Презентація "Як утворюються гірські породи" складена для супроводу дистанційного навчання за програмою "Пізнаємо природу" НУШ 5 клас (підручник Д. Біди та ін.)
Верхня, тверда оболонка нашої планети, на поверхні ї якої ми живемо, складається з різноманітного каміння, яке становить великий інтерес для людства як мінеральна сировина. Прочитай слова письменника українського походження Костянтина Паустовського: «Ми живемо у велетенському, погано розгаданому світі і топчемо каміння..., не підозрюючи, що знайомство з ним збагатило б наш досвід у всіх сферах життя...». Як ти гадаєш, що мав на увазі автор? Чи потрібні нам знання про каміння? Наведи приклади використання каміння людиною.
Номер слайду 3
План. З яких речовин складається земна кора. На які групи поділяють мінерали і гірські породи за походженням. Які бувають корисні копалини. Яке значення металів і неметалів у житті людини
Номер слайду 4
Мінерали – це природні утворення, які складаються з однієї речовини (близько 3 000). Переважно у твердому станіУ чистому вигляді трапляються рідко. В сполуках утворюють гірські породи
Номер слайду 5
Гірські породи – природні тіла, що складаються з декількох мінералів або скупчення одного у великій кількості в земній корі (близько 1 500).
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Магматичні породи. Граніт. Базальт
Номер слайду 8
Осадові гірські породи
Номер слайду 9
Осадові гірські породи утворюються під дією температури повітря, води й інших процесів, що відбуваються на поверхні Землі та у водоймах.
Номер слайду 10
Метаморфічні породи
Номер слайду 11
Корисні копалини – усі мінерали і гірські породи, які людина використовує у господарській діяльності.
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Метали можна розплавити і надати потрібної форми.
Номер слайду 14
Неметали більш поширені, ніж метали.
Номер слайду 15
Частіше у природі неметали перебувають у вигляді сполук.
Номер слайду 16
Неметали широко використовують у харчовій промисловості, медицині, фармацевтиці.
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Домашнє завдання. Прочитати параграф 21 та вміти відповідати на питання. Письмово: № 2,4 на с. 79