Vier Sonntage von Weihnachten beginnt die Adventszeit
Номер слайду 3
У першу неділю Адвенту, в ознаменування його початку, безліч сімей в Німеччині роблять "Adventskranz“ ( "вінок Адвента"). Зазвичай "Adventskranz" робиться з гілок вічнозелених дерев і прикрашається червоно-зеленими стрічками, сосновими шишками і чотирма свічками - по одній на кожного тижня Адвенту.
Номер слайду 4
Adventskalender
Період з 1-го по 24-е грудня у Німеччині має назву "Adventszeit" ( "Час Адвента") - це час перед Святвечором. У перший день Адвента батьки дають своїм дітям календарі Адвента ( "Adventskalender"), які відраховують дні у зворотньому порядку. Кожного дня грудня діти можуть відкрити одні з дверцят календаря і отримати подарунок - маленьку шоколадку у формі зірки або дерева, або невелику іграшку. Ці календарі покликані скрашувати очікування Святвечора.
Номер слайду 5
Der Heiligen Nikolaus
Номер слайду 6
Зазвичай der Heilige Nikolaus приходить уночі та кладе свої подарунки в дитячі чобітки. Тому діти напередодні дуже старанно їх готують. Чобіток з подарунками став у Німеччині символом Дня Святого Миколая.
Номер слайду 7
O Tannenbaum, o Tannenbaum … Першу згадку про різдвяну ялинку ( "Tannenbaum") було записано в 1605 в Страсбурзі. Ялинкові прикраси того часу являли собою "троянди, зроблені з кольорового паперу, яблук, вафель, фольги, цукру". Для прикрашання різдвяних ялинок німці використовують різні ялинкові прикраси: горіхи, льодяники і свічки. Зараз свічки практично повсюдно замінені електричними лампочками.
Номер слайду 8
Weihnachtsmarkte Весь грудень на площах чи не кожного міста Німеччини проходять різдвяні ярмарки. Це не стільки торгівля, скільки красивий різдвяний ритуал з щоденними шоу. Головне дійство проходить в Нюрнберзі . Після Різдва епіцентр святкувань переміщається з Нюрнберга до Берліна.
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Der Heilige Abend
Номер слайду 13
Weihnachten Німеччина, як і більшість інших країн, святкує Різдво 25 грудня . Сім'ї накривають столи у очікуванні Санти ( "Weihnachtsmann"), який приносить подарунки цієї ночі. У цей день більшість сімей обмінюється подарунками - цей звичай називається "Bescherung". За Святвечором йдуть ще два різдвяні дні – офіційні вихідні , які проводяться з сім'єю та друзями. Міські вулиці та офіси прикрашені різдвяними вогнями, гілками ялини і сосни. Будинки зазвичай прикрашаються - звичайно, ви побачите і вогні у вікні, і намальовані на вікнах фігури і сніжинки. Кольори різдва у Німеччині - червоний і темно-зелений.
Номер слайду 14
Der Neujahr Новий рік ("Silvester") у Німеччині святкують з 31 грудня на 1 січня. Новий рік з родиною, як правило, не зустрічають. Вечірки, концерти, дискотеки, ресторани відкриті до ранку. А коли годинник б'є північ, німці підіймаються на стільці, столи, крісла та з дванадцятим ударом «встрибують» у Новий рік. А після цього виходять на вулицю і вітають усіх сусідів і просто знайомих, п'ють шампанське, запускають у небо феєрверки, петарди, салюти. У ці свята прийнято класти під ялинку подарунки членам своєї сім'ї.