Презентація " Як наука змінює світ"

Про матеріал
Презентація " Як нака змінює світ" розроблена для уроків з інтегрованого курсу " Пізнаємо природу" 5 клас. В презентації наведені історичні факти розвитку пізнання природи людиною. Які це природничі науки. Патенти природи.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема уроку: Як наука змінює світ Природа- це великий унікум. Знищити її лекко відновити - неможливо.

Номер слайду 2

Давні люди не знали, як добувати метали, вони робили сокири, наконечники для стріл та інші предмети з каменю. Коли дізналися, з чого і як можна одержувати метали, то навчилися робити з них різноманітні предмети, які значно полегшили працю людини. Коли люди вивчили рослини, вони стали краще обробляти землю, правильно доглядати за ними і вирощувати великі врожаї. Коли добре пізнали тварин, приручили деяких з них, поліпшили їх породу, навчилися отримувати від них багато молока, м’яса, вовни та інших продуктів. Вивчивши природу, людина змусила працювати на себе воду і пар, електрику, енергію атома і сонячних променів. Люди вивчають природу також і для того, щоб краще охороняти її багатства і красу. Якщо ви також хочете зробити свій внесок у цю благородну справу, економте воду і електроенергію, ходіть пішки або їздьте на велосипеді, сортуйте побутові відходи для переробки й отримання вторинної сировини, не кидайте сміття будь-де. На перший погляд, це дрібниці, але насправді ці заходи дуже важливі для збереження природи.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Природа- весь навколишній світ, що з'явився без втручання людини. Жива природа. Не жива природамає клітинну будовуживитьсядихаєрозмножуєтьсяросте. Розвиваєтьсяне складається з клітинне живиться не дихаєне розмножуєтьсяне ростене розвивається5 царств. Царство Рослини. Царство Гриби. Царство Тварини. Царство Бактерії(Дроб’янки)Царство Віруси. ЗоріПланетиводагірські породи й мінералиповітря

Номер слайду 6

Усі предмети, що нас оточують називають тілами, а зміни, що з ними відбуваються,-явищами. Знайдіть у переліку тіла і явища. Земля, схід Сонця, камінь, рослина, політ птаха, зорепад, зірка, ріст рослини, Місяць, спів пташок, веселка, снігопад.

Номер слайду 7

Наука- це інтелектуальна діяльність людини, завдяки якій вона пізнає світ, отримує нові знання.

Номер слайду 8

Заповнюємо таблицю « Природничі науки»{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Назва науки. Що вивчає ця наука. Значення науки для людини. Астрономія. Біологія. Географія. Фізика. Хімія. Екологія

Номер слайду 9

Астрономія –вивчає небесні тіла і Всесвіт як тіло. Вивчає та прогнозує поведінку небесних тіл у Сонячній системі, попереджає про можливі космічні небезпеки для людства, шукає засоби для їх нейтралізації.

Номер слайду 10

Кримська обсерваторія

Номер слайду 11

Біологія- вивчає живу природу. Встановлює особливості будови різних організмів та особливості їх функціонування у різних умовах, надає знаннядля більш ефективного використання домашніх тварин і культурних рослин та організмів із дикої природи.

Номер слайду 12

Біологічна лабораторія

Номер слайду 13

Фізична географія- вивчає розміщення на Землі природних об'єктів та явищ. Дозволяє робити прогнози погоди, ефективно використовувати природні багатства, створювати карти, вивчати демографічні процеси.

Номер слайду 14

Фізика- вивчає будову та закони природи. Створені різноманітні прилади, засоби зв'язку, телефони та Інтернет. Дає можливості для розробки нових технологій.

Номер слайду 15

Фізична лабораторія

Номер слайду 16

Хімія- вивчає речовини та їх перетворення. Дає змогу ефективно використовувати речовини, які є у природі, а також створювати нові речовини, для потреб людини.

Номер слайду 17

Хімічна лабораторія

Номер слайду 18

Екологія- вивчає зв'язки організмів з навколишнім середовищем. Дозволяє захищати людину та інші живі організми від негативного впливу природних факторів і наслідків господарськоїдіяльності людини, робить можливим прогнозування наслідків застосування тих чи інших технологій.

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Біо́ніка, біоміметика або біомімікрія — використання біологічних методів і структур для розробки інженерних рішень та технологічних методів. Краплинка води має сферичну форму, щоб мінімізувати контакт з гідрофобною поверхнею листка. Одним з успіхів біоніки дотепер, є розробка брудо- і водовідштовхувальних покриттів, використовуючи спостереження поверхні листка індійського лотосу, що майже не змочується водою за рахунок так званого ефекту лотоса

Номер слайду 21

Біоніка-

pptx
Додано
5 листопада
Переглядів
56
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку