Презентація " Як діє лінза? Як виникає зображення в оці?"

Про матеріал
матеріал для допомоги у проведенні уроку з теми: Як діє лінза? Як виникає зображення в оці?
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема уроку: Як діє лінза?Як виникає зображення в оці?

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Будова ока: Склера (щільна непрозора оболонка, яка ззовні вкриває око);Сітківка (світлочутлива поверхня очного дна);Рогівка (прозора рогова оболонка, що діє як збиральна лінза й забезпечує 75 % здатності ока заломлювати світло);Райдужка (райдужна оболонка, має в різних людей різне забарвлення);Зіниця (круглий отвір, який звужується в разі збільшення освітленості й розширюється в разі її ослаблення);Кришталик (збиральна лінза, яка завдяки скріпленим із нею м’язам може змінювати свою кривизну, а отже, оптичну силу);Склисте тіло (прозора драглиста маса, що заповнює простір між кришталиком і сітківкою). Адаптація — це здатність ока пристосовуватися до різної освітленості.

Номер слайду 5

Як утворюється і сприймається оком зображення предмета?Світло, яке потрапляє в око, заломлюється в рогівці, кришталику та склистому тілі. Зображення, яке утворюється на сітківці ока, — дійсне, зменшене, обернене. Світлочутливі клітини сітківки перетворюють зображення на нервовий імпульс, який по зоровому нерву передається в головний мозок, де формується зображення у неперевернутому вигляді. Чому людина бачить як віддалені предмети, так і ті, що поряд?Це відбувається тому, що в разі зміни відстані до предмета кришталик змінює кривизну, тобто змінює свою оптичну силу.

Номер слайду 6

Для людини з нормальним зором відстань найкращого зору дорівнює приблизно 25 см. Саме на цій відстані така людина тримає книжку. Після того як зображення предмета зникає із сітківки ока (предмет прибирають, припиняють освітлювати, затуляють непрозорим екраном), зоровий образ, викликаний цим предметом, зберігається у свідомості людини протягом 0,1 с. Цю властивість називають інерцією зору. Вадами зору є короткозорість і далекозорість. Короткозорість: Фокус F оптичної системи ока у спокійному стані розташований перед сітківкою. На сітківці утворюється розмите зображення предметів. Відстань найкращого зору менша від 25 см. Короткозора людина читає книжку, наближуючи її до очей. Короткозорість коригується окулярами із розсіювальними лінзами.

Номер слайду 7

Далекозорість:  Фокус F оптичної системи ока у ненапруженому стані розташований за сітківкою. На сітківці утворюється розмите зображення предметів. Відстань найкращого зору менша від 25 см. Короткозора людина читає книжку, наближуючи її до очей. Короткозорість коригується окулярами із розсіювальними лінзами. На сітківці утворюється розмите зображення предметів. Відстань найкращого зору більша за 25 см. Далекозора людина читає книжку, віддаляючи її від очей. Далекозорість коригується окулярами зі збиральними лінзами.

pptx
Додано
29 листопада 2023
Переглядів
215
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку