індії увагу полководця привернув невідомий твердий продукт, який мав солодкий смак. Один зі сподвижників полководця пізніше писав, що в Індії є рослина, яка без бджіл дає мед. У Китаї, куди цей продукт був завезений пізніше, його називали«кам’яним медом», а в Єгипті - «індійською сіллю».
Номер слайду 11
Цю речовину використовують у парфумерії та фармаціїяк зм’якшувальний засіб, добавку до масла та напоїв. Вона не засихає, не гіркне, замерзає за дуже низьких температур. Перешкоджає висиханню та замерзанню косметичних засобів.
Відгадай!Звичайно, білий, як мука,Від йоду я синію. Але боюся кип’ятка,Бо в ньому я густію. Білий, як сніг,В пошані у всіх. До рота попав,Там і пропав. Чорне, блискуче. Всіх людей зігріває.