Презентація "Зародження родини та її історичні типи".

Про матеріал
Метою даної презентації є розкрити поняття "сім'я" як важливої складової життя кожної людини; ознайомити учнів з різноманіттям сімейних моделей; формувати уявлення про взаємну підтримку, обов’язки та права членів сім’ї; розвивати повагу до сімейних цінностей та значення сімейних стосунків.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Зародження родини та її історичні типи.«Історія України. Всесвітня історія» інтегрований курс 6 клас

Номер слайду 2

Мета уроку: Розкрити поняття "сім'я" як важливої складової життя кожної людини;Ознайомити учнів з різноманіттям сімейних моделей;Формувати уявлення про взаємну підтримку, обов’язки та права членів сім’ї;Розвивати повагу до сімейних цінностей та значення сімейних стосунків

Номер слайду 3

Завдання уроку: Дати визначення поняття "сім'я". Ознайомити учнів з функціями та ролями членів сім'ї. Обговорити, як сім'я допомагає в формуванні особистості та як взаємодіяти з родичами. Сприяти формуванню відповідальності за свої вчинки в сім’ї.

Номер слайду 4

Коли та за яких обставин виникли перші сім’ї?Ви вже знаєте, що людина — істота соціальна. Здавна люди мешкали та вели господарство разом, об’єднувались в окремі групи. Спершу це були племена. Кожне плем’я мало свої особливості, вірування, звичаї та традиції. Плем’я, у свою чергу, складалося з родів — окремих великих родин, які мали спільних предків. Тобто вже за первісності сім’я стає основою суспільства.

Номер слайду 5

Що називають сім’єю в різних галузях життя. Вчені вважають, що на добробут в цій соціальній групі впливають такі фактори:добробут і якість життя;освіта та інтелектуальний рівень кожного члена сім’ї;мораль і сімейні цінності;взаємостосунки один з одним. Сім’я — це об’єднання людей на основі шлюбу або кровної спорідненості, які пов’язані між собою спільністю побуту та взаємними відповідальністю і обов’язками.

Номер слайду 6

Характерні ознаки та обов’язки членів сім’їСім’я як виняткове явище має низку характерних ознак:спільний побут, житло;спільно нажиті матеріальні цінності;взаємостосунки близького, інтимного характеру;наявність взаємних прав та обов’язків відповідно до сімейного законодавства;взаємна моральна єдність та підтримка. Усі члени родини мають свої права та обов’язки:батьки зобов’язані виховувати дітей шляхом постійного контакту з ними та взаємодії;кожен неповнолітній має право на спільне проживання зі своїми батьками;повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх недієздатних батьків.

Номер слайду 7

Форми сім’ї У різних народів сім’я могла мати різні типи. Найпоширенішими є три форми сім’ї — поліандрія, полігамія та моногамія. Поліандрія — це сім’я, у якій жінка може мати кількох чоловіків, а полігамія — навпаки: коли у чоловіка може бути кілька дружин. Полігамія та поліандрія збереглися в деяких народів до сьогодні. Наприклад, полігамні шлюби розповсюджені у Саудівській Аравії, а поліандрія має місце у Тибеті. Але найпоширенішою сучасною формою сім’ї є моногамія. У моногамії один чоловік може мати тільки одну дружину. Саме моногамна форма сім’ї притаманна культурі України.

Номер слайду 8

За кількістю дітейбездітні, малодітні (1–2 дитини) багатодітні (від трьох дітей).

Номер слайду 9

Функції сім’ї містять у собі всі сфери життєдіяльності, які задовольняють потреби кожного її члена. Функції сім’ї

Номер слайду 10

Значення сім’ї для людини. Сім’я, безумовно, має велике значення для людини. Незадоволення життєвих потреб призводить до саморуйнування. Для кожного сім’я — це відчуття опори, підтримки, взаєморозуміння. Те, що дає сили долати життєві труднощі, досягати результатів і розвиватися. Рідні дарують почуття важливості та власної значущості. Людина без сім’ї – самотня, схильна до стресів і депресій, може втратити сенс життя.

Номер слайду 11

Закріплення матеріалу Виконайте вправи : https://wordwall.net/uk/resource/55854855 https://learningapps.org/view4670269?&allow. Fullscreen=1

pptx
Додав(-ла)
Пікалова Iрина
Додано
15 жовтня 2024
Переглядів
492
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку