ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ— Сьогодні ми розпочинаємо ознайомлення із життєвим і творчим шляхом Володимира Рутківського.
Номер слайду 5
Володимир Рутківський український поет, прозаїк, журналіст, дитячий письменник (18 квітня 1937 )
Номер слайду 6
життєпис. Народився 18 квітня 1937року у с. Хрестителеве на Черкащині.1955 року вступив до Одеського інституту харчової і холодильної промисловості. За два роки перевівся до Одеського політехнічного інституту.1973 року вступив на дворічні Вищі літературні курси в Москві. Працював в Одеському обласному телерадіокомітеті, газеті “Одеські вісті”. Живе і працює в Одесі.
Номер слайду 7
Це цікаво!! - “...Історія здавна вабила В. Рутківського. У школі навіть очолював археологічний гурток, який брав участь у розкопках найдавнішого поселення України в околицях рідного села. Його манить те, що досі залишається невідомим: чому Іллю Муромця (а в історичній літературі вживається і Муровець), який похований у Києво-Печерській Лаврі, повністю собі «привласнила» Росія? …” …Про творчість В. Рутківського український читач дізнався зовсім нещодавно, хоча його творчий стаж – більше ніж півстоліття. У 2010 році роман письменника „Джури-характерники” став переможцем книжкового рейтингу від „Літакценту”, а роман “Джури козака Швайки” та повість “Потерчата” були відзначені „Книжкою року-2009” та Бі-Бі-Сі. Починаючи як поет, пан Володимир став дитячим письменником, якого, до речі, радо прийняла Москва, а українські видавництва натомість відкинули…”
Номер слайду 8
Творчість. Автор поетичних збірок “Крапилини сонця” (1966), “Плоти” (1968), “Рівновага” (1977), “Знак глибини” (1987);
Номер слайду 9
повістей “Ганнуся” (1977), “Бухтик з тихого затону” (1981), “Гості на мітлі” (1988), “Канікули у Воронівці” (1989), “Сторожова застава” (1991), “Потречата” (2008);
історична трилогія“Джури козака Швайки” (2007),“Джури-характерники” (2009)“Джури і підводний човен ” (2010)
Номер слайду 12
Опрацювання твору В. Рутківського „Як складають вірші” 1. Словникова роботаІлюмінатор — кругле з грубого скла вікно на кораблі.
Номер слайду 13
Словникова робота. Теплохід „Ракета” — був призначений для швидкісних річкових пасажирських перевезень на приміських і місцевих лініях, протяжністю до 500 км, із заходом у водосховища. Швидкість — 60 км/год. Уміщував 64 пасажири.
Номер слайду 14
2.читання твору учнями3. Аналіз змісту твору— Хто є головними персонажами твору?— Де відбуваються події, описані в творі?— Яка була погода?— У яку гру запропонувала пограти Ганнуся?— Чому саме в цю гру?— Чи відразу Костя погодився грати із нею?— Які аргументи приводила дівчинка?— Як довго тривала гра?
Номер слайду 15
Гра „Дочитай речення”Знайдіть і дочитайте речення. Позначте цифрами послідовність подій у тексті.• „ А на луках .звісно, корови...” • „Здається, ніякого чесного слова...” • „А ще я мовчав тому, що не міг відвести погляду...” • „Може, трохи пізніше? — запропонував я і з сумом згадав свою затишну кімнату...” • „Я навіть фарбою червоною залився...” • „Я ледве не підстрибнув...” • „І гарно вийшло, якби не та обставина, що таких великих...”
Номер слайду 16
ПІДСУМОК УРОКУ— З яким твором ознайомилися на уроці?— Чим сподобалася вам головна героїня твору?