Шар повітря навколо Землі називають атмосферою. Газова оболонка Землі, яка обертається разом з нею. Життя на Землі можливо до того часу, поки існує атмосфера. Всі живі організми використовують повітря для дихання. Атмосфера захищає їх від шкідливого впливу космічних променів і температури.
розчинність повітря у воді збільшується під час охолодження і зменшується під час нагріванняпоганий провідник теплапідтримує горіння, бо у складі має кисеньповітря добре проводить сонячні промені.перебуває у постійному русі (тепле повітря піднімається вгору, а холодне опускається вниз, створюючи вітри);
Людина потребує чистого повітря, проте забруднення зростає : збільшується кількість транспорту, працюють підприємства, витрачаються природні ресурси для опалення приміщень та приготування їжі. Вміст вуглекислого газу останнім часом збільшився в атмосфері на 17%. У результаті цього озоновий шар тільки над Україною за останні десять років потоншав на 10 %. Як наслідок – посухи, зміни в розвитку рослин, зниження родючості ґрунтів, підвищення захворювання у людей.
Забруднюють повітря і мікроорганізми. Існують мікроскопічні пилові кліщі, які живляться осідаючими всюди мертвими клітинами нашої шкіри. Вони також можуть викликати алергію. Щоб позбутися їх, раз на тиждень слід пилососи ти килими та м’які меблі, постільну білизну й рушники прати у гарячій воді, а ковдри, пледи і покривала , які не придатні для частого прання, здавати у хімчистку.
Господарська діяльність людини Забруднюють повітря майже всі види транспорту. Лише один автомобіль, який проїхав 15 тис.км, виділяє в повітря 3250 кг вуглекислого газу. Тютюнопаління – причина забруднення повітря та шкідлива звичка, небезпечна для здоров’я не тільки тих, хто палить, але й тих, хто перебуває поруч і дихає тютюновим димом. Тютюновий дим містить у собі понад 12000 шкідливих речовин, найсильнішою з яких є тютюновий нікотин.
Для людства справжнім порятунком є рослини, які слід висаджувати вздовж вулиць, у скверах, парках. Рослини не тільки затримують своїм листям пил і сажу, але й поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень. Ось чому так легко дихається серед природи, де багато зелені. Недаремно зелені насадження називають «легенями планети». Освіжаючий ефект одного здорового зеленого дерева дорівнює роботі десяти кімнатних кондиціонерів. Дерево середньої величини за 24 години відновлює стільки кисню, скільки необхідно для дихання трьох осіб. За один теплий сонячний день гектар лісу поглинає з повітря 220-280 кг вуглецю й виділяє 180-220 кг кисню.