СХЕМА СКЛАДАННЯ ФОРМУЛ РЕЧОВИН Молекулярна формула речовини записується в такій послідовності: спочатку катіон, потім аніон. Варіант №1. Якщо цифри зарядів катіону та аніону однакові, то формула речовини записується без змін: Варіант №2. Якщо цифри зарядів катіону та аніону різні, то їх переносять навхрест і вони стають індексами:
узагальнення1. складіть рівняння можливих реакцій: 2. З якими з наведених речовин взаємодіє сульфатна кислота. складіть рівняння реакцій. 3. обчисліть масу олова, що можна добути взаємодією станум(II) оксиду з алюмінієм масою 0,54кг.4. який об’єм водню (н. у.) виділиться, якщо цинк масою 97,5г повністю прореагує з хлоридною кислотою?5. яка кількість речовини сульфатної кислоти необхідна для взаємодії з магнієм масою 12г? яка маса солі при цьому утвориться? який об ’єм газу (н. у.) виділиться?
6. яку кількість речовини міді можна виділити з розчину купрум(II) сульфату, що містить 32 г цієї солі?7. суміш магнію масою 6г і заліза масою 16,8г обробили достатньою кількістю розчину сульфатної кислоти. який об’єм водню (н. у.) виділився в результаті реакції?8. У розчин аргентум(і) нітрату масою 85г з масовою часткою солі 2% занурили цинкову пластинку. обчисліть масу срібла, що виділиться на пластинці після закінчення реакції. обчисліть, як зміниться маса пластинки порівняно з її початковою масою.9. алюміній — досить активний метал, але вироби з алюмінію зберігаються на повітрі без видимих ознак псування. якщо зачищений виріб з алюмінію, наприклад ложку або виделку, на деякий час помістити в розчин меркурій(II) нітрату, він покривається сріблястим нальотом. оброблений у такий спосіб виріб у разі зберігання на повітрі за досить короткий час перетворюється на сірий порошок, серед якого можнаспостерігати сріблясті кульки. Поясніть, чому можуть відбуватися такі зміни з хімічної точки зору. складіть відповідні рівняння реакцій. 10. які речовини утворюються в разі взаємодії води: а) з активними металами; б) оксидами активних металічних елементів; в) оксидами неметалічних елементів? Наведіть приклади.
16. Доповніть схеми реакцій, назвіть продукти реакцій: 17. складіть рівняння реакцій для здійснення перетворення:18. обчисліть об’єм кисню (н. у.), необхідний для добування магній оксиду масою 240г з магнію.19. обчисліть масу фосфору, що необхідно спалити для добування фосфор(V) оксиду масою 7,1г.20. обчисліть об’єм газу (н. у.), що утворюється розкладанням кальцій карбонату масою 250г.