Презентація до уроку за темою: "Внутрішня будова Землі". 6 клас.
Має демостраційний характер, актуальна на етапі вивчення нового матеріалу чи закріплення матеріалу.
Мета уроку. Навчальна: продовжити формування в учнів загального уявлення про літосферу, внутрішню будову Землі та її складові; сформувати поняття «літосфера», «мантія», «ядро», «земна кора». Розвивальна: продовжити розвивати просторове уявлення учнів, уміння працювати з картами атласу та схемами підручника, порівнювати, аналізувати, робити висновки . Виховна: сприяти формуванню пізнавального інтересу до вивчення природи Землі, раціонального використання її надр.
Номер слайду 3
Завдання уроку: Розвивати пізнавальний інтерес учнів до вивчення внутрішньої будови Землі та її складових. Навчити встановлювати зв'язки в системі географічних знань, формувати ключові компетенції: вміння вчитися, громадську, підприємницьку, здоров'язбережувальну, інформаційну. Залучати учнів до практичної діяльності щодо застосування отриманих географічних знань і вмінь в повсякденному житті.
Номер слайду 4
учні називають внутрішні шари Землі, склад материкової та океанічної кори, суттєві ознаки понять «літосфера», «земна кора», «мантія», «ядро», «астеносфера»;порівнюють склад та властивості материкової та океанічної кори, роблять висновки;вчаться застосовувати отримані знання в повсякденному житті; висловлюють судження щодо необхідності подальшого вивчення надр Землі та дбайливого до них ставлення. Очікувані результати:
Номер слайду 5
Літосфера. Близько 450 років до н.е. древній філософ Емпедокл висунув припущення про те, що внутрішні частини Землі знаходяться в розплавленому стані.
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Внутрішня будова ЗемліАстеносфера t – 1000° CЗемна кора. Мантія t -3500° C Ядро t-5000°CДодаткова інформація
Номер слайду 8
Літосфера. Літосфера = земна кора + астеносфера; Товщина 50 – 200 км Плаває по астеносфері.