Як учені довели кулясту форму ЗемліЯкщо Земля дійсно кулеподібна, її можна обігнути й повернутися у те саме місце, але з протилежного боку. Такі подорожі називають навколосвітніми. Найпершу навколосвітню подорож очолив Фернан Магеллан – знаменитий іспанець португальського походження. https://ua.mozaweb.com/uk/Extra-3 D_sceni-Geografichni_vidkrittya_15_17_stolittya-45111 (переглянь (за посиланням перегляньте Кругосвітні подорожі 15-17 століття)
Номер слайду 4
Докази кулястості планети Земля
Номер слайду 5
Вигляд Землі з космосу
Номер слайду 6
Наукові доведення кулястості планети Земля. Арістотель
Номер слайду 7
Які розміри має Земля
Номер слайду 8
Розміри Землі
Номер слайду 9
Як на карті та глобусі позначити напрямки. Точки перетину умовної осі з поверхнею Землі називають полюсами. Їх два – Північний і Південний.
Номер слайду 10
Як на карті та глобусі позначити напрямки. На однаковій відстані від полюсів проходить уявна лінія – екватор.
Номер слайду 11
Як на карті та глобусі позначити напрямки. На північ від екватора розміщена Північна півкуля, на південь – Південна півкуля.
Номер слайду 12
Північна півкуля. Південнапівкуля
Номер слайду 13
Поміркуй!
Номер слайду 14
Як на карті та глобусі позначити напрямки. Паралелі (з грецької – той, що йде поруч) – це умовні лінії на глобусі або карті, проведені паралельно екватору, які показують напрямок «захід – схід». Екватор – найдовша паралель (становить 40 075 км).
Номер слайду 15
Як на карті та глобусі позначити напрямки. Меридіани (з латинської – полуденний) – це умовні лінії на глобусі й карті, проведені від полюса до полюса, що показують напрямок «північ – південь». Довжина кожного меридіана (півкола) становить близько 20 003 км.
Номер слайду 16
Поміркуй!
Номер слайду 17
Як на карті та глобусі позначити напрямки
Номер слайду 18
Коротко про головне
Номер слайду 19
Домашнє завдання. Вивчити параграф 22 с. 80-82 підручника. Продовж речення: - Для мене стало новим… - Хочу більше дізнатися про … - Тепер я зможу …