19 квітня о 18:00Вебінар: Як організувати якісний урок літератури для учнів із кліповим мисленням

Презентація з природознавства для 5 класу до теми уроку 39 "Урок 39 Повітря - суміш газів. Значення повітря. Властивості повітря "

Про матеріал
Ознайомити учнів зі складом повітря, розширити й поглибити уявлення про значення і місцезнаходження повітря на Землі, рух повітря; дати знання про нагрівання повітря від поверхні Землі та зміну його температури з висотою; продовжувати формувати в учнів поняття про властивості повітря (невидимість, прозорість, безбарвність, відсутність запаху, смаку, малу тепло¬провідність) та його значення у природі; виховувати бережне ставлення до повітря — основи життя.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Урок 39 Повітря – суміш газів. Значення повітря. Властивості повітря.

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Повітря – суміш газів. Повітря заповнює всі порожнини. Воно є в ґрунті, у воді, навколо нас.

Номер слайду 4

Шар повітря навколо Землі називають атмосферою. Газова оболонка Землі, яка обертається разом з нею. Життя на Землі можливо до того часу, поки існує атмосфера. Всі живі організми використовують повітря для дихання. Атмосфера захищає їх від шкідливого впливу космічних променів і температури.

Номер слайду 5

Повітря — природна суміш газів, з яких складається атмосфера, тобто повітряна оболонка планети. Кисень - це газ без кольору, запахуі смаку. Крім кисню та азоту, у повітрімістяться вуглекислий газ, іншігази, водяна пара, різні домішки(сажа, пил, дим). Склад повітря

Номер слайду 6

Повітря: не має запаху; не має смаку; не має кольору; прозоре; заповнює всі порожнини легше за воду повітря погано розчиняється у водіВластивості повітря

Номер слайду 7

розчинність повітря у воді збільшується під час охолодження і зменшується під час нагріванняпоганий провідник теплапідтримує горіння, бо у складі має кисеньповітря добре проводить сонячні промені.перебуває у постійному русі (тепле повітря піднімається вгору, а холодне опускається вниз, створюючи вітри);

Номер слайду 8

при нагріванні повітря розширюється тисне на предмети з певною силою;при охолодженні повітря стискаєтьсяйого можна стиснути до певної міри і воно пружне (гумовий м'яч з повітрям відскакує від поверхні).

Номер слайду 9

Яку властивість повітря використовують люди в даному випадку?Повітря, діти, - цінність надзвичайна. Для нас – це існування джерело. У ньому вічна сила життєдайна,Живих істот без нього б не було.

Номер слайду 10

Тепле повітря легше, тому піднімається вгору. На його місце опускається важке холодне повітря, яке потім теж нагрівається і піднімається вгору. Отже, повітря постійно рухається

Номер слайду 11

Рух повітря. Рух повітря вздовж поверхні Землі називають вітром.

Номер слайду 12

Значення повітря. Кисень необхідний всьому живому для дихання

Номер слайду 13

Значення повітря. Прозора повітряна оболонка слугує Землі... бронежилетом. Повітря захищає Землю від метеоритів. Більшість з них згоряє в атмосфері, не долітаючи до поверхні. Це явище – “ падаючі зорі ” – добре видно літньої зоряної ночі.

Номер слайду 14

Людина потребує чистого повітря, проте забруднення зростає : збільшується кількість транспорту, працюють підприємства, витрачаються природні ресурси для опалення приміщень та приготування їжі. Вміст вуглекислого газу останнім часом збільшився в атмосфері на 17%. У результаті цього озоновий шар тільки над Україною за останні десять років потоншав на 10 %. Як наслідок – посухи, зміни в розвитку рослин, зниження родючості ґрунтів, підвищення захворювання у людей.

Номер слайду 15

З’являється «парниковий ефект» - коли енергія сонячних променів не повертається в космос, тому що частина газів її затримують. Унаслідок цього нагрівається повітря біля поверхні землі.

Номер слайду 16

Охорона повітря від забруднення Пригадай, де батьки радять тобі гуляти. Чому?Повітря забруднюють як природні чинники, такі господарська діяльність людини.

Номер слайду 17

Природні чинники. Перше джерело – це вулкани. Так, над пустелями в атмосфері багато пилу, над океанами – кристаликів солі, над великими містами – сажі.

Номер слайду 18

Пилові бурі

Номер слайду 19

Пожежі

Номер слайду 20

Забруднюють повітря і мікроорганізми. Існують мікроскопічні пилові кліщі, які живляться осідаючими всюди мертвими клітинами нашої шкіри. Вони також можуть викликати алергію. Щоб позбутися їх, раз на тиждень слід пилососи ти килими та м’які меблі, постільну білизну й рушники прати у гарячій воді, а ковдри, пледи і покривала , які не придатні для частого прання, здавати у хімчистку.

Номер слайду 21

Господарська діяльність людини

Номер слайду 22

Господарська діяльність людини Забруднюють повітря майже всі види транспорту. Лише один автомобіль, який проїхав 15 тис.км, виділяє в повітря 3250 кг вуглекислого газу. Тютюнопаління – причина забруднення повітря та шкідлива звичка, небезпечна для здоров’я не тільки тих, хто палить, але й тих, хто перебуває поруч і дихає тютюновим димом. Тютюновий дим містить у собі понад 12000 шкідливих речовин, найсильнішою з яких є тютюновий нікотин.

Номер слайду 23

Господарська діяльність людини

Номер слайду 24

Для людства справжнім порятунком є рослини, які слід висаджувати вздовж вулиць, у скверах, парках. Рослини не тільки затримують своїм листям пил і сажу, але й поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень. Ось чому так легко дихається серед природи, де багато зелені. Недаремно зелені насадження називають «легенями планети». Освіжаючий ефект одного здорового зеленого дерева дорівнює роботі десяти кімнатних кондиціонерів. Дерево середньої величини за 24 години відновлює стільки кисню, скільки необхідно для дихання трьох осіб. За один теплий сонячний день гектар лісу поглинає з повітря 220-280 кг вуглецю й виділяє 180-220 кг кисню.

Номер слайду 25

Атмосфера має здатність до самоочищення. Згущення шкідливих речовин розсіюється в повітрі, тверді часточки осідають, очищаються опадами. Дощ за 45 хвилин вимиває з повітря 28% часточок пилу. Проте, коли забруднення занадто велике, атмосфера не встигає очищатися.

Номер слайду 26

Конструктори та інженери всього світу вже працюють над створенням техніки майбутнього. У таких машинах не буде двигуна, який спалює газ,бензин. Їх замінять електродвигуни. Головна ознака нових автомобілів – це жорсткі екологічні норми.

Номер слайду 27

Наприклад, автобус, який створив дизайнер із Португалії, замість палива буде використовувати брудну воду. Автобус безпілотний – ним має керувати комп’ютерна система, а вміщуватиме він близько 128 пасажирів.

Номер слайду 28

Домашнє завдання Опрацювати § 29

Номер слайду 29

Дякую за увагу!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Берладин Ольга
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
2 лютого
Переглядів
2746
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку