Презентація з природознавства. 2 клас Творчі завдання до теми "Природа навесні"

Про матеріал

Творчі завдання щодо формування природознавчої компетентності учнів 2 класу у процесі вивчення природознавства. Тема "Природа навесні"

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема: Природа навесні

Номер слайду 2

Встановіть відповідність між назвою місяця і його описом. Його назва пов’язана з цвітінням квітів . Дзвінкий, променистий місяць чистоти, очищення природи, її розквіту. У лісі розпускається медунка. Зацвітає сіра вільха – із розкритих шишок сиплеться жовтий пилок. У бездонному небі тріпочуть жайворонки. Перші концерти дають жаби. Все частіше і частіше посміхається сонечко. Місяць назвали так тому, що в цей час «плаче» береза. Місяць – ранок весни і ранок року. Це місяць – «сонцегрій», «весновій», «вітроніс». З’являються молочно – білі дзвіночки пролісків, цвіте ліщина, мати-й-мачухи. У річках нереститься риба, вилазять погрітися з вуликів бджоли. Повертаються до рідних домівок лелеки. Прокинулися їжаки. Березень. Травень. Квітень. Його назва пов’язана з буянням трав . Незважаючи на круті примхи погоди, природа постає в усій своїй красі — довколишній світ чарує буйним цвітінням, князюванням трав, багатоголоссям пташиного царства. Повінь заливає луки, буяє білосніжна конвалія, прилітає іволга, несучи на своєму хвостикові літо.

Номер слайду 3

Ще вітер зимовий з дощем загуде,Ще сніг острівками блищить де-не-де. Береза сережки свої розпускає. Чи ви здогадались коли це буває?2. Вже пташки повернулися в наш край, про весну співають поле й гай. Ніжаться на сонці трави, квіти, Вже настав ласкавий місяць …3. А в тім місяці підряд. Маємо багато свят,Зеленіють буйно трави,То іде веселий …123

Номер слайду 4

Розв’яжи задачіБереза випаровує за день 6 відер води, а дуб – на 1 відро менше. Скільки відер води випаровує за день дуб?Їжак живе 10 років, а ведмідь – на 40 років більше. Скільки років живе ведмідь?

Номер слайду 5

Уявіть собі, що календар зник. Що допоможе нам дізнатися про прихід весни? Вставте ознаки весни у прочитаний вами текст. Весна у наш край приходить тихо й непомітно. Спочатку сонце ________ на небосхилі, а тоді з кожним днем посилає все _________ тепла. Дні стають ________ . Сонечко тихесенько, ніби матуся, пробуджує природу від зимового сну. Небо стає ________ . По ньому пливуть __________ пухнасті хмарки. Іде перший весняний _________ . Минає кілька днів, і весна стає сміливішою, гомінкою. Починає танути _______ , а під ним дзюрчить вода. На річці сердито тріщить _______ . Крижини з гуркотом штовхають одна одну. На горбах з'являються перші _________ . Струмочки, проталини, перші дощі, довгі дні — це і є прихід весни.

Номер слайду 6

Розпізнайте за фотографіями ознаки весни в живій та неживій природі. Встановіть відповідність між назвою весняного місяця та його зображенням. Охарактеризуйте властиві місяцям ознаки неживої природи навесні.

Номер слайду 7

Відгадайте назви місяців за їх ознаками і вставте ці назви у речення._________ - місяць мости поломить,Весняну пісню річка задзвонить. Квітами _________ всіх привітає,Усі садочки порозквітає. Гей, _________ прийде у дні чудові,Простелить всюди трави шовкові.

Номер слайду 8

Обери чотири правильні відповіді. З приходом весни в природі відбуваються такі зміни: А Сонце піднімається все вище над горизонтом. Б День після 21 березня починає зменшуватися, а ніч збільшуватися . В Птахи повертаються додому . Г Температура повітря поступово знижується .Ґ Дерева прокидаються від зимового сну. Д У березні з’являються квіти.

Номер слайду 9

Пронумеруй послідовність змін у неживій природі. Сонячні промені прогрівають землю. Земля звільняється від снігу. Сонце рухається по небу вище. На річках скресла крига. З кожним днем стає тепліше.

Номер слайду 10

Проспиш весною восени не збереш. У травні дощ надворі заплачеш зимою. Весною не посієш восени хліб у коморі“Плутанина”

Номер слайду 11

На деревах набубнявіли…Прилетіли із теплих країв…Прокинувся від зимового сну…Піднялося вище… Почав танути… Весело задзвеніли…2. Конкурс “Продовж речення”

Номер слайду 12

Гра «Назви зайве слово» Березень, січень, квітень, травень. Ведмідь, їжак, журавель, білка. Лелека, ворона, ластівка, лебідь.

Номер слайду 13

Білочка написала ознаки весни. Перевір, чи правильно? Весною дні стають коротші, а ночі довші. Сніги розпускаються. Сонечко тане. З являються перші весняні бурульки. На деревах набухають квіти. Птахи прокидаються від зимового сну. Звірі повертаються з теплих країв.

Номер слайду 14

Про який місяць весни говорять звірятка?Берези, берези несміло прокинулись! Соки гудуть. Припали до стовбурів білих малі оленята і п’ють. Квіти ронять роси,А коли весна не пізня, розквітають абрикоси і бузкова лине пісня. У радужних росах шовковії трави, у пахощах луки,Дідусь мій у досвіта берег косив,А слідом лелека стернею ходив.

Номер слайду 15

Ліс чудес. Вся лісова галявина вкрита голубими, синіми квітами. Всі вони схилили голівки, і здається: ось пролетить вітерець – і над галявиною залунає тихий кришталевий передзвін. Хто вони?Ця квіточка в лісі квітує першою, ще серед снігу. два вузенькі листочки і білий-білий дзвіночок усього з трьох пелюсточок з’являється з-під снігу з першими весняними променями. За це рослину і назвали

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 6
Оцінки та відгуки
 1. Аполлонова Світлана
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Чорнобай Ольга Павлівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. Семенчук Ірина Ірина
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 4. Семенчук Ірина Ірина
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 5. Солтик Ольга
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 6. Назарчук Велентин
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
Показати ще 3 відгука
pptx
Додано
21 лютого 2018
Переглядів
11755
Оцінка розробки
5.0 (6 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку