Тема: Як історики досліджують княжу добу. Підготувала Вчитель історії Михалковська Вікторія Вікторівна
Номер слайду 2
Літописи - писемне джерело для дослідження історії княжих часів
Номер слайду 3
«Повість врем'яних літ» — найдавніший відомий руський літопис. Оригінал до нашого часу не зберігся, є лише пізні списки, тобто варіанти переписані з інших джерел.
Номер слайду 4
Не́стор Літопи́сець (близько 1056, Київ — близько 1114, Київ) — київський літописець. З 1073 чернець Києво-Печерського монастиря. Автор «Житій святих князів Бориса і Гліба й Теодосія Печерського». Вважається упорядником (за іншою версією автором) «Повісті врем'яних літ». Помер і похований у Києво-Печерській лаврі.
Номер слайду 5
ГАЛИЦЬКО – ВОЛИНСЬКИЙ ЛІТОПИСУ НЬОМУ ЙДЕТЬСЯ ПРО ПОДІЇ НА ГАЛИЦЬКИХ ТА ВОЛИНСЬКИХ землях від 1205 року до кінця 13 ст.
Номер слайду 6
Номер слайду 7
В основі сюжету — невдалий похід руського новгород-сіверського князя Ігоря Святославича на половців у 1185 році. «Слово» було написано в кінці XII століття. Оригінал твору випадково відкрив граф Олексій Мусін-Пушкін 1791 р. З шести вміщених у ньому творів п'ять були вже відомі, шостий — ще не знаний — назви не мав. Цей твір і було названо «Слово про похід Ігорів, Ігоря, сина Святослава, внука Олега». Був виданий у Петербурзі 1800 р. Сам рукопис і більшість друкованих примірників «Слова…» згоріли під час московської пожежі 1812 року.
Номер слайду 8
Тести Перший літопис, що дійшов до наших днів – це …………………………….... Автором першого літопису є ……………………………………….. Перший літопис було створено в ………………………………….. Галицько – Волинський літопис описує події з ……………. до …………Похід новгород – сіверського князя Ігоря описаний в поемі ……………………. Поема описує подій нападу ……………… на Київську Русь. Похід новгород – сіверського князя Ігоря закінчився …………………Перша частина Галицько – Волинського літопису описує життя ……………………