Конкурс розробок «Вчительська десятка»
Розробки додавай – подарунки вигравай!

Презентація з серії "Володар знань" . "Неймовірно цікаві факти з життя птахів" (для 3 класу)

Про матеріал

Презентація може бути цікавим доповненням до уроку природознавства з теми "Птахи". Учні дізнаються; Чому і як літають птахи? Як швидко можуть літати птахи? Як високо можуть літати птахи? Цікавинки про птахів. Птахи року в Україні (2013-2018рр.)

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Серія“Володар знань”. Неймовірно цікаві факти з життя птахів. Природознавство 3 клас. Підготувала Солопа Н. О.

Номер слайду 2

ЧОМУ І ЯК ЛІТАЮТЬ ПТАХИ ?Птахи повинні бути легкими, але потужними. Сьогодні птахи можуть літати, оскільки в процесі еволюції їх внутрішні органи і кістки стали набагато легше, ніж у їхніх предків рептилій.  Політ птахів за рахунок мускульної енергії – це диво, якому люди не перестають дивуватися і сьогодні. Адже щоб підняти в повітря чоловіка за допомогою м’язів, потрібні крила розміром 42,7 метра. А його грудна клітка повинна мати товщину 1,8 метра, щоб вмістити м’язи, досить потужні для здійснення помахів.

Номер слайду 3

Підйомна сила птахів створюється за рахунок того, що повітря рівномірно обтікає вигнуту поверхню крила. А поступальний рух – за рахунок помахів. Крило – це не просто весло, яким птах «гребе» у повітрі, як вважав Леонардо да Вінчі. Деякі дослідники вважають, що птах здійснює повороти, вивернувши внутрішню частину крила так, щоб створити опір на тій стороні, куди вона повертає, подібно до дій з портом сну на каное.

Номер слайду 4

Існує близько 8000 видів птахів, і швидкість польоту у них різна. Вчені доклали багато сил, щоб виміряти швидкість, з якою можуть літати птахи – справа ускладнювалася тим, що вітер може мати різний ефект на швидкість польоту. Сильний вітер, що дме в тому ж напрямку, в якому летить птах, дозволяє йому летіти набагато швидше. Вітер ж, що дме назустріч птаху, значно знижує швидкість його польоту. ЯК ШВИДКО МОЖУТЬ ЛІТАТИ ПТАХИ ?

Номер слайду 5

Дрібні співучі птахи, наприклад кропив’яники , горобці, літають зі швидкістю 16-32 км/год. Гуси, качки і голуби можуть літати зі швидкістю до 97 км/год. Сапсани і беркути, здатні пікірувати зі швидкістю, що перевищує 274 км/год – це було заміряно приладами.

Номер слайду 6

ЯК ВИСОКО МОЖУТЬ ЛІТАТИ ПТАХИ ?Зазвичай більшість птахів літають на висоті 150 м. А під час сезонних перельотів (міграції) птахи летять на висоті близько 3000 м. Деякі дивовижні птахи були помічені на висоті 8700 м, тобто майже 9 км від землі. Вони вибирають оптимальну висоту польоту: якщо вітер попутний, то вони піднімаються високо, де вітер дме сильніше, а якщо вітер дме їм назустріч, то вони летять низько, використовуючи той факт, що дерева і будівлі перекривають дорогу вітру.

Номер слайду 7

На цій висоті бачили гірських гусей, що перелітали через Гімалаї; на цій висоті пілот літака бачив лебедів в районі Північної Ірландії. Птахи, які здійснюють сезонні перельоти, знають не тільки напрям, в якому їм потрібно летіти, але і найкращий маршрут. Рекорд на найвищий політ встановив гриф. Рюппеля. Цей птах такий відчайдуха, що якось навіть зіткнувся з літаком на висоті цілих 11 274 м. Оце так загартування, адже там, високо в небі, панує справжня холоднеча!

Номер слайду 8

Неймовірно, але – факт ! Сорока – єдиний птах, здатний впізнавати себе в дзеркалі. Для порівняння: папуга не впізнає себе в дзеркалі, а приймає власне відображення за іншого папугу. Голуби породи «бірмінгемські роллери» здатні прямо під час польоту виконувати сальто, і навіть не один раз, а цілу серію.

Номер слайду 9

Деякі лелеки, та чорні стрижі під час польоту періодично засинають. Втомлена пташка переміщується в центр ключа, закриває очі і дрімає близько 10 хв. Утримувати висоту і напрямок польоту їй допомагає гострий слух.

Номер слайду 10

Кондор – найбільший птах, що вміє літати. Він важить близько 15 кг, а розмах його крил до 3 м. Пінгвіни - сімейство нелітаючих морських птахів, які добре плавають і пірнають. Вони єдині птахи, які ходять стоячи.

Номер слайду 11

Колібрі – найменша пташка у світі і єдина, яка вміє літати задом. Швидкість її польоту може досягати цілих 80 км/год. Частота помахів крил - 90 разів за секунду. Найменша хижий птах у світі – сокіл-крихта. Середня довжина тіла - 15 см, у тому числі і хвіст (5 см), а розмах крил 27-32см. Вага цих пернатих хижаків - всього 35 гр. 

Номер слайду 12

Це найбільший птах в світі, може досягати трьох метрів заввишки. Страус – не вміє літати. Він також є найшвидшою двоногою істотою, бо бігає зі швидкістю близько 70 км / год. А його око більше за його мозок.

Номер слайду 13

Внаслідок особливої будови ніг ця симпатична пташка володіє унікальними здібностями: при необхідності може добре плавати як качка, а також лазити і ходити по різних гілках і стеблах, немов курка. Ворони – вірні друзі. Якщо одна із них одержує травму, то її товаришки обов’язково будуть про неї піклуватися і годувати до повного одужання.

Номер слайду 14

В кожній країні у організацій, що займаються охороною птахів, існує традиція регулярно обирати птаха року.  Товариство охорони птахів України  також щороку визначає птаха року. “ПТАХ РОКУ В УКРАЇНІ”

Номер слайду 15

2018 ПРИПУТЕНЬ2017 КАНЮК2016 ПОВЗИК2015 ПЕЛІКАН РОЖЕВИЙ2014 СЕРПОКРИ-ЛЕЦЬ2013 БДЖОЛОЇДКА

Номер слайду 16

 Є багато  пташок  на Землі . Любі,  милі,  дивні й красиві. Та завжди наймилішими з них будуть ті, що у рідній країні.

Станьте першим, хто оцінить розробку

Щоб залишити свій відгук, необхідно зареєструватись.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
zip
Додано
19 січня 2018
Переглядів
1466
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку