Координація – це здатність виконувати певну рухову задачу за допомогою взаємодії м’язів, реакції, концентрації уваги, техніки виконання руху, а також прогнозування подальших дій. Наприклад, ловля якогось предмета, що падає зі столу, нальоту, задіє всі перераховані здібності людини.
Номер слайду 3
Існують такі види координації: Міжм’язова координація – взаємодія всіх м’язів, задіяних в рух. Внутрішньом’язова координація – це здатність м’язів до нервових імпульсів, тобто відгук м’язів на іннервацію.
Номер слайду 4
Координаційні здібностіЗдатність до швидкого реагування. Спритність – це вміння перебудовувати рухову активність під ситуацію і потребу. Наприклад: розрахунок сили при ударі ракеткою або кидку м’яча. Рівновага і ритмічна здатність. Утримання балансу. Просторове орієнтування — цей вид передбачає навички орієнтування у часі і просторі. Наприклад:- при лові тенісного м’яча
Номер слайду 5
Комплекс вправ на координацію. Стійка навшпиньки – це вправа складається з декількох рухів і виконується з закритими очима.
Номер слайду 6
Обертання голови – часто зустрічається в загальноукріплюючої гімнастики. Рух виконується, ставши навшпиньки і закривши очі.
Номер слайду 7
Ластівка – під час вправи центр ваги зміщується на одну ногу. Очі повинні бути закритими.
Номер слайду 8
Поза «дерево» – цю вправу запозичено з йоги.
Номер слайду 9
Утримання предмета на голові – використовати можна різні предмети, наприклад, книги. Завдання – простояти певний час з ідеально рівною поставою і не упустити предмет.
Номер слайду 10
Тренування координації рухів – процес повільний і складний, тому не варто чекати швидкого результату і відразу виконувати складні елементи. Кращим варіантом будуть регулярні заняття по двадцять хвилин в день. Ці вправи ніяк не позначаються на інших тренуваннях, наприклад, силових.