Презентація з історії України 8 клас на тему "Культурне життя на українських землях у XVI — першій половині XVII ст."

Про матеріал
Матеріал подано стисло та адаптовано для дистанційного навчання, доповнений візуалізаціями, згенерованими за допомогою штучного інтелекту, що допомагає краще зрозуміти історичний контекст та культурні здобутки тієї епохи. Підручник: Історія України : підруч. для 8 кл. закладів загальної середньої освіти / І. Я. Щупак, Б. В. Черкас, О. В. Бурлака, Н. С. Власова, К. Ю. Галушко, В. О. Кронгауз, І. О. Піскарьова, Д. О. Секиринський. — Київ : УОВЦ «Оріон», 2021.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Культурне життя на українських землях у XVI – першій половині XVII ст. Цей період характеризується значним розвитком української культури, що визначалося політичними, економічними та соціальними змінами.

Номер слайду 2

Освіта та книгодрукування1 Відродження книгодрукування. Після перерви, спричиненої монголо-татарською навалою, книгодрукування в Україні відроджується.2 Перші друкарніЗ'являються перші друкарні в Києві, Львові та інших містах, що сприяє поширенню грамотності та книжок.3 Видання книг церковної тематики. Основна частина друкованої продукції складалася з книг церковної тематики, що свідчить про вплив релігії на освіту та культуру.4 Розвиток світської літератури. Поступово з'являються твори світської літератури, що відображають життя та побут людей того часу.

Номер слайду 3

Розвиток літератури та мистецтва. Літературні жанри. Найпоширенішими жанрами були літописи, хроніки, переклади, проповіді, житія святих.Іван Вишенський - видатний письменник і філософ. Пантелеймон Куліш - автор "Чорної ради"Гринченко - дослідник української мови та фольклору. Мистецтво. Мистецтво цього періоду розвивається в рамках православного канону, але з'являються елементи ренесансу.Іконопис - важлива складова церковного мистецтва. Народне мистецтво - вишивка, гончарство, різьба по дереву. Архітектура - церкви в українському бароковому стиліМузична культура. Музична культура розвивається переважно в рамках церковного співу, але народна музика продовжує розвиватися. Духовні пісні - найпоширеніший жанр церковної музики. Народні пісні - відображають життя та побут українського народуІнструментальна музика - розвивається у рамках народної традиції

Номер слайду 4

Архітектура та містобудування1 Українське бароко. Цей період характеризується розвитком українського бароко, що відрізняється вишуканими декоративними елементами.2 Київ. Київ - центр культурного та релігійного життя, зводиться багато церков та монастирів в стилі українського бароко.3Інші міста. В інших містах, таких як Львів, Чернігів, також з'являються споруди в стилі українського бароко.4 Містобудування. Містобудування розвивається в напрямку розширення міст, будівництва нових вулиць та площ.

Номер слайду 5

Музична культура. Духовна музика. Церковний спів залишається важливою частиною музичної культури, з'являються нові мелодії та твори. Народна музика. Народна музика продовжує розвиватися, відображаючи побут та традиції українського народу.Інструментальна музикаІнструментальна музика розвивається в рамках народних традицій, з'являються нові інструменти. ТанціТанці відіграють важливу роль в житті українців, з'являються нові танець, що відображають життя та побут.

Номер слайду 6

Театральне мистецтво. Виникнення театрального мистецтва. Театральне мистецтво в Україні виникає в XVI столітті, переважно в рамках церковних свят. Вертеп. Вертеп - популярна форма народного театру, що зображує історію Різдва Христового. Шкільні драми. В школах починають ставити шкільні драми, що розширюють спектр театральних жанрів.

Номер слайду 7

Розвиток науки та філософіїНаука. Розвиток науки відбувається в рамках церковних шкіл та монастирів, переважно в галузі теології та філософії. Філософія. Філософські ідеї розвиваються в контексті православного віровчення, але з'являються і нові напрямки. Астрономія. Астрономія розвивається в рамках церковних шкіл, що сприяє кращому розумінню світу. Медицина. Медицина розвивається на основі традиційної народної медицини та знань, що отримують з книг.

Номер слайду 8

Роль Києво-Могилянської академіїЗаснована1632 року. Засновник. Петро Могила. Навчання. Релігія, філософія, мови, математика, астрономія. Значення. Освітній центр України, що сприяв розвитку науки та культури

pptx
Додано
18 листопада
Переглядів
1
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку