Конкурс розробок «Вчительська десятка»
Розробки додавай – подарунки вигравай!

Презентація з історії України для 8 класу (№1 учнівська)

Про матеріал

Презентація до проекту за темою " Роль гетьмана Івана Мазепи в історії України"

Тематичні питання проекту:

1. Іван Степанович Мазепа був високоосвіченою людиною, яка вражала своїм інтелектом і знаннями сучасників, захоплює нащадків.

2. Визначте основні етапи сходження гетьмана Мазепи на свою страдницьку та героїчну Голгофу. 3. Чи були підстави за часів Мазепи Києво –Могилянську академію називати Могилянсько – Мазепинською.

4. Доведіть, що розбудові Києво – Печерської лаври - головного осередку православ'я в Україні – Мазепа приділяв особливу увагу

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Проект учениці 8 класу Шандрівської СЗШ Білокінь Євгенії

Номер слайду 2

Закінчив Києво – Могилянський колегіум Ягелонський університет у м. Кракові Навчався в багатьох європейських університетах ( Англія, Франція, Голандія)

Номер слайду 3

Гетьман Мазепа володів 8 іноземними мовами Досконало знав латину Французький дипломат Жан Балюз: "Загалом він дуже любить оздоблювати свою розмову латинськими цитатами й щодо перфектного й досконалого знання цієї мови може ривалізувати з найкращими нашими отцями єзуїтами. Мова його взагалі добірна й чепурна, правда, як розмовляє, бо більше любить мовчати та слухати інших".

Номер слайду 4

Мазепа – видатний воєначальник Знаток артилерійської справи Заснував ливарню гармат в Батурині Військовий інженер – фортифікатор Побудував Богородицьку фортецю на р. Самара На чолі однієї з кращих європейських армій того часу — козацького війська — Мазепа провів багато походів, здебільшого успішних. Наприкінці XVII ст. він писав царю: «За 12 літ з початку свого гетьманства я зробив 11 літніх і 10 зимових походів».

Номер слайду 5

Глибоко знав європейську літературу Складав вірші та пісні Захоплювався музикою Грав на бандурі Природна обдарованість Мазепи Широко відомі поетичні спроби гетьмана, зокрема його "Дума", пісня про чайку- небогу, псалм і ряд інших поезій.

Номер слайду 6

Бібліотека гетьмана Мав надзвичайно багату бібліотеку Читав книги мовою оригіналів Підбором найрізноманітніших фоліантів у бібліотеці гетьмана захоплювався Пилип Орлик. "Незабутня для мене й досі, — писав він, — величезна бібліотека небіжчика Мазепи. Дорогоцінні оправи з гетьманським гербом, найкращі київські видання, німецькі й латинські інкунабули, багато ілюстровані стародавні рукописи. Не без зітхання згадую в теперішній моїй мізерії всі ці книжкові багатства, рівних яким не було на Україні".

Номер слайду 7

Висновок Мазепа був великим будівничим української культури, дбав про розвиток освіти, науки, мистецтва. І.Мазепа лишив значний слід доброчинності та меценатстві, у різних його проявах і напрямах. І. Мазепа – великий культурний діяч, високоосвічена людина.

Номер слайду 8

Сас П.М. Історія України ХVII- XVIIIст: навчальний посібник.-Л.: М.П. Коць,2001. Коваленко Г.Українська історія.-К.”Велес”,1993. Гісем О.В. Історія України.-Харків АН ГРО плюс,2008. Довідник з історії України.-К.”Генеза”, 2001 http://www.google.com.ua/search?

Станьте першим, хто оцінить розробку

Щоб залишити свій відгук, необхідно зареєструватись.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
ppt
Додано
23 січня 2018
Переглядів
192
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку