Презентація за темою "Українське бароко.Архітектура."

Про матеріал
У даній презентації представлено матеріал до теми з мистецтва 8 клас "Українське бароко.Архітектура.",представлені памятки українського бароко і коротке описання споруд, матеріал надає можливість вибрати необхідний матеріал для уроку.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Українське бароко XVII – XVIII ст. Архітектура.

Номер слайду 2

Заповни таблицю «Українське бароко» Архітектура Скульптура Живопис Музика

Номер слайду 3

Нові оригінальні ідеї європейського бароко знайшли своє відображення в українському мистецтві. З'явився стиль бароко в Україні в XVII –XVIII ст. За стильовими особливостями українське зодчество того періоду можна поділити на дві архітектурні школи: західну (Львівщина, Рівненщина. Тернопільщина, Івано-Франківщина); східну (Київщина, Чернігівщина, Полтавщина та Слобожанщина)

Номер слайду 4

Західна школа була орієнтована на застосування художніх прийомів західноєвропейського мистецтва. Для західної архітектури того часу характерними елементами є стіни, багато прикрашені різьбленими карнизами, пілястрами, вишуканою ліпниною і скульптурними постатями. Головний вхід зазвичай прикрашався фронтоном і колонами з боків.

Номер слайду 5

Одним з перших будівель стилю бароко, був єзуїтський костел Петра і Павла у Львові, побудований в 1610-1630рр. Італійським зодчим Джакомо Бріано

Номер слайду 6

Домініканський костел у Львові, 1749 р. найяскравіший зразок пізнього бароко у Львові, арх. Ян.де Вітте

Номер слайду 7

Собо́р Святого Юра  у Львові 1744 р.-1762р.р. є греко-католицьким собором. Його по праву вважають перлиною українського бароко. Архітектор Бернард Меретин. Головний фасад будівлі прикрашений дивовижними скульптурами знаменитого скульптора Йоганна Пінзеля. В інтер'єрі розміщені скульптурні твори М. Філевича і С.Фесінгера.  

Номер слайду 8

Собор Святого Юра  у Львові

Номер слайду 9

Собор Успіння Пресвятої Богородиці в Почаєві(1771-1783 рр. Тернопільська область ). Збудований за проектом архітектора Г. Гофмана Собор був побудований у стилі пізнього бароко та рококо. Він піднімається над землею на 56 метрів.

Номер слайду 10

Найбільший православний храмовий комплекс і монастир на Західній Україні і другий на Україні після Києво-Печерської лаври. Згідно з переказами, монастир заснували ченці Києво-Печерської лаври, які втекли від навали татар в 1240 р.. Місце свого усамітнення назвали в пам'ять про річку Почайну - притоку Дніпра, на березі якої колись стояв їх монастир.

Номер слайду 11

Східна школа Стиль бароко у центральних і східних регіонах під впливом місцевих традицій набув національних самобутніх рис і називався «козацьке бароко». Його характерними ознаками є фарбування стін і дахів у білий, блакитний або зелений кольори, золочення куполів, декорування ліпниною, переважно рослинного характеру. Троїцька церква Густинського монастиря 1600 р.

Номер слайду 12

Хрестово- здвиженський собор, Полтава 17 ст. Покровський собор, Харків, 1689 р. Георгіївський собор Видубицького монастиря в Києві (1696–1701 р.р.)

Номер слайду 13

Церква Святої Катерини м.Чернігів 1715 р. Спасо-Преображенський собор, Ізюм 1682-1684 р.р. Миколаївська церква у Ніжині (1668-1669)

Номер слайду 14

Спасо-Преображенська церква, Великі Сорочинці 1728-1734 рр. Троїцький собор у Новомосковську (1773–1779 рр.) Козацька громада зібрала гроші для цього. Будівничим став майстер з Харківщині Яким Погрібняк, який у 1773-1778 рр. спорудив прекрасну пам’ятку козацького бароко.

Номер слайду 15

Андріївська церква у Києві За проектом Ф.Б. Растреллі у 1747-1753

Номер слайду 16

Маріїнський палац, 1750—1755 рр. побудова­ний у 1750-1755 рр. за проектом Б. Растреллі.

Номер слайду 17

Українська барокова архітектура розвивалася не тільки завдяки новому будівництву, а й через надання храмам княжої доби рис нового художнього напряму. Києво-Печерська лавра м.Київ- один з перших, по часу заснування, монастирів Київської Русі. Одна з найважливіших православних святинь. Заснований у 1051р. при Ярославі Мудрому монахом Антонієм, родом з Любеча, і його учнем Феодосієм. Князь Святослав II Ярославич подарував монастирю плато над печерами, де пізніше виросли прекрасні кам'яні храми. У фондах Лаври зберігаються 62 тис. одиниць рідкісних творів мистецтва. Занесений в список 360 світових архітектурних шедеврів. Ансамбль Києво-Печерської лаври м. Київ

Номер слайду 18

Софійський собор у Києві XI-XVIII ст., перебудований І .Мазепою. Було додано шість нових барокових бань.

ppt
Додано
17 листопада 2019
Переглядів
293
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку