Презентація "Запилення. Запліднення" з біології для учнів 6 класу

Про матеріал

Презентація "Запилення. Запліднення " створена для учнів 6 класу. Дозволить ознайомитись з особливостями запилення та запліднення у квіткових рослин; основними типами запилення (самозапилення, перехресне); розкриє суть подвійного запліднення.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Підготувала:вчитель біологіїЧНВК №13 Пінчук Г. Б. Запилення та запліднення квіткових рослин

Номер слайду 2

Запилення. Типи запилення. Запилення – перенесення пилку з пиляків на приймочку маточки. Типи запилення. Перехресне запилення. Самозапилення

Номер слайду 3

самозапилення. Самозапилення відбувається в межах однієї квітки, найчвстіше всередині бутона, ще до розкриття квітки (квасоля, пшениця, горох, рис, бавовник, льон, помідор, ячмінь, овес).

Номер слайду 4

Види перехресного Запилення1. За допомогою вітру (анемогамія) – до 10% рослин квітки примітивні, інколи без оцвітини, пилок легкий, дрібний, цвітуть до появи листків (дуб, бук, береза, вільха, граб, ліщина, тополя, осика, ковила, жито).

Номер слайду 5

Види перехресного Запилення2. За допомогою комах (ентомогамія) – до 90% рослин квітки з яскравою оцвітиною, запахом, нектарниками, пилок клейкий з нерівною поверхнею (вишня, яблуня, конюшина, метіола, лілія, тюльпан).

Номер слайду 6

Види перехресного Запилення3. Запилення птахами (орнітогамія) квітки з яскравою оцвітиною, запахом,нектарникам,пилок клейкий з нерівною поверхнею (орхідея-колібрі, дзвіночки- нектарниця).

Номер слайду 7

Види перехресного Запилення4. За допомогою води (гідрогамія) пилок містить повітряні камери і не тоне у воді (кушир, валіснерія, стрілолист, латаття, глечики).

Номер слайду 8

Види перехресного Запилення5. За допомогою тварин (зоогамія) квіти містять нектарники, що виділяють солодкий нектар, який споживають тварини (хіроптерофілія -кажанозапилення).

Номер слайду 9

Види перехресного Запилення6. Штучне запилення – здійснює людина з метою виведення нових сортів рослин і збільшення врожайності сільськогосподарських культур.

Номер слайду 10

Створи букет1.3.2.9.10.8.7.11.4.5.6.

Номер слайду 11

Подвійне запліднення квіткових рослин. Запліднення – це процес злиття чоловічої та жіночої статевих клітин, результатом якого є утворення зиготи. Для покритонасінних рослин характерне подвійне запліднення, суть якого полягає у тому, що один із сперміїв запліднює гаплоїдну яйцеклітину, утворюється зигота , яка дає початок зародку насінини. А другий спермій запліднює центральну диплоїдну клітину і утворена триплоїдна клітина дає початок ендосперму - запасу поживних речовин. Навашин С. Г. відкрив подвійне запліднення у 1898 році

Номер слайду 12

Схема подвійного запліднення

Номер слайду 13

висновки. Дякуючи подвійному заплідненню насінина квіткових рослин містить зародок та запас поживних речовин, який використовується зародком в період спокою, а також під час проростання насінини. Це явище допомогло покритонасінним рослинам зайняти панівне положення у рослиному світі планети Земля.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
 1. Крамар Світлана
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Козігон Анна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
22 лютого 2018
Переглядів
15889
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку