Презентація "Як вітер впливає на природу Землі" для уроку природознавства у з класі

Про матеріал

Презентація «Як вітер впливає на природу Землі?» використовується на уроці природознавства у 3 класі за підручником Грущинська I.В. Природознавство. 3 клас, — К.: Освіта, 2013. — 176 с.

У школярів формується поняття, як рух повітря впливає на неживу й живу природу Землі; вчаться аналізувати, порівнювати та робити висновки; прослухають вірші, народні прикмети про вітер, зустрінуться з повітряними дракончиками та виконають їх завдання.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Як вітер впливає на природу землі?Природознавство, 3 клас. Підготувала вчитель початкових класів Степнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Волноваської РДА Омельяненко Валентина Іванівна

Номер слайду 2

Мета:

Номер слайду 3

Прочитайте казку про те, як Вітерець приніс радість хлопчикові.

Номер слайду 4

Як людина використовувала силу вітру в давнину, і як вона робить це тепер?У давні часи, коли не було складних машин, механізмів, люди навчилися використовувати у своїх цілях повітря — вітер. Прагнучи полегшити фізичну працю, люди будували вітряки, під вітрилами ходили за тридев’ять земель кораблі.

Номер слайду 5

Перші найпростіші вітродвигуни застосовували в сиву давнину в Єгипті й Китаї. Так, у Єгипті збереглися залишки кам’яних вітряних млинів, побудованих ще у II ст. до н. е. У VII ст. н. е. перси будували досконалі вітряні млини з великими крилами. У VIII-IX ст. н. е. вітряні млини з’явилися в Західній Європі — в Данії, Голландії, Англії. Вітряні двигуни використовували для розмелювання зерна, піднімання води та приведення в рух верстатів. Греція. Млин Хансет, Великобританія

Номер слайду 6

У сільських господарствах українців вітряки перемелювали приблизно половину врожаю. Вітряки створювали особливий колорит наших сіл, польових доріг. Біля них подорожні відпочивали, по них відмірювали дорогу. Це були наче сторожові вежі. Рухаючи крильми, вони ніби злітали в небо, а в нерухомому стані були втіленням величного спокою.

Номер слайду 7

Нині вітер «працює» на вітрових електростанціях. Основна перевага вітрової енергії полягає в тому, що вона є буквально скрізь.

Номер слайду 8

Переміщуючи хмари, змінює погоду; переносить гірські породи (пил, пісок), створює форми рельєфу (піщані кучугури, котловани)-, впливає на життя живих організмів (поширює насіння рослин тощо). Яку корисну роботу виконує вітер у природі?

Номер слайду 9

Яке негативне значення вітру для людини? Руйнуючи житла і споруди, вітер завдає значних збитків.

Номер слайду 10

Сильні вітри, шквали та смерчі — стихійне лихо, яке може статися в будь-яку пору року, але найчастіше — у серпні і вересні. Синоптики відносять їх до надзвичайних подій із помірною швидкістю поширення, тому найчастіше вдається оголосити штормове попередження.

Номер слайду 11

Отже, вітер може виконувати корисну для людини роботу і завдавати їй шкоди

Номер слайду 12

Поетична хвилинка. Розгулявся нині вітер. Розгулявся нині вітер,Не дає спокою вітам. Скрізь, де тільки він буває,Спокою уже немає. Позганяв чорнющі хмари. У великії отариІ примусив сльози лити,Щоб дощами землю вкрити. Перехожі полякались,У домівки поховались,А вітрисько знай радіє,Що і він лякати вміє. Галина Мороз

Номер слайду 13

В жовтні вітер зі сходу — холодна зима. Висока й крута веселка — на вітер, низька й положиста — на дощ. Червоний місяць — на вітер, блідий -на дощ На Покрову вітер — весна буде вітряна. На Покрову віє вітер з півдня — буде тепла зима. Юхим вітер приніс — на сире літо. (Юхим 10 лютого) Вітер на Стрітення — до врожаю плодових. Якщо на Явдохи (14 березня) вітер із теплого краю, то буде гарне літо і навпаки. Квіти пахнуть здалеку – на вітер. Кури хвостами махають – на вітер. Прикмети про вітер

Номер слайду 14

Цікаво знати! Вітер — винуватець незвичайних дощів. У 1608 р. у Франції над містечком Прованс несподівано випав «кривавий дощ», що дуже налякав населення. Багатьом людям цей дощ забруднив одяг. Майже ніхто не мав сумніву в тому, що з неба ллється справжня кров, що такий страшний дощ передвіщає смерть. Багато хто готувався її прийняти. Та незабаром дощ припинився, «криваві» краплі поступово випарились, і ні з ким нічого не трапилося.

Номер слайду 15

В 1117 р. під час війни в Ломбардії (Італія) теж випав «кривавий дощ». У березні 1181 р. «кривавий дощ» ішов у Франції та Німеччині. Такі явища в XIX столітті траплялися в Західній Європі 25 разів. Випадали «криваві дощі» й у Вірменії. У XX столітті вони спостерігалися на території Франції, Італії, Греції, Туреччини, Угорщини та багатьох інших держав.

Номер слайду 16

Траплялися й інші «кольорові» дощі. 31 березня 1847 р. в Шембері (Франція) пройшов «білий» дощ. Аналогічний «молочний» дощ випав у червні 1956 р. на околиці Києва. Виявляється, причиною таких дощів є вітер. Набираючи ураганної сили в далеких пустелях, він нерідко піднімає вгору і несе із собою на великі відстані багато червоного сурикового пилу, який і надає краплям вигляду крові. Що ж до «молочного» дощу, то він зазвичай має у своєму складі частинки крейди та білої глини. У Києві пройшов дивний білий дощ 30 вересня 2011р.

Номер слайду 17

Вітрові властиві й інші «жарти». Якось у Данії протягом 20 хвилин з неба падали живі раки. У різний час і в багатьох місцях зафіксовані випадки «дощів» з павуків, жуків, жаб та інших комах і тварин. Населення Іспанії, Португалії, Норвегії, Данії, Шотландії та інших приморських країн не раз діставало дарову «небесну» їжу у вигляді «дощу» з оселедців. Буває, що вітер переносить і інші предмети. Так, у Марокко він зруйнував великі склади з пшеницею і, підхопивши її, висипав на узбережжя Іспанії. Іншим разом смерч, що утворився в морі, проходячи біля Неаполя, захопив і поніс із собою кошики з апельсинами. Через кілька хвилин на досить значній відстані від місця події випав «дощ» з апельсинів.

Номер слайду 18

Витівкам вітру зобов’язаний також «кривавий» сніг. Бувають випадки, коли за одну ніч іскристо-білий сніговий покрив набуває криваво-червоного кольору. Існує найпростіша одноклітинна водорість — першопузирник, яку неможливо побачити неозброєним оком. Ця водорість не боїться холоду і дуже швидко проростає навіть на снігу. Занесені на сніг спори протягом однієї ночі можуть розмножитись у незліченній кількості й надати снігові червоного кольору, оскільки водорості мають червоний колір. Іноді в горах Європи та на острові Шпіцберген випадає зелений сніг. І тут винний вітер, що приносить на сніг водорості зеленого кольору.

Номер слайду 19

Дослідницька лабораторія Що допомагає при польоті не лише повітряним зміям і кулькам,а й комахам , птахам і навіть літакам?

Номер слайду 20

Поміркуй і розкажи! Чому вітер потрібен рослинам?

Номер слайду 21

Сторінками Книги важливих знань про природу Вітер приносить зміни погоди. Вітер упливає на життя людей, рослин, тварин

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Мелешко Олена Володимирівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Максунова Ольга
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
29 липня 2018
Переглядів
29791
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку