18 травня о 18:00Вебінар: Інтерактивний урок математики: алгоритми та приклади створення дидактичних матеріалів

ЯДС 2 КЛАС "Чи є у весни весняний календар"

Про матеріал
Даний матеріал допоможе систематизувати та закріпити знання учнів з даної теми.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Підготувала. Я. В. Кеба

Номер слайду 2

Чи є у весни святковий календар?

Номер слайду 3

Весна з прадавніх часів була для наших пращурів початком нового життя. Новий рік наступав з пробудженням природи від зимового сну. Навесні починалися роботи в полі, на городах. А зустрічали весну з гарним настроєм, радісно та весело. Співали веснянки й одночасно танцювали, грали у весняні ігри.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Улюблене свято весни - Міжнародний жіночий день, свято матусь, бабусь, сестричок та всіх жінок. Цей день припадає на 8 березня.

Номер слайду 7

А у другу неділю травня святкуємо Всесвітній День матері.

Номер слайду 8

На мамине свято. Чому це надворіБлищать, мов перлини,І чисті, й прозоріГрайливі краплини?Тому, що весела,Ясна, чарівна. На мамине свято. Приходить весна!Чому це так жваво. Струмочок співає?Чому так ласкаво. Нам сонечко сяє?Тому, що весела,Ясна, чарівна. На мамине свято. Приходить весна!

Номер слайду 9

Слово мама різними мовами світу звучить майже однаково. Мама, ненька, матуся, матінка - лунає українською мовою. Мама - словацькою, румунською мовами. Майя - хорватською, болгарською мовами. Маман - французькою мовою. Мамія - чеською мовою Мадре - італійською. Мур - шведською.

Номер слайду 10

Ніжні слова роблять спілкування приємним, збагачують наше мовлення. Якнайчастіше вживайте їх у розмові з рідними та близькими.

Номер слайду 11

Найвеличнішим весняним святом є Великдень. У давнину Великдень вважався святом бога Сонця - Ярила.

Номер слайду 12

Символом Великодня є писанка. Писанки бувають різні.

Номер слайду 13

Крашанка - яйце, пофарбоване найчастіше в цибулині. Крапанка - кольорове яйце зі світлими цяточками, які наносять воском.

Номер слайду 14

Писанка - яйце з орнаментом, який малюють за допомогою писачка для воску. Дряпанка - на темному фоні яйця видряпано орнамент.

Номер слайду 15

Традиції святкування Великодня дуже давні. У різних країнах світу вони свої, як свої й великодні символи.

Номер слайду 16

27 березня - Міжнародний день театру. У цей день вшановують працівників театру, а також і сам театр як надбання культури.

Номер слайду 17

1 квітня - День сміху, жартів і веселощів.

Номер слайду 18

12 квітня - Всесвітній день авіації та космонавтики. У цей день 1961 року вперше на космічній ракеті здійснив політ у космос Юрій Гагарін. Першим українським космонавтом став Леонід Каденюк.

Номер слайду 19

22 квітня - Міжнародний день Землі. Це свято спонукає людей бути уважнішими до тендітного та вразливого довкілля нашої планети.

Номер слайду 20

Що корисного ви робите для збереження планети?

Номер слайду 21

8 травня - День пам'яті та примирення. Квітка маку стала міжнародним символом пам'яті тих, хто загинув на війні чи у збройних конфліктах.

Номер слайду 22

15 травня - Міжнародний день родини. Саме сім'я є берегинею людських цінностей. Завдяки родині міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу.

Номер слайду 23

Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи.

Номер слайду 24

Любіть Україну і цінуйте її звичаї!!!Домашнє завдання – с.74 Намалювати малюнок до одного із весняних свят (на вибір). Виконувати за бажанням.

pptx
Додано
5 квітня
Переглядів
155
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку