Презентація до уроку образотворчого мистецтва у 6 класі на тему "Живопис - як вид мистецтва. Основні виражальні засоби живопису." містить підбірку світлин, які допоможуть учням краще зрозуміти навчальний матеріал.
Живопис – як вид мистецтва. Основні виражальні засоби живопису. Виконала: Гуд Світлана Сергіївнавчитель образотворчого мистецтва КЗ “НСЗШ I-III ст. №4”, м. Нікополь5 клас
Номер слайду 2
Мета: Навчальна: ознайомити учнів з видами живопису, їх відмінностями, творами видатних живописців; актуалізувати знання учнів про колір як головний засіб живопису, ознайомити з впливом кольору на людину, кольоровим спектром, поняттями «колінрний тон», «насиченість кольору», «світлота»;Розвивальна: розвивати кольоросприйняття, вміння насолоджуватися спагляданням творів живопису, визначати види живопису та аналізувати їх; формувати естетичні почуття та смак;Виховна: виховувати зацікавленість творами живопису, повагу до художниківта їхньої праці.
Номер слайду 3
Актуалізація опорних знань: Які види образотворчого мистецтва ви знаєте? Чим відрізняються твори графічного мистецтва від живопису? Які живописні матеріали вам відомі?
Номер слайду 4
Живопис – вид мистецтва, здатний відтворити видиму реальність за допомогою кольору на двовимірній поверхні.
Номер слайду 5
Види живопису: Станковий. Монументальний. Декоративний. Мініатюра. Стінний розпис. Мозаїка. Вітраж
Номер слайду 6
Станковий живопис (від слова станок — мольберт, на який ставлять основу — картон, дошку, полотно для малювання картин) об'єднує твори самостійного значення, не пов'язані з архітектурним ансамблем. І. Айвазовський – Чорне море
Номер слайду 7
С. Васильківський - Весна в Україні
Номер слайду 8
Монументальний живопис — це живопис на архітектурних спорудах та інших стаціонарних основах. Одним із найстаріших видів монументального живопису є стінний розпис. А. Рубльов - Ангел (фреска Успенського собору у Владимирі)
Номер слайду 9
В. Васнецов - «Богородиця» (фреска Володимирського собору у Києві)
Номер слайду 10
Мозаїка - Оранта (головний вівтар собору Софії Київської)Вітраж - Богородиця з прекрасного скла (кафедральний собор Богоматері у Шартрі)Смальта виготовлена зі скла, забарвленого в різні кольори додаванням солей і окисів металів. Зображення виконані безпосередньо на стіні шляхом вдавлювання у вогку штукатурку кубиків смальти
Номер слайду 11
Декоративний живопис — це частина архітектурного ансамблю чи творів декоративно-прикладного мистецтва: панно, орнаменти, що підкреслюють функції предмета або оточують великі настінні сцени…Ж. Сьора - Запрошення на інтермедію (парад у цирку)
Номер слайду 12
Інна Валітова
Номер слайду 13
Мініатюра (живопис) — невеличкий за обсягом твір у рукописах, книгах, на полотні та ін. Мініатюра «Євангеліст Матвій» Мініатюра до індійської народної казки
Номер слайду 14
Кольорознавство - наука про кольори. Помічено світлі кольори викликають радість, бадьорість, а темні - засмучують, пригнічують. Зелені - заспокоюють. Теплі - збуджують... Колір - найважливіший зображувальний та емоційний засіб: жовтий - веселий, оранжевий - бадьорий; червоний — енергійний, життєрадісний; фіолетовий - суворий; синій - пасивний, допоможе зосередитись; коричневий - викликає почуття надійності; зелений — заспокоює.
Номер слайду 15
Хроматичні кольори - сім кольорів райдуги (Ч О Ж З Г С Ф) та їх відтінки.
Номер слайду 16
Ахроматичні кольори — всі відтінки від білого до чорного кольору.
Властивості кольору: Кольоровий тон - якість кольору, завдяки якій кольори відрізняються один від одного. Відтінки основного кольору мають самостійні назви, наприклад, відтінки червоного кольору: «рожевий», «вишневий», «пурпуровий», «бордовий» та ін. Насиченість (яскравість) кольору — властивість, що визначає ступінь виразності певного кольору, яка змінюється залежно від наявності в ньому сірого кольору. Світлість (ясність) кольору — це властивість, що визначає ступінь близькості будь-якого кольору до білого або чорного кольору (світліший, темніший).
Номер слайду 22
Практична робота учнів: Зображення пейзажу у теплій та холодній кольоровій гамі.
Наукова помилка!!!!
Монументальний і декоративний живопис - це не окремі види!!! Це один вид - монументально-декоративний (фреска, вітраж, мозаїка). Розпис на речах побуту - це декоративно-прикладне мистецтво. Найчастіше, вказуть скорочено - монументальний.
Джерело:
Підручник за 5 клас » Образотворче мистецтво Автор: Железняк.
Підручник за 5 клас » Образотворче мистецтво Автор: Масол