ОЗНАКИ ЗМІН ТВАРИН НАВЕСНІЗ початком весни в багатьох звірів зимове хутро рідшає, змінюється його забарвлення. А ще весна – час спарювання і вирощування потомства. Навесні в більшості тварин з’являються дитинчата.
Номер слайду 3
ВЕДМІДЬОдними з перших виходять із зимової сплячки ведмедиці, адже наприкінці зими вони народжують кілька дитинчат. До теплих днів самка годує ведмежат своїм молоком у берлозі. У цей період ведмежата найбільш уразливі, оскільки жирові запаси, накопичені самкою восени, вже закінчуються, і молока малятам не вистачає. Зате після настання тепла, коли з’являється їжа, вони починають швидко набирати вагу.
Номер слайду 4
ЗАЄЦЬУ березні народжуються зайченята. Від народження ці пухнастики спритні, з розплющеними оченятами. Годує їх зайчиха своїм молоком. Інколи зайчиха убігає та не повертається до зайчат взагалі. Але це не біда – малюки без неї не пропадуть. Їх нагодує інша зайчиха, що пробігатиме повз. За п’ять, шість днів зайченята починають їсти траву, молоді гілочки. А ще за кілька тижнів готові до самостійного життя.
Номер слайду 5
БІЛКАМайже одночасно із зайцями з’являються білки. Чотири тижні очі білченят закриті та вже невдовзі малята починають бачити і добре тримаються на гілках.
Номер слайду 6
ВОВКУ лігві вовків народжуються вовченята. Поки вони сліпі й укриті сірим пухом, зовні схожі на малих лисенят.
Номер слайду 7
ДИКА СВИНЯНаприкінці березня в диких свиней народжуються поросята. У маленьких поросят на спині і боках помітні яскраві смуги. Так дорослим легше помітити їх у траві.
Номер слайду 8
ЛИСИЦЯЛисенята народжуються сліпі й безпомічні. Поки вони сплять, мати вирушає на полювання. А коли підростуть, лисиця починає носити їм здобич
Номер слайду 9
У травні народжуються малята в козуль, оленів. Через тиждень вони вже ходять за матір’ю. На початку весни з’являється потомство і в лосів. На ноги лосеня може встати вже за кілька хвилин після народження. Батьки турбуються та постійно шукають їжу.
Номер слайду 10
ГРИЗУНИГризуни пробуджуються набагато пізніше – ближче до початку квітня. Пробуджуються вони повільно, протягом тижня, бо взимку у сплячці температура тіла гризунів знижується із звичних 36 °С до 8 – 10 °С.