18 травня о 18:00Вебінар: Інтерактивний урок математики: алгоритми та приклади створення дидактичних матеріалів

Презентація з теми :"Властивості множення"

Про матеріал
Урок узагальнення та систематизації знань, вмінь і навичок. Урок-гра «Шлях до замку королеви Анни» Тема . Закони множення раціональних чисел. Розв’язування вправ .
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Урок-гра «Шлях до замку королеви Анни» Підготуваль: Вчитель математики Путивльської загальноосвітньої школи №2 I-III ступенів імені Г. Я. Базами Козел В. О.

Номер слайду 2

Тема уроку «Закони множення раціональних чисел. Розв’язування вправ .»

Номер слайду 3

Епіграф «Не досить оволодіти премудрістю, потрібно також уміти користуватися нею.»

Номер слайду 4

Князь Ярослав Мудрий В далекому 11 столітті Київською Руссю правив князь Ярослав Мудрий,якого наші сучасники нарекли «тестем Європи». Усі дев’ять Ярославових дітей – шість синів і три доньки – вступили в династичні шлюби. Сьогодні ми будемо говорити про одну з Ярославен.

Номер слайду 5

Про Анну… З-поміж сестер Анна була найвродливіша. Від бабці перейняла гордовитий норов. Від батька – любов до книжок. Як брати, любила полювати. Звісно здобич її не цікавила. Вабила гонитва за звіром, коли вітер шумів у вухах, а гілки шмагали обличчя. І тоді в ній прокидалася кров предків – і скандинавських лицарів і слов’янських воїнів. Яким було її життя? Київ, дівочий терем поряд з батьківським палацом. І знала вона, що прийде час і великий князь Ярослав її дол вирішить своєю волею і потребою держави

Номер слайду 6

Побралися старші брати. Одна за одною покинули родинне гніздо сестри. Єлизавета стала норвезькою королевою, Анастасія наділа корону королеви Угорщини. Настала черга Анни. Їй, єдиній із Ярославен, випав жереб іти заміж без любові, без найменшої уяви про свого обранця. Її наречений Генріх був королем держави, яка прагнула започаткувати відносини з Руссю. Анна пам’ятала батьків наказ: її обов’язок жити для добра Русі. Присягу на вірність Франції королева Анна склала на Євангелії, привезеній нею з Києва. На цій книзі з бібліотеки Ярослава Мудрого присягались усі французькі королі аж до Великої Французької революції. Перша освічена жінка на французькому престолі, Анна стала по суті співправителькою держави.

Номер слайду 7

В 30- річному віці Анна стала вдовою із сином-королем Філіппом, якому на той час виповнилося всього 9 років. Переборюючи тугу за рідним краєм, королева Анна боролася з тими, хто претендував на королівський трон. Вона будувала лікарні, школи, монастир, що після багатьох реставрацій існують і до тепер. У 20 років Філіпп одружився і почав правити державою самостійно. Анна, передавши владу синові, переїхала у свій замок. Але на цьому її діяльність не припинялася. Анна була освіченою, постійно вдосконалювалася, займалася математикою. Після смерті вона залишила послання для нащадків. Нам потрібно знайти замок Анни і прочитати послання. Для цього ми будемо працювати з формулами скороченого множення. А до старої доброї Франції ми вирушаємо морським шляхом на двох фрегатах «Фантазія» і «Мрія» і потрапляємо в океан запитань на бліц -турнір.

Номер слайду 8

Море нерозв’язаних задач. Ми продовжуємо подорож і потрапляємо в море нерозв’язаних задач. У цьому морі багато екзотичних рибок. Запрошуємо вас на риболовлю. Потрібно спіймати рибку і розв’язати закріплене до неї завдання.

Номер слайду 9

Лігвище морського чудовиська. Тепер ми потрапили у лігвище морського чудовища. Щоб воно відпустило нас, ми повинні навчити його грати в математичне доміно.

Номер слайду 10

Зустріч з піратами Увага! Увага! Наші фрегати оточують пірати. Їх вимога – гра в карти. Якщо ми перемагаємо, то шлях у нас вільний.

Номер слайду 11

Гра в математичні карти. Карти піратів 7⋅(x+3)  −5⋅(x+3) −2⋅(x−5)   −2⋅(−x−5)   -5 (- а – с) 7х + 7у  15х – 10у  16a - 8ab   3mа – 6mb – 6mс Карти учнів 7x+21 −5x−15  −2x+10 2x+10 5а + 5с  7 ( х+у) 5 ( 3х – 2у)  8а ( 2- b) 3m ( a- 2b – 2 c)

Номер слайду 12

Берег дружби А тепер ми висадилися на берег дружби. Кожна ряд одержить завдання, яке ми будемо розв’язувати . Розв’яжіть рівняння: ( х + 7,9 ) ( 3,6 – х) = 0 ( х – 5,6 ) ( 8,4 + х) = 0 ( 2,8 –х ) ( х – 6,7) = 0

Номер слайду 13

Ось, нарешті, ми дісталися до замка королеви Анни і можемо прочитати її послання. «Дорогі діти! Ви були наполегливі, допитливі, подолали всі перешкоди і знайшли мій замок. У нагороду я відкрию вам секрет. Математика – цариця усіх наук. Палац цієї цариці оточений тернистими заростями, щоб дістатися його, кожному доводиться пробиратися крізь хащі. Краса палацу відкриється лише розуму. Любіть математику у 21 столітті так, як любила її я у 11. Любіть свою Батьківщину, служіть її інтересам і вас будуть пам’ятати ваші нащадки. Королева Анна, ваша Ярославна.»

Номер слайду 14

Прикрепіть до дошки смайлик Дуж Дуже важко Важко Легко

ppt
Додано
19 березня 2019
Переглядів
457
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку