Вправи можна використовувати для вивчення словникових слів, проведення каліграфічних хвилинок, розвитку пам'яті та уваги, формування власної думки тощо
Підготувала вчитель початкових класів Хоменко Т.В.
Номер слайду 2
СЛОВНИКОВЕ СЛОВО «ХВИЛИНКА» 1. ЗАПИСАТИ БУКВИ, ЩО ПОЗНАЧАЮТЬ ПРИГОЛОСНІ ЗВУКИ У ЦЬОМУ СЛОВІ; ( Х В Л Н К ) 2. ЗАПИСАТИ СЛОВА, ЩО ПОЧИНАЮТЬСЯ БУКВАМИ, ЯКІ ВИПИСАЛИ У ВЕРХНЬОМУ РЯДКУ; 3. «ЛАНЦЮЖКОМ» ПОЄДНАТИ У ТЕКСТ ЗАПИСАНІ СЛОВА. КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА
Словниковий диктант (за тлумаченням лексичного значення відгадати і записати слово) Вид транспорту, який є найдешевшим, найекологічнішим; не забруднює довкілля, бо не має вихлопних газів. (ВЕЛОСИПЕД) Найменша одиниця часу. (СЕКУНДА) Одиниця вимірювання довжини, що містить в собі 100 сантиметрів. (МЕТР) Культурна злакова рослина, що колоситься на ниві і символічно зображена на нашому прапорі. (ПШЕНИЦЯ) Велика тварина, що належить до класу ссавців, усеїдна, народжує малят наприкінці лютого. (ВЕДМІДЬ) Найголовніше джерело енергії на землі. (СОНЦЕ)
Номер слайду 8
ВЕЛОСИПЕД СЕКУНДА МЕТР ПШЕНИЦЯ ВЕДМІДЬ СОНЦЕ СЛОВНИКОВИЙ ДИКТАНТ
Номер слайду 9
Асоціативні задачі: Підбери прикметник:
Номер слайду 10
АБРИКОС ПРОМІНЕЦЬ ПЕРСТЕНЬ ЗОЛОТИЙ
Номер слайду 11
СОН АБРИКОС СОЛОДКИЙ СПОГАД
Номер слайду 12
Прослухайте художні засоби (порівняння): Малий, як горобець Мокрий, як курка Ходить, як журавель Зір, як у орла Матір, неначе зозуля Співає, як соловейко Воркує, наче голуб з голубкою Упертий, неначе осел
Номер слайду 13
Відтворіть в памят’яті Яке порівняння третє, п’яте? Скільки всього порівнянь? Яке «зайве»?
Номер слайду 14
ЯКОГО ПТАХА НЕ ВИСТАЧАЄ? Чи уважний ти?
Номер слайду 15
Номер слайду 16
(Дітям пропонується прослухати текст): Одного разу на початку осені Мишка з мамою Оленою Сергіївною та батьком Дмитром Івановичем запросили в село на день народження дідуся Івана. Родина виїхала в гості о восьмій годині ранку поїздом з Київського вокзалу. Їхати треба не дуже довго: потрібна восьма зупинка з кінця. Дідусь був дуже радий зустрічі з онуком.
Номер слайду 17
Дітям пропонуються запитання: Як називатимуть Мишка, коли він стане дорослим? На якій зупинці вони вийшли, якщо на цьому маршруті всього 12 зупинок? Чиїм батьком був дідусь Іван – тата чи мами? Скільки часу вони добирались до села, якщо від станції до станції поїзд їде 6 хв? О котрій годині вони вийшли з поїзда?
Номер слайду 18
Пропонується прослухати вірш Т.Шевченка Світає, Край неба палає, Соловейко в темнім гаї Сонце зустрічає. Тихесенько вітер віє, степи, лани мріють, Між ярами над ставами Верби зеленіють.
Номер слайду 19
Пропонуються запитання до тексту: Про яку частину доби йдеться? Доведіть. Про яку пору року йдеться?.Доведіть. В якому місяці могли відбуватися описані події? Доведіть. Прогнозуйте, якою буте погода у грядучий день. Замініть подані слова рядками з тексту: Горизонт, поля, балки, щебіт. ( Край неба, лани, яри, соловейко в темнім гаї сонце зустрічає)