Як святкують день народження в різних країнах. Презентацію розробила Федоренко О. М.
Номер слайду 2
Ми звикли святкувати день народження стандартно - всякі смачні напої і закуски, подарунки, привітання, задування свічок на торті ... А ти знаєш, що в Непалі в день народження дитині мажуть лоб особливою сумішшю спеціального йогурту, що символізує удачу? А в Литві до дня народження готують спеціальний, яскраво розфарбований стілець, на якому і сидить іменинник під час святкування. Дізнайся інші цікаві традиції святкування дня народження в інших країнах.
Номер слайду 3
Ірландія Тут дитину в день її народження перевертають догори ногами і акуратно торкаються нею підлоги, відраховуючи кількість вже прожитих років і ще один раз.
Номер слайду 4
Мексика Тут, святкуючи день народження, іменинник не задуває свічки на торті, як у нас. Замість цього йому зав'язують очі, після чого він розбиває спеціальну ляльку, повну цукерок.
Номер слайду 5
Німеччина. Зазвичай з ранку готується спеціальний пиріг, оформляється палаючими свічками, число яких перевищує кількість сповнених років на одиницю. Свічки повинні горіти протягом усього дня, а прогорілі - замінюватися новими. Іменинник задуває свічки, загадуючи бажання після закінчення святкового застілля.
Номер слайду 6
Корея Тут традиційним частуванням в день народження є рисові пиріжки. Існує повір'я, що чим більше людей скуштують їх в цей день, тим тривалішим буде життя іменинника.
Номер слайду 7
Японія. Це країна, де немає традиції щорічно відзначати дні народження. Святкується виконання 3-х, 5-и і 7-и років. Це свято називається "Сіті-Го-Сан" і не вважається дитячим: відзначається досягнення батьків. Дітей одягають у новий одяг, після чого відбувається спільне відвідування храму.
Номер слайду 8
Нова Зеландія. Тут після того, як запалюють свічки на торті, гості хором виконують "пісню Народження". Після цього іменинник отримує по легкому ляпанцю за кожен рік, і плюс ще один - "на майбутню удачу".
Номер слайду 9
Китай. У китайців традиційним святковим блюдом в день народження є довга локшина, що символізує довголіття. Причому пережовувати таку локшину під час трапези належить максимально довго.
Номер слайду 10
Данія. У датчан чергова річниця народження дитини супроводжується вивішуванням прапора з вікна. Таким чином, всім оточуючим стає відомо, що дитині, яка живе в цьому будинку, виповнюється черговий рік.
Номер слайду 11
Таїланд. У храмів Таїланду завжди стоять торговці з клітинами, в яких томляться пташки, черепашки і т.д. Батьки іменинника за невелику плату відкривають одну з таких клітин і випускають тварину на волю. Вважається, що загадане в такий момент бажання іменинника обов'язково збудеться.
Номер слайду 12
В’єтнам В'єтнам - одна з тих небагатьох країн, де конкретні річниці народження не відзначаються. Тут є спеціальне свято, загальний день народження. Він називається "Днем нових років".
Номер слайду 13
Ямайка Тут існує звичай обсипати іменинника борошном. Процедура виконується родичами іменинника або його приятелями.
Номер слайду 14
Канада Забобонні канадці в день народження дитини мажуть його ніс маслом. Зазвичай батьки так вітають дитини з ранку, поки він спить. Традиція гарантує: завдяки масляного носі іменинник стає дуже слизьким, а значить, невразливим для будь-яких неприємностей у прийдешньому році.