Урок (читання) 24.10.2018
Тема. Закріплення знань про звукові значення букви л («ел»).
Мета: закріпити звукове значення букви л «ел»; удосконалювати вміння читати речення і зв'язні тексти з вивченими буквами; продовжувати роботу над формуванням умінь зіставляти звукові моделі та малюнки; розвивати аналітико-синтетичні вміння зі звуками і буквами; виховувати бережливе ставлення до природи.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Фронтальне опитування
— Яку букву вивчили на попередньому уроці?
— Знайдіть її в касі та покажіть.
— Який звук вона позначає?
— Наведіть приклади слів з цим звуком.
2Пригадайте скоромовку, яку вивчили на попередньому уроці(слайд №2).
3Читання чистомовки (слайд №3)
4 Аналітико-синтетичні вправи
1) Гра «Схема для речення» (слайд№4)
2) Зіставлення звукових моделей та малюнків(слайд№5)
— Назвіть слова, в яких ми чуємо звуки [л ], [л′].
III. Актуалізація опорних знань
IV. Фізкультхвилинка (слайд№7)
V. Повідомлення теми і завдань уроку
— А сьогодні на уроці ми будемо закріплювати вміння читати. Вчитися працювати з буквариком, слідкувати і уважно слухати.
(Робота за слайдами №8,9, 10)
VI. Робота за Букварем (с.52-53)
1 Розглядування ілюстрації (с. 52)
— Кого ви бачите на малюнку?
— Що вона робить?
— А що вона взяла щоб рвати малину?
— Чи подобається дівчинці малина?
_ З чого це видно?
2. Читання слів до тексту
— Поясніть як ви розумієте слово манила? (приваблювала, привертала до себе увагу)
3 Робота над текстом
1) Читання тексту вчителем.
- Скільки малини було у Лоли?
2) Повторне читання «Буксиром»
— Скільки речень у тексті?
— Яке слово пропущено в реченні?
3) Читання тексту ланцюжком
4) Творча робота
— Складіть інші речення до тексту.
VII. Фізкульхвилинка (гімнастика для очей)
Оченята роблять вправи:
Вліво, вправо, вліво, вправо.
Потім вгору, потім вниз
Оченятами дивись! (Вправи виконувати протягом 2 хв.)
VIII. Закріплення набутих знань
1 Гра «Хто зайвий?»
-Які птахи зоображені на малюнку?
- Який птах зайвий, чому?
IX. Підсумок уроку
(слайд №12)