Презентація "Віруси, їх будова, життєві цикли"

Про матеріал
Розвивати уміння учнів порівнювати неклітинні та клітинні форми життя, робити відповідні висновки та узагальнення.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

“Погані новини в білковій оболонці” П. Медавар

Номер слайду 2

Тема уроку: Віруси. Особливості їхньої організації та функціонування. Мета: Освітня: сформувати в учнів знання про віруси як неклітинні форми життя та внутрішньоклітинні паразити; розглянути особливості будови, життєві цикли та різноманітність вірусів, а також можливі шляхи появи вірусів на планеті; дати поняття віріон, бактеріофаг, прості та складні віруси. Розвиваюча: розвиток пізнавального інтересу, мисленнєвих операцій (абстрагування, аналіз, синтез, узагальнення, порівняння), уваги, уяви, пам’яті, вміння формувати закономірні взаємозв’язки між будовою й функціонуванням вірусів. Виховна: виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я та оточуючих людей.

Номер слайду 3

Вітряна віспа Лишай Герпес Гепатит Свинка Інфекційні захворювання людини

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Властивості вірусів: відсутність клітинної будови; облігатний (обов'язковий) внутрішньоклітинний паразитизм (тобто вони є автономними генетичними системами, які не здатні до самостійного існування поза організмом або клітиною хазяїна); відсутність власного обміну речовин; використання органел клітини-хазяїна для синтезу нових вірусних частинок; відсутність росту. Проте, як і всі живі організми, віруси: побудовані з органічних речовин, спільних для всіх живих істот; їм притаманна спадковість і мінливість; здатні до розмноження; адаптації до умов навколишнього середовища.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Зрілі вірусні частинки (їх називають віріони) складаються тільки з одного виду нуклеїнової кислоти - ДНК або РНК, яка міститься в білковій або ліпопротеїновій (білок у комплексі з ліпідами) оболонці (капсид). Зліва: вірус тютюнової мозаїки (фотографія зроблена електронним мікроскопом із збільшенням у сто тисяч разів). Справа: схема будови віруса; червону нитку РНК обмежовують молекули білка.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Схема будови бактеріофага

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Бактеріофаг, що вводить ДНК в клітину бактерії

Номер слайду 17

Взаимодействие бактериофага с оболочкой бактерии

Номер слайду 18

Домашнє завдання 1) вивчити матеріал підручника: §30, 31, відповісти на питання до параграфів на ст. 187, 192. 2) за бажанням підготувати повідомлення на тему: «Шляхи проникнення вірусу в організм хазяїна»; «Віруси рослин»; «Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ). Його розмноження».

Номер слайду 19

ПАМ’ЯТАЙТЕ!!! Віруси завжди є паразитами і тому викликають у своїх господарів певні симптоми того чи іншого захворювання. Питома вага вірусних інфекцій людини в інфекційній патології дуже велика. Більше 75% всіх інфекційних хвороб приходиться на вірусні - більше 25% всіх шлунково-кишкових інфекцій – вірусної етимології. Багато вірусів можуть тривалий час знаходитися в організмі в латентному (не проявляючи себе) стані, а при порушенні нормальних умов життя вони активізуються, викликаючи клінічні форми хвороби.

ppt
Пов’язані теми
Біологія, Презентації
Додано
11 лютого
Переглядів
96
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку