Презентація з мистецтва "Авторське право"

Про матеріал
Тема уроку. Авторське право Мета: ознайомити учнів з авторським правом та правилами використання матеріалів, знайдених в Інтернеті; розвивати логічне мислення, формувати вміння аналізувати, робити висновки, передбачати результат; виховувати повагу до авторських прав, праці інших людей. Тип уроку: комбінований. Обладнання та матеріали: відео «Доступно про авторське право».
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Авторське право

Номер слайду 2

Чи відчинилися перед тобою двері в чудовий світ, який називається інтернетом? Які небезпеки виникають під час спілкування в мережі?

Номер слайду 3

В інтернеті процес пошуку й засвоєння нової інформації надзвичайно цікавий і захопливий. Ти можеш дізнатися про країни, культури, науку, мистецтво та багато іншого просто натиснувши кілька кнопок або торкнувшись екрана смартфона чи планшета. Напевно ти обмінюєшся інформацією чи ділишся враженнями з друзями, подругами та усіма іншими в соціальних мережах.

Номер слайду 4

Проте безтурботне (нерозважливе) спілкування несе в собі певні загрози. Шахраї можуть використати твою необізнаність із питань безпечної поведінки в мережі в корисливих і підступних цілях.І саме тут медіакомпетентність допоможе тобі уникнути небезпеки.

Номер слайду 5

Пригадай правила безпеки в інтернеті або прочитай їх в Артнавігаторі. Коли ти заходиш в інтернет, щоб скачати фільми, музику, скопіювати картини, фотографії, чи завжди звертаєш увагу на їх авторство?

Номер слайду 6

Зазвичай ти використовуєш інформацію з інтернету не з комерційною метою, а для навчання чи саморозвитку. У давні часи ремісники, щоб закріпити авторство за своїми виробами, наносили на них спеціальний знак — клеймо. Проте й тоді, коли готуєш реферат чи пишеш твір і використовуєш чужі матеріали, треба завжди вказувати автора твору і давати на нього посилання.

Номер слайду 7

Поміркуй і скажи, чи схожі клейма давньогрецьких майстрів на сучасні фірмові знаки. Клейма на ручках давньогрецьких амфор

Номер слайду 8

Відомим авторським підписом є монограма Альбрехта Дюрера — видатного художника епохи Відродження, яка складається з двох букв А і D. За допомогою свого підпису митець намагався боротися з численними підробками його творів. Знайди на картині напис — коментар А. Дюрера до свого автопортрета і його монограму.

Номер слайду 9

Зазвичай художники підписують свої роботи у правому нижньому кутку картини, як, наприклад, Марія Примаченко.

Номер слайду 10

2013 року картина Марії Примаченко «Щур у дорозі» стала відомою на весь світ через порушення фінською компанією «Marimekko» авторських прав художниці. Компанія прикрасила роботою Примаченко свої товари та з метою реклами розмістила «Щура у дорозі» на літаках своїх авіаліній. Згодом компанія виправила свою помилку, натомість у вікіпедії з’явилася сторінка про українську художницю фінською мовою.

Номер слайду 11

Закон України «Про авторське право і суміжні права» захищає права авторів на літературні, музичні, драматичні, хореографічні твори, пантоміми, музичносвітлові шоу, циркові вистави, театральні постановки, а також твори образотворчого й ужиткового мистецтва, дизайну, архітектури, містобудування, садово-паркового мистецтва та ландшафтних утворень, фотографічні твори, римейки. Привласнення чужої роботи або її використання без посилання на автора називається плагіатом. Це означає, що ми повинні поважати чужі твори та не використовувати їх без дозволу.

Номер слайду 12

Ти вже знаєш, що під час аранжування музичних творів чи створення пісенних каверверсій завжди має вказуватися першоджерело. У музиці плагіат — копіювання чужих музичних ідей, мелодій та представлення їх як своїх, що позбавляє авторів визнання. Це може призвести до втрати митцями натхнення у творчості, позбавляє їх доходів. Адже в багатьох випадках композитори й аранжувальники отримують гроші за використання своїх композицій на концертах чи у фільмах. Авторські права поширюються на «виконавське мисте- цтво» (РА) і «звукозапис» (SR).

Номер слайду 13

Кожен автор твору, наприклад режисер фільму, постановник балетної чи циркової вистави, розробник відеогри, має право на захист своєї творчості. Плагіат порушує це право, що може спричинити правові наслідки. Тому треба цінувати творчість інших і бути чесними у ставленні до митців.

Номер слайду 14

Міжнародним символом охорони авторського права є знак копірайта © — спосіб захистити результати творчості, зокрема книжки, пісні, фотографії тощо. Коли ми бачимо знак копірайту(іноді разом з ім’ям автора й роком публікації),— це означає, що не можна користуватися твором без дозволу правовласника. Пам’ятай про це і поважай авторські права митців!

Номер слайду 15

Проаналізуй і прокоментуй знак копірайта Михайленко Наталія Вікторівна. Зозуля Вадим Семенович

Номер слайду 16

Придумай і намалюй власний підпис у вигляді монограми або малюнка (фломастери, маркери). Тепер ти можеш підписувати ним свої роботи.

Номер слайду 17

Мистецька скарбничка. Авторське право — право особи на результат її інтелектуальної / творчої діяльності, яке охороняється законом. Монограма — графічний знак, що складається з перших літер імені та прізвища особи, рідше по батькові, чи лише імені, які з’єднані, переплетені або стоять поруч. Плагіат (від лат. plagiarius — викрадач) — привласнення авторства на чужий твір, винахід, відкриття; використання чужих ідей у своїх працях без посилання на автора. Римейк, або ремейк (від англ. remake — перероблення), — інтерпретація раніше виданого твору в кінематографії, музиці; оновлена і перевидана версія відеогри тощо.

Номер слайду 18

Узагальнюю, аргументую, систематизую. Що нового ти дізнався / дізналася у цій темі? Яких правил безпеки в інтернеті в царині мистецтва необхідно дотримуватися? Назви твори мистецтва, захищені законом про авторське право. Поясни значення знака копірайту. Самостійне дослідження, медіапошук. Досліди авторське право в музиці, зокрема стосовно пісень, виконавського мистецтва, звукозапису, супроводу відеофільму. Фантазую, експериментую, дію. Пограй в онлайнгру «Interland: безпека дітей в інтернеті».

pptx
Пов’язані теми
Мистецтво, 7 клас, Презентації
До підручника
Мистецтво (інтегрований курс) 7 клас (Масол Л.М., Гайдамака О.В., Кузьменко Г.В.. Лемешева Н.А.)
Додано
2 січня
Переглядів
37
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку