1 липня о 18:00Вебінар: Шкільна дошка – ігрове поле вчителя

Презентація "Як звірі піклуються про своє потомство?" до уроку природознавства у з класі

Про матеріал

•Презентація «Як звірі піклуються про своє потомство?» використовується на уроці природознавства у 3 класі за підручником Грущинська I.В. Природознавство. 3 клас, — К.: Освіта, 2013. — 176 с.

•Презентація поглиблює знання школярів про розмноження звірів і догляд за своїми малятами; сприяє розвитку логічного мислення розвиває спостережливість, мовлення, пам'ять, вміння аналізувати; виховує бажання захищати тварин від знищення, допомагати їм.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Природознавство, 3 клас. Підготувала вчитель початкових класів Степнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Волноваської РДА Омельяненко Валентина Іванівна. Як звірі піклуються про своє потомство?

Номер слайду 2

Мета:

Номер слайду 3

Пригадай! .- Як звірі пристосувалися до життя в різних природних умовах?

Номер слайду 4

У житті звірів упродовж року можна виділити певні періоди. Розмноження. Піклування про потомство

Номер слайду 5

Період розмноження починається з підготовки укриття для своїх майбутніх малят.

Номер слайду 6

Барсуки роблять “генеральне прибирання” у старих норах, обновляють і добудовують їх. Притулок сімейства звірків може мати довжину до 80 метрів і більше.

Номер слайду 7

Вовки ховають свої лігва в непролазних хащах.

Номер слайду 8

 Звірі вигодовують своїх малят молоком і піклуються про своє потомство. Цим вони істотно відрізняються від інших тварин.

Номер слайду 9

 Малята у звірів народжуються різними: сліпими й безпомічними, як їжаченята, чи добре розвиненими, як оленята.

Номер слайду 10

Усі звірі вигодовують малят молоком . Зайчиха годує зайченят лише 7-8 днів. Вовчиця вигодовує своїх малят молоком 4-6 тижнів, північні олені – 4-5 місяців, а білі ведмеді – близько року.

Номер слайду 11

Дитинчата сумчастих тварин з’являються на світ, коли у них добре розвинені тільки передні кінцівки і рот. Подальший розвиток відбувається в сумці матері.

Номер слайду 12

Ведмежата живуть з матір’ю 2-3 роки, разом зі старшими ведмежатами.

Номер слайду 13

Слони і деякі види мавп живуть з дитинчатами близько 8-10 років. У вихованні потомства беруть участь майже всі дорослі члени групи: старші брати, сестри, самиці без власних дітей. Вони стежать за малюками, годують, доглядають їх, грають із ними.

Номер слайду 14

Хижаки зазвичай живуть декілька місяців разом, за цей час вони навчають малюків усього, що необхідно їм для життя: полювання, погоня, маскування, напад, оброблення спійманої туші та інше.

Номер слайду 15

 Цікаво знати!…Для спілкування звірі використовують різні сигнали. Вони видають звуки, якими попереджують про небезпеку. Наприклад, коли мавпа побачить леопарда, що підкрадається до зграї, вона починає лементувати, і решта мавп тікають від небезпеки.

Номер слайду 16

 Цікаво знати!…Звірі подають сигнал тривоги за допомогою кольорових плям. Коли олень відчуває небезпеку, він насторожується і піднімає хвіст. Під хвостом у нього є велика яскраво-біла пляма – “дзеркало”. Її відразу помічають решта оленів і готуються до зустрічі з ворогом.

Номер слайду 17

 Сторінками Книги важливих знань про природу… Звірі вигодовують своїх малят молоком і піклуються про своє потомство. Цим вони істотно відрізняються від інших тварин.

pptx
Додано
30 грудня 2018
Переглядів
2236
Оцінка розробки
4.5 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку